• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

(120LvL) Wizard-Warlock Rehberi

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344

nc11tl.jpg

FULL İNT 120 LEVEL WİZARD WARLOCK REHBERİ

Evet.Öncelikle bu benim ilk rehberim.Biraz amatörce oldu belki fakat ileride daha güzel rehberler ile karşınıza çıkacağım.Kesinlikle alıntı değildir.Tek tek skill açıklamalarını kendim yazdım.Buildimiz hakkında bilgi.Wizard-Warlock çok sevdiğim bi karakterdir.Tecrübeli kişilerin elinde resmen öldüremeyeceği char yoktur fakat defans yönünden azdır ve party le kasılmak zorundadır.Evet wizard hakkında bilgilere başlıyorum. Öncelikle rehberimde tüm skill ağacını ekleyip bunlar açılmalı şunlar açılmamalı diye birşey yapmadım.Şahsen hoş durmuyor.Tek tek skilleri yazdım.MAXlanması gerekenleri ve isteğe bağlı açılabilecek skilleri.Göstermediklerime dokunmayın bile.

İlk başta Wizard buildini tanıyalım. Wizard oyunda en çok damageye sahip builddir.Unique konusunda en başarılı builddir.Partylerde rahatça yer bulur.Seti iyi ise solo olarakta rahatça kasar.Fortress war gibi toplu savaşlarda arkasına warrior aldıktan sonra bir str gibi dayanıklıdır ve çok fazla damage verir.Seti ve silahı iyi ise pvpde de gayet başarılı bir builddir.Heleki birde yan buildi Warlock olduğundan tekte alamıyacağı char yoktur bile.

JOYMAX'iN Wizard Tanımı:

"Doğanın gücünden şüphe edenlere göstereceğim. Bu doğanın mucizesidir."
Büyücüler; Toprak, Su, Ateş ve Havanın, yani doğadaki dört elementin gücünü bilir. Bu gücü muğlak ve gizemli bilgilerine uygular ve düşmanlarını zapt etmek için kuvvetli büyü saldırıları yaparlar.
Manayı, büyü gücünün kaynağını kullanmayı bilirler, mana dolaşımını hızlandırarak ve büyü gücünü kuvvetlendirerek iyileşme hızını artırmakta ustadırlar. Büyücülerin eşsiz büyü saldırı gücü vardır. Toprak beceriyi toz kullanarak düşmanı güçsüz kılar; Soğuk beceriyi su kullanarak onları dondurur; Ateş beceriyi ateşin kullanıldığı büyük saldırı gücüne sahiptir ve Şimşek beceriyi savaşta hava akışı içinde kolay hareket imkanı sağlar.
Bu gizemli bilgiyi öğrenenler bir partinin büyük hasar gücüne sahip üyeleri olabilirler. Yine de kuvvetleri ve savunma güçleri öğrenmeden dolayı azaldığı için yoldaşlarının yardımına ihtiyaçları vardır. Güçlerini yoldaşlarının himayesi altında arka saflarda sergiledikleri zaman düşmana ölümcül darbeler vurabilirler.

Skillerimiz:

wwwiiizzzard.png

2nm1u35.jpg

Bu serideki skillerimiz Pasif skillerdir. Diğer skilleri açmamız için bu skilleride açmamız gerekiyor.4levelde 1up gelir ve her upta attackımız %4 artar. MAX!

v4oro0.jpg

Daha az mp harcamamıza yarayan güzel bir skill.Mutlaka MAX!

icl3e8.jpg
343spok.jpg

Canımızı yarıya indirir.Mag attackımız %25 veMag attack powerimiz bir miktar artar.Bu skilli açıtığımızda kesemiyeceğimiz karakterin olmuyacağını düşünüyorum. MAX!. 72ye kadar ilk skilli kullanıcaksınız.72de 2.skill gelicek.Yeni geleni kullanıcağımız için bir miktar sp tasarrufu yapmak istiyorsanız ilk skilli kapatabilirsiniz.

xd88yr.jpg

Rangemizi artırır daha uzaktan vurmamızı sağlar.MAX.

