• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

120 Level Fire/Light Full STR Bow Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Check
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Check

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ara 2009
Puanı
53
214gsp.jpg

Merhaba arkadaşlar, oyunun en sağlam ve en zevk verici buildlerinden birini sizlere tanıtmak istiyorum. Fire/Light Full STR Bow karakterler, gerek pvp, gerek kasılma, gerek ise unique açısından oldukça güzel bir builddir. Hemen anlatıma geçmek istiyorum

Nerede, Ne yapmalıyım ?

Pvp modunda klasik taktiklerden birini uygulamanız şarttır. 5, 6 ve 7'li kombolar sizin işinizi görecektir. Rakibinizle strong bow, anti devil bow, berserker arrow serileri ile attack yapmanız gerekmektedir, zorda kaldığınız, ya da rakibinizin güçlü ataklarını engellemek istediğiniz anda kombolardan birini ya da hepsini kullabilirsiniz. Ayrıca sağlam bir pvp atmak, kendinizi güçlü göstermek istiyorsanız Fire Wall serisini mutlaka açmanız gerekmektedir. Fire wall serisi size + olarak HP kazandırır. Bu da sizi pvpde güçlendirir, rakibinizin size karşı ataklarını minimum seviyeye indirir.

Unique modunda ise daha güçlü vuruşlar yapabilmeniz için berserker arrow ve strong bow serisinden önce, anti devil bow'da yer alan skilleri arka arkaya kullanırsanız, critical vuruşlar ile canavarın HP'sini daha hızlı bir şekilde azaltabilirsiniz.

Fortress war modunda, eğer kaleyi savunan tarafta iseniz, kapınızı kırmaya geldiklerinde rakiplerinizi tepe noktasından rahatlıkla yatırabilirsiniz. Belirli buildler haricinde tepe noktada duran oyuncuya atak yapabilen build yoktur, bu yüzden bow şanslı konumda olup, rakibinizin kapıyı kırma süresini arttırabilir, kalenizi biraz daha rahat olarak koruyabilirsiniz.

Karakterimizin giyeceği set yerine göre değişir fakat tavsiye edilen garment'tir. Kullanacağımız silah ise bow'dur.

7211.png

Geldik açacağımız skillerin anlatımına, kırmızı olanlar açılması gereken, maviler ise isteğe göre açılabilir skillerdir.

264pcv6.png

Anti Devil Bow: Bu skill, kullandığımız zaman rakibe veya canavara critical vurma olasılığı uplandığı levele göre artar, gereklidir.
Arrow Combo Attack: Zor durumda kaldığımız anda rakibe ya da canavara ittirme özelliği vuran 3 skill mevcuttur, serinin açılması gereklidir.
Hawk Training Series: Bu seride açmamız gereken White, Blue ve Cold Hawk skilleridir. Atak yapan kuşlar isteğe göre açılmalıdır ya da açılmamalıdır tamamen size kalmış bir tercihtir. Pasif olarak kullanılan kuşlar, attack rate özelliği kazandırır.
Break Heaven Arrow: Uplandığı levele göre vuruş mesafemizi arttıran bir skilldir, gereklidir.
Explosion Arrow: Atak skillerimizin vazgeçilmezlerindendir, açılması gereklidir.
Strong Bow: Bow skillerindeki en önemli atak skillidir, critical ve stun oranı yüksektir, açılması gereklidir.

7211.png

rw72hz.png

Fire Force: Bu seriyi el yakmamız olarak kullanacağız, karşımızdaki rakip ya da canavara burn zehirini bulaştırır.
Fire Shield: Çeşitli zehirleri önleyen bir skilldir, isteğe göre açılabilir.
Flame Body: Bu skill fiziksel atağımızı belirli oranda arttırmaktadır, açılmalıdır.
Fire Protection: Magical defansımızı arttıran bir skilldir.
Fire Wall: Açtığımız zaman hareketlilik özelliğimizi yitiririz fakat size + olarak HP imkanı verir. Pvp ve çeşitli modlar için açılmalıdır.

