• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

10. Boyutu Anlamak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Glonus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glonus

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Haz 2013
Puanı
6
Stephen Hawking ve Leonard Mlodinow'un Büyük Tasarım adlı kitabını yeni bitirdim. Kitabın bir bölümünde -belki okuyanınız vardır- 'M-Kuramı (Herşeyin kuramı)' evrende aslında 10 uzay ve 1 zaman boyutu olduğundan bahsediyor. Ancak 7 uzay boyutu bükülerek o kadar küçülmüştür ki, bu yüzden sadece bildiğimiz 3 boyutun var olduğu yansımasını yaşarız. Çok ilgimi çekti bu konu, birazda internetten araştırmak istedim. Karşıma hemen bu kısa video çıktı. Belki sizin de ilginizi çeker diye paylaşmak istedim.

Bölüm 1

Bölüm 2

O yazarları köken ve amaçları yüzünden dolaylı olarak sevmiyorum .
Bu ve benzeri konular bu yazarlardan bile okunamicak kadar ağırdır aslında hayati bir öneride bulunursam bu konulardan uzaklaşmalısın veya
bana birşey olmaz devam edicem öğrenicem dersen sanmam çok sağlıklı bir zihne kavuşacağını işte bu kitapları araştırmalısın umarım verdiğim kitap isimleri seni bunlardan uzaklaştırmaya yeter KABBALAH ve Babil TALMUTLARI.

Bu ve benzeri konular bu yazarlardan bile okunamicak kadar ağırdır aslında hayati bir öneride bulunursam bu konulardan uzaklaşmalısın veya
bana birşey olmaz devam edicem öğrenicem dersen sanmam çok sağlıklı bir zihne kavuşacağını işte bu kitapları araştırmalısın umarım verdiğim kitap isimleri seni bunlardan uzaklaştırmaya yeter KABBALAH ve Babil TALMUTLARI.

Ağır değil o kadar bu kitap. Fizik ve matematik bilgisi olan herkesin anlayabileceği sadelikte yazılmış gerçekten. Sen bana uzaklaşmamı tavsiye etmişsin, ben de sana okumanı tavsiye edeyim :D

Bilim bizim neyimize ki.

Geri