1z15xjp.jpg

Rakibi yere saplayan bir skilldir.Rakibin yanına giderseniz size atak yapabilir fakat yürüyemez.Uzaktan vuran charlara kullanmak gereksizdir.Warrior Blade gibi charlara kullanabilirsiniz.İsteğe bağlı olarak açılabilir.

9qb6mb.jpg
6iwsd4.jpg

Önemli bir attack skillimizdir.8li partylerde kullanabiliriz.Vurduğumuzda mobu dull statüsüne sokabilir.Dull statüsüne girmiş mobun hareketi yavaşlar. MAX!

2uqfa7r.jpg
2hcp738.jpg

Phy attack vuran charlara karşı kullanabiliriz.Phy attackı absorbe eder.20saniye etkisi vardır.Spniz varsa MAX. Yok ise 1levelde bırakabiliriz.

313j56s.jpg
jjmj5e.jpg

En işe yarayan skillerimizden birisidir.Solo kasarken olsun partyde olsun etkilidir.İlk skill rakibe bir buz oku fırlatırken 2.skill rakibe 3adet buz oku fırlatır.Rakibi yavaşlattırma ve dondurma özelliği vardır.MAX !

29ohcwk.jpg
5y7mex.jpg

Coldun alan skillidir.Partylerde çok işe yarar.Rakibi dondurma ve yavaşlattırma özelliğine sahiptir.İlk skill 10metre içerisindeki moblara etki ederken 2.skill 15metre içerisindeki moblara etki etmektedir.MAX!

2vl7ams.jpg
a14h2s.jpg

Görünmezlik skillerimiz.İlk skill sadece kendimize etki eder.2.skill tüm partyi görünmez yapar.Fortress warlarda eventlerde işe yarayabilir.Spniz varsa maxlayın yok ise ilk skilli sadece 1up yapın yeterli olur.

33ufs7c.jpg

En çok kullanıcağımız skillerden birisi de bu.Rakibe ateşten bir ok fırlatır.Dagamesi gayet iyidir.Solo kasarken işimize yarar dolum hızı,hızlıdır. MAX!

11l0if5.jpg
2h3bqip.jpg

Ateş püskürten skillerimiz.Kullanışlıdır.Rakibe ard arda 7kez attack yapar. Mutlaka maxlanması gereken bir skill değil fakat Maxlarsanız faydası olur.

5ybs2.jpg

Meteor skilimiz en yüksek damage a sahip skilimizdir.

20rwljl.jpg
vx1cox.jpg

Önemli bir skillimizdir.Rakibe 6kez attack yapar.Knock-Back olasılığı yüksektir.Eğer spniz var ise max. Yok ise ilk skilli açın yeter sadece kendinizi korumuş olursunuz ilk skillde rakibe damage vermezsiniz ama zaten bu skillin amacı kendinizi korumak rakibe max hali bile az damage veriyor ilk skillli açın yeter.

WARLOCK

Warlock açmamızın amacı sleep, stun,ve debufflarıdır.Debufflar atağımızı aşırı derece de artırır ve sleep stun gibi skiller ile rakibi durdurarak kendimizi koruyabiliriz.Defans olarak düşük kalıcağız fakat sleep stun skilleriyle zaten rakibin attack yapması imkansız gibi birşey.