7211.png

2d6mvwk.png

Delici Gücü Serisi
: Bu skill karakterimizin mag attack'ini arttıran bir skilldir, gereklidir.
Rüzgar Arşını Serisi: Bu seride teleport ve hızlı koşma skillerimiz yer almaktadır. Uplandığı levele göre koşma özelliği ve teleport özelliği sağlar.
Derişim Serisi: Bu kalkanımız ise parry ratio özelliği sağlar, savunmamızı arttıran bir skilldir.

Son düzenleme:
Rehber Çok Güzel Ellerine Sağlık... İlk Videodaki Şahsiyetin Cold 20 ve Bence Cold 20 Olursa Daha Güzel Olur ;)

Ellerine kollarına sağlık. SS Light Cold Nuke açmayı düşünüyordum STR BOW açmaya karar verdim

Eline Sağlık Güzel Konu Olmus Birde Şu 120 De Açılan Kuş Hem Attack Hemde Parryrate Veriyo Onu Açsalar Daha İyi Olur.

cold dan neleri açabiliriz peki? ona da bi resim yapsan (Sro-R oynadığımızı varsayarak)
(hortlattık ama neyse :D )

Tüm arkadaşlara merhaba...
100 cap açılmadan oyunu bıraktım. Bu yaklaşık 4 yıl kadar önceydi. Yeniden oyuna giriş yaptım ve birçok şeyin değişmiş olduğunu gördüm. İşte bu noktada sizlerin bazı tavsiyelerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var.
90 lvl taş gibi blade charım var. Hazır skilleri sıfırlanmış bulmuşken, bowman'e çevirme fikrine uzanıverdim. Full str bir bowman yapmayı istiyorum. Str char sahipleri olarak gelenekten gelen bir inanç olarak el yakma skili olarak sürekli fire seçtik bugüne kadar. Fakat bu defa gönlümde light el yakma denemek var. Bu düşünceye neden olta attım? Light statuslerinin karşı tarafta bıraktığı etki, parry rationun düşüşü ve dolayısıyla alınan damage'in artması. Ayrıca kasarken birden fazla yaratığa aynı anda vuruyor olabilme avantajı da ikinci bir sebep oldu benim için. El yakma kullanımında magical damage verileceği için, light bufflarının magical vuruş gücünü artırıcı özelliği de buna eklenebilir.

İşte sorum şu: Imbue olarak fire yerine light seçecek olmamın getireceği büyük bir kayıp var mıdır? 120 cap'in doğasını bilen arkadaşların daha aydınlatıcı bilgi vereceğini umuyorum... Saygılarımla...

Tüm arkadaşlara merhaba...
100 cap açılmadan oyunu bıraktım. Bu yaklaşık 4 yıl kadar önceydi. Yeniden oyuna giriş yaptım ve birçok şeyin değişmiş olduğunu gördüm. İşte bu noktada sizlerin bazı tavsiyelerinize ve yorumlarınıza ihtiyacım var.
90 lvl taş gibi blade charım var. Hazır skilleri sıfırlanmış bulmuşken, bowman'e çevirme fikrine uzanıverdim. Full str bir bowman yapmayı istiyorum. Str char sahipleri olarak gelenekten gelen bir inanç olarak el yakma skili olarak sürekli fire seçtik bugüne kadar. Fakat bu defa gönlümde light el yakma denemek var. Bu düşünceye neden olta attım? Light statuslerinin karşı tarafta bıraktığı etki, parry rationun düşüşü ve dolayısıyla alınan damage'in artması. Ayrıca kasarken birden fazla yaratığa aynı anda vuruyor olabilme avantajı da ikinci bir sebep oldu benim için. El yakma kullanımında magical damage verileceği için, light bufflarının magical vuruş gücünü artırıcı özelliği de buna eklenebilir.

İşte sorum şu: Imbue olarak fire yerine light seçecek olmamın getireceği büyük bir kayıp var mıdır? 120 cap'in doğasını bilen arkadaşların daha aydınlatıcı bilgi vereceğini umuyorum... Saygılarımla...

3 gap ile light fire cold gidebilirsin.
Ben nuker gidiyorum 3 gap nuker skilleri dahilinde yetiyor.
Sen str gideceğin için sana halli halli yeter.
Onun için neye gitsem diye cokk takma kafana.

Saolasın kardeşte ya kulanmadığım skilleri neden kulanmadığımıza çaçıklasaydın keske yav

Geri