• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

15-20 Dkda bir internetim gidiyor Lütfen yardım

sonberkant

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 May 2009
Puanı
11
Arkadaşlar benim ismim berkant. ben Dsmart net kullanıcısıyım 5 yıldır önceden smile adsl di neyse konuya geçelim. Bende D-Link 2640U modemi var.
15DK da bir netim gidiyor 8mbit limitsiz kullanıyorum. ankastre kutumda sorun oldugunu söylediler bende apartman dışından yeni kablo çektirdim eve oraya bagladım neti tmm herşey gzel intrnetimin hızı 8mbite sabitlendi ama gene net gtme sorunu devam ediyo kabloyu cektigimize ragmen bugun internetimi 2mbite düşürttüm deneyelim diye baktım gitmiyor sorun nerde olabilir
hat degerlerim 18 mbite kadar destekledigini gösteriyor altada fotoyu atıcam

Müşteri hizmetleride internetiniz 17-19 mbit arası destekler diyor hattınızın durumu iyi diyor ama ne yapcagımı artık bilmiyorum allahını seven yardım etsin

xAoAMv.png

Son düzenleme:
Dostum aynı sorun bende de vardı hız limitimi düşürüp duruyorlardı ev içi tesisatımı değiştirdim sorun düzeldi mutlaka bir yerde oksitlenme vardır.

dostum işte sorun iç tesisatta ben deiştirdim kabloları tesisat aynı dışardan çektirdik kabloları eskiden hem yavaştı hem gidiyodu smdi hızlı ama gene gidiyor yeni hatta bile geçirdiler bizi hala sorun var

Aynen Bendede böyle bir sorun vardı arkadaşın dediği gibi yaptım hat kablosunun takıldığı yeri komple değiştirdim sorunum çözüldü.

Bende önce dış hattı değiştirdim ancak sorun devam etti daha sonra dış hattan eve gelen kabloyu ek yerleri kutuları komple değiştirdim hiçbir sorun kalmadı,ayrıca bunları yaptıktan sonra müşteri hizmetlerini ararsan birde arıza kaydı oluşturulur santralden sinyalini düzeltirler kopmalar düzelir.

Splitterınızı kontrol edin ve iç tesisat kablolarınızın jaklarını yenilemenizi öneririm çoğu arızaya gittiğim evlerde bu tip sorunlarla karsılaşıyorum.

3tane splitter 2tanede modem denedik sorun hala devam yani telefon girişinide deiştirdik başka hatta yönlerdirdiler bizi hatta herşeyimiz deiştir onca masraf 0 sonuç

Geri