Joymax'in Warlock hakkında tanımı : Nefret benim gücüm, lanet benim hayatımdır. Lanetlerimin gerçek gücünü nefretle dolu olduğunuz zaman göreceksiniz.”
Dünyada birçok farklı türde büyü vardır ve bu büyüler faklı boyutlarda gelişmiştir. Birçok büyü, kuvvetli bir güç kullanır ya da kudretini göstermek için insanı sarsar. Fakat bu “Warlock” adı verilenler, amaçlarına ulaşmak için düşmanı lanetlerler, onun becerilerini zayıflatırlar ya da savaşma azmini köreltirler. Becerileri Büyücü becerinine dayandığı için mana da kullanabilirler. Büyücüler doğanın elementlerini kontrol etmek için mana kullanırlar, fakat warlocklar nefretin gücünü artırmak ve böylece düşmanın gücünü azaltmak için mana kullanırlar. Düşmanı lanetleyerek, zayıflatarak, felce uğratarak ve kaosun içine atarak onun gücünü yavaş yavaş yok eder. Büyücülerin düşmana doğrudan zarar vermek ve onları olağandışı bir duruma sokmak için kullandıkları doğanın elementlerini kontrol etme gücünü de kullanabilirler. Ayrıca düşmanları zayıflatmak için kan kullanma becerilerine de sahiptirler. Örneğin güçlerini tekrar kazanmak için düşmandan kan alabilirler.

Skillerimiz:

warlooock.png

qqpwsh.jpg
2408.jpg

Bu skill rakipte bleed statusu oluşturur ve belirli aralıklarla hasar verir.Bleed statusu düşmanın canının sürekli azalmasına sebep olur.2. si ise alan versiyonudur.Önemli bir skilldir partye warlock olarak girerseniz kullanırsınız fakat pvpde hiçbir işe yaramaz. Pvp için açıcaksanız açmayın :D

2502.jpg
2506.jpg

En işe yarıyan skillimizden birisi.Rakibin mag defansını düşürür.Bizde mag attack yaptığımız için MAX!

2eejzfl.jpg
2qxs1zr.jpg

Bu skill işimize yaramaz.Rakibin phy defansını düşürür.Fortress warlarda yardım amaçlı açabilirsiniz.

2krgpw.jpg
5pq04k.jpg

Gerekli bir skilldir.Rakibin size yapıcağı attackın düşmesini sağlar.İsteğe bağlı açılabilir.

2eell42.jpg
kboe1i.jpg

İşte en işe yarayan skillerimizden birisi daha.Rakibin phy ve mag defansını düşürür.Üstte gördüğünüz gibi bir skillimiz daha vardı mag defans düşüren.O skill ve bu skill basıldığında ve life açıp meteoru attığınızda olacakları siz düşünün :D MAX!

2801.jpg
2804.jpg

Rakibin bize attack yapamaması için en önemli skillerimizdendir.Rakibi stun altına sokar.Zaten bu skiller olmasa Wizard-Warlock buildinin hiçbir anlamı kalmaz.İlk skill sadece tek kişiye iken 2.si alan versiyonudur.2side MAX olmalı biri tutmaz ise hemen diğerini atabilirsiniz.

2901.jpg

Can çekme skillerini açıkcaksanız MAX.

3001.jpg
3005.jpg

Can çekme skillimiz.Rakibin hpsinden alır bize ekler.Normal bi warlock mutlaka maxlamalı fakat biz Wizard olarak atack yapıcağımızdan gerek olmayabilir.Çok acil durumlarda kullanabilirsiniz.İsteğe bağlı açılabilir.

3004.jpg
3007.jpg

Ve işte reflect serimiz.Bu skill rakibin size vurduğu hasarı kendisinde yansıtır.Şöyleki Reflect %100 yansıtıyor rakip size 10k vurdu ama 10k da kendisinden gitti.Şimdi tabi şöyle bişeyde var yansıtması %35 ihtimalle yansıtıyor yani hep yansıtıcak diye bişey yok.İlk kitabı 4 yapıp bırakın sonra 2. kitabını maxlayın çünkü 2. kitabı açmak için 1.yi 4 yapmak gerekiyor. MAXlayabilirsiniz.Fortress warlarda partylerde işe yarar.2. skill tüm partye gidiyor çünkü.

