• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

12DG Magic [Seal of Star] İtemler Nasıl Elde Edilir ?

DarkLight

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
25 Tem 2009
Puanı
116
maxigamelogo.png

Bu Konu Altında Yeni Legend Sistemiyle Birlikte Karşımıza Çıkan 11 DG Nova İtemleri , 12 Dg Sox İtemlere Çevirme Başlığı Altında Magic(12DG SOS)' a DÖndürmeyi Anlatıcam.

12DG Magic İtem Nedir ?

Magic item silkroadda 11D'den önce bildiğimiz Sox sisteminde Seal of Star yerini alıyor yani Magic itemler 12D'nin SoS itemleri oluyorlar. Ve bu nedenle 11D nova itemlerden elde ediliyorlar.
1zd29mo.png

navbit-home.png
ÇEVİRME İŞLEMİYLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

• Yükseltme işlemi yaparken başarısız olmanız halinde item hiç bir zarara uğramaz sadece kullandığınız stone kaybolur.
  • Bu stoneleri kasarken öldürdüğünüz canavarlardan elde edebilirsiniz.
  • İtemlerinizi 12 Degreye yükselttiğinizde bütün blueleri ve statları 0'lanır.
  • İtemlerinizi 12 degreye yükselttiğinizde +0 olduğu için + denerken kullanacağınız yeni elixirler yine kasarken öldürdüğümüz canavarlardan elde ediliyor.
  • Dikkat edilmesi gerekn bir noktada iteme + basarken kesinlikle yeni tür immortal kullanın kullanmassanız iteminiz %99 kaybolma şansı var.
  • Ayrıca iteminizi bu şekilde +3 yaptınız mesela +4 e denediniz ve başarısız oldu +2 ye düşer tabi yeni immortal lardan kullandıysanız eğer kullanmazsanız iteminiz direk kaybolur.
  • İteme basmak için kullanacağınız tabletler ve stoneler yine kasarken öldürdüğünüz yaratıklardan düşmektedir.
  • Ayrıca itemlerinizi yükseltirken türü ne olursa olsun kesinlikle +7 den düşük olmaması gerekiyor.
  • 11 degre item kırdığınızda artık 12 degre ADV çıkmıyor ve 12D itemlere ADV basılmıyor.

1zd29mo.png

Öncelikle En Önemlisi İtemin Kaybolmaması İçin Silkle Immortal Almalıyız.

(Fiyatı Item Mall da 8 Silk Olarak Belirlenmiştir.)

5cc4132c.jpg

1zd29mo.png

11D İtemleri 12D'ye Yükseltmek İçin Awaken Stoneler Gereklidir.

( Basacağınız İteme Göre Aşağıdaki Çeşitlerden Birini Seçiceksiniz.)

2yy2hr7.jpg

1zd29mo.png

12D İtemlere Artı(+) Basmak İçin Gerekli Olan Elixirler

( Basacağınız İteme Göre Aşağıdaki Çeşitlerden Birini Seçeceksiniz.)

34c4d59b.jpg

1zd29mo.png

navbit-home.png
12D İtemlerde Artı(+) Basma Sistemi (ÖNEMLİ)( Artı Basarken Bunları Göz Önünde Bulundurmalısınız.)

• 12D itemler destroy rondo ile parçalanamaz.
  • 12D lucky powder bulunmamaktadır.
  • 12D astral, immortal, solidity veya lucky stone bulunmamaktadır.
  • 12D Advanced Elixir bulunmamaktadır.
  • Sadece arttırıcı ile takviye edilebilir normal bir iksir kullanarak değil.
  • Yeni immortal yani magic prof stone kullanmassanız başarısız olmanız halinde item kesinlikle kaybolur.Eğer kullanırsanız başarısız olmanız halinde itemin +4 den +5 e denediyseniz +3 e düşer.
  • Maksimum +12 ye basılırlar.

1zd29mo.png

navbit-home.png
12DG Magic İtem Nasıl Dönüştürülür ?

İlk olarak 11d en az +7 veya +7 üstü bir item buluyoruz ardından moblardan özel Awaken stone düşürüyoruz veya düşüremiyorsak silk ile alıyoruz.

Ardından '' Y '' ye basıyoruz ve Upgrade kısmına geliyoruz.

1191owz.jpg

Ardından itemimizi ve awaken stonemizi koyuyoruz ve upgradeye basıyoruz. Eğer şansımız varsa itemimiz 12D Magic iteme dönüşüyor. Yoksa stone kayboluyor fakat itemimiz aynı şekilde kalıyor.

1zd29mo.png

Joymax Resmi Sitesindeki 12DG İtem Açıklaması

'' Standart eşyalar ile karşılaştırıldığında bazı eşyalar gerekli seviyeye bağlı olarak olağanüstü yeteneklere sahiptir ve sihirli özellikler kazanma şansına sahiptir. Bunlar “nadir eşyalar” olarak adlandırılır.
Yeteneklere bağlı olarak nadir eşyalar Yıldız Mührü, Ay Mührü ve Güneş Mührü olarak sınıflandırılır. Aynı zamanda yeteneklerden bağımsız olarak her bir derece için en düşük kısıtlamaya sahiptir.
Standart/sihirli eşyaların aksine nadir silahların da ateş gibi etkileri vardır. ''

Yardımları İçin Antibiotic'e Teşekkürler :)

Son düzenleme:
güzelbi para yöntemi joymax işi biliyor aga bakalım yakında allods gibi görevleride parayla açtırırlarsa hiç şaşırmam :D

Şu ana kadar 12 dg iteme + denemedim bişey merak ediyorum her + denendiğinde itemin kaybolmaması için proof mu kullanmak gerekiyor mesela 2 proofla +2 ettim +3 ü proofsuz denedim eğer tutmassa yine kayboluyormu?

Şu ana kadar 12 dg iteme + denemedim bişey merak ediyorum her + denendiğinde itemin kaybolmaması için proof mu kullanmak gerekiyor mesela 2 proofla +2 ettim +3 ü proofsuz denedim eğer tutmassa yine kayboluyormu?

Evet 11 DG item Gibi Değil +1de bile Kaybolma Riski Var ..

Yahu her denemede proof kullanılırsa buna silkmi dayanır Joymax işini biliyor vallaha..

Geri