3101.jpg
3104.jpg

Sleep skillimiz.İşte buda çok önemli bir skilldir.Rakibe attığınızda uyur ve dokunmaz iseniz 15 saniye hareket edemez.Ama en ufak birşeyde uyanabilir.O yüzden önce debuffunuzu sonra bunu sonrada attack yapmanız gerekir.İlk skill tek kişiye iken 2.si alan versiyonudur.Biri tutmaz ise hemen diğerini atabilirsiniz. MAX!

3102.jpg
3106.jpg

Güzel bir skilldir.Rakibin pot basma süresini 4saniyeye uzatır ve potlardan tam verim alamaz.İsteğe bağlı olarak açabilirsiniz.İlk skill tek kişiye iken 2.si alan versiyonudur.

2w2pu3c.jpg

Trapların vuruş gücünü arttırır.MAX

2702.jpg
2704.jpg

İşte trap skillimiz.Çok eğlenceli bir skilldir.Adamın kafasına atarsınız ve beklenmedik bir anda patlar ve gerçekten güzel hasar verir.Hasar verirken defans önemsemez.2. si alandır fakat %100 gibi bir tutma oranına sahiptir.İkisininde MAX olmasında fayda var.
Bu skilli normalde açmazdık ama trap+sleep kombinasyonundan dolayı açıcağız.Onu konunun altında anlatıcam bakın çok önemlidir.

Evet neler giyeceğimize bakıyoruz.

12D Staff

images

12D Robe Set

images

Warlock Rod :

warlock11.jpg

Kalkan:

1BA3FB3727593E88BADCADECC313CF75.jpg

Karakterimizin Avantajları.

1-) Öldüremeyeceği karakter yoktur.
2-) Fortress warlarda ortalığı darman duman eder.
3-) Holy spelli olmayan karakterler ile oyuncak gibi oynar.
4-)Partylerde daima yer bulur.

Dez avantajları yok mu? Tabikide var.Mesela

1-)Defans sağlıyacak skillimiz yok.
2-)Setiniz kötü ise solo kasmayı düşünmeyin bile.

Trap+sleepi anlatıcağım.Rakibe önce Trap sonra sleep atarsanız eğer trap patlayana kadar sleep bozulmaz yani o char ölü demek bizim için. :D Normalde sleep statüsü olan chara vurunca sleep bozulur fakat trap +sleep atınca istdeğimiz kadar vurarıp trap patlayana kadar bozulmaz.Trapta hemen patlamaz.Yani bir nevi bug tur bu :D

Karakterimizin istediği sp :

Yaklaşık 3 milyon

PvP Taktikleri: Öncelikle elimize kalkan ve warlock rod ile başlıyacağız pvpmize.Pvp başladığı an hemen stun atın.Tutmaz ise 2.stun el çabukluğu gerek.Stun bozulmadan mag defans düşürücü skillimiz ve division (phy ve mag defans düşüren ) skillerimizi ve panic skillini atıp hemen trap atın sonra sleep tutturalım.Sleep skilli varken trap patlayana kadar zamanımız olduğundan elimize staff alıp lifeyi açın ve meteor atın ölmez ise salamander blow atın kolay kolay canlı kalmaz o char :D.Eğer sleep bozulursa hemen charged wind yani 6kere ittirme skillini atın.Hemen warlock rod alıp stun atın.Tekrar trap+sleep sonra staffı alın.Artık meteor+salamandre blowa skin+bless basmış bi warrior bile dayanamaz herhalde.

Son düzenleme:
Dandik bir build zor kullanımı var ama legend setli bir charla çok iyi işler çıkarılabilir bu build ile.

Hem para, hem sabır, hemde profesyonellik isteyen bi build. Yinede iyi isler cıkarabilir ama düsük ihtimal veriyorum. Sen stun, sleep, trap atana kadar biri vursa defans adına hicbisey yok anında yerdesin. 1 vs 1 iyi olabilir ama job, event, kale savaşlarında iş yapmayacagını düsünüyorum.

Rehber güzel fakat wizard skill resimleri alıntı olmasına rağmen kesinlikle alıntı değildir demen beni rahatsız etti.

Rehber güzel fakat wizard skill resimleri alıntı olmasına rağmen kesinlikle alıntı değildir demen beni rahatsız etti.

Ben anlatımı alıntı değil anlamında demiştim ^^ . Skill ağaçlarını maxigame'den. Tek tek olan resimleri senin konundan.Tek tek warlocklarıda Hopelessten almıştım.Ekliyeyim konuya.Tek tek uğraşmak istemedim resimlerle :D

Hem para, hem sabır, hemde profesyonellik isteyen bi build. Yinede iyi isler cıkarabilir ama düsük ihtimal veriyorum. Sen stun, sleep, trap atana kadar biri vursa defans adına hicbisey yok anında yerdesin. 1 vs 1 iyi olabilir ama job, event, kale savaşlarında iş yapmayacagını düsünüyorum.
sen warlock char hiç kullanmadın sanırım sen stun.sleep.trap atana kadar biri vursa ölürsün derken? şaka yapıyorsun sanırım stun en seri skillerden zaten adam sana vurana kdr stunu atarsın bile fakat stun tutmassa 2. basamadan char ölür bu build için saglam set lazım sinsi ataklarda iyi iş yapar herkez 1vs1 de iyi demiş ama bnce geniş düşünmemişsiniz fortress varda adamla biri ugrasırken bu build gelir istedigi debuffları atar vurur kacar surekli kacarak buff atarak keser zaten ortam kalabalık başkalarıyla ilgilenen düşmanlarla kolay olur sadece 1vs1 de 1. stun tutmassa adam ona tek atmassa öldürebilr 1. stun tutmadı adam ona vursa ölür o açıdan kötü:(

setiniz kötü ise solo kasmayı düşünmeyin bile demişin bu builde legend set dizsen yine solo kasamaz kendi lvl inde

110 lvl böyle bi çarım var arkadaşlar.Suan set yapmakla uğraşıyorum.FF ladım skilleri.Wizard Clericde bardda denedim.Önce şunu söyliyim.Kasılma sorunu yok zaten yüksek lvlde partyle kasılıosunuz ve en cok aranan build wizard.Pvpye gelince setim kötü olmasına rağmen 101 normal sete +3 FB bastım bu yani kendimden cok daha iyi setli çarları yatırıyorum.Özellikle chnler.Tek yemiyorum cünkü ya cok hızlıyım yada eart fence atıyorum sonrası kebab gibi.Ayrıca arkadaş pvp taktiği anlatmış bi ek yapıcam.Sleep attınız debufları attınız lt basmanıza gerek yok ta bastığınızda trap patlarsa ölebilirsiniz o yüzden basmadan evel garanti olsun diye lighting impact ı vurun ölme şansınız kalmasın ^^

----------

sen warlock char hiç kullanmadın sanırım sen stun.sleep.trap atana kadar biri vursa ölürsün derken? şaka yapıyorsun sanırım stun en seri skillerden zaten adam sana vurana kdr stunu atarsın bile fakat stun tutmassa 2. basamadan char ölür bu build için saglam set lazım sinsi ataklarda iyi iş yapar herkez 1vs1 de iyi demiş ama bnce geniş düşünmemişsiniz fortress varda adamla biri ugrasırken bu build gelir istedigi debuffları atar vurur kacar surekli kacarak buff atarak keser zaten ortam kalabalık başkalarıyla ilgilenen düşmanlarla kolay olur sadece 1vs1 de 1. stun tutmassa adam ona tek atmassa öldürebilr 1. stun tutmadı adam ona vursa ölür o açıdan kötü:(
Stun tutmadı diye ölmezsin ittirme skilini kullan sonra dier stunu at sana vuramadan 2 stun atmış olursun yada eart fence at eğer chnse sleep at :D

Silkroadda uniqe için bir numara ama hala eskisi gibiyse tabi. :D

Geri