• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

17 Milyon Yıllık Şifre

Developers

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
16 Eki 2012
Puanı
3
Bu şifreyi kırmak 17 milyon yıl alıyor
Son günlerde siber saldırıya maruz kalan birçok önemli kurum, bu saldırılardan korunmanın yöntemlerini arıyor. Kurumların site güvenliğini arttırmasının yanı sıra kullanıcıların üzerine düşen sorumluluklar da var. Kullanıcıların alabileceği önlemlerin başında güçlü bir şifre geliyor.

070220131852474502125_2.jpg

2012 yılının başında e-ticaret sitesi zappos.com’un saldırıya uğramasının hemen ardından, sosyal medya mecrası LinkenIn de kullanıcılarının şifrelerinin çalındığını açıklamıştı. Bu tür siber saldırı haberleri tüm dünyada yıl boyunca yankılanmıştı. 2013 yılına gelindiğinde Twitter, 250 bin kullanıcısının şifrelerinin çalındığını duyurmuştu. Türkiye’deki önemli kurumlar da bu tür saldırılarda ciddi zarar gördü.

Bu saldırılardan korunmak için site güvenliğinin çok yüksek olması gerekiyor. Kullanıcıların da üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle şifrelerin çalınması imkansız hale gelebiliyor.

8 haneli bir şifre, yalnızca 9 dakikada çözümlenebilirken, 8 hafli bir sözcük ve bir sayıdan oluşan şifrenizin dolandırıcılar tarafından çözümlenmesi yaklaşık bir buçuk gün sürüyor. Yine 8 harfli bir şifre, bir yabancı karakter ve bir rakamdan oluşan şifrenin çözümlenebilmesi 19 yıldan fazla sürüyor. Bu şifreleri daha fazla harf, rakam ve karakterle karmaşık hale getirerek çözülmesini 17 milyon yıla kadar arttırabilirsiniz.

BUNU ÖRNEKLERLE AÇIKLAYALIM

Şifre: Aquarius

Çözülme süresi: 9.08 dakika

Şifre: Aquarius1

Çözülme süresi: 1.59 gün

Şifre: Aquar$ius1

Çözülme süresi: 19.24 yıl

Şifre: Aqu57ar$iu3s

Çözülme süresi: 17,400,000 yıl

Hackerların işlerini zorlaştırmak adına kullanıcıların atabileceği adımlar şöyle:

Şifreleriniz, takım ismi veya kuruluş yılı olmasın.

Oluşturduğunuz şifreler, mümkün olduğu kadar uzun olsun.

Şifreleriniz büyük harf, küçük harf, sayı ve özel karakterler içersin.

Kullanıcı adı ve parolalarınız aynı olmasın.

Kaynaklar :

http://haberkita.com/bu-sifreyi-kirmak-17-milyon-yil-aliyor_27487.html

www.popularmechanics.com

benim şifrem eskiden şuydu

+s32c/5c3**2pos0c- (ORTAGIMA VERDİĞİMDE ŞİFREYİ BANA KÜFÜR ETMİŞTİ DALGAMI GEÇİYORSUN LAN diye :D :D :D )

Şimdi birşey aklıma geldi yaw :S

acaba 17,400,000 yıl önce Aqu57ar$iu3s böyle alfabeler varmıydı yaw ?

Onu sadece o yıllarda yaşayanlar bilir ama bence yoktur.Olabilirde aslında bilemeyiz :D Harflerin çıkış tarihi hakkında kesin bilgi yoktur heralde

Son düzenleme:
Bunu öğrendiğim iyi oldu şimdi benim şifrelere ayar çekiyim, çook işim var çook :(

17 milyon yıl öncesinden bahsetmiyoki kardeşim sadece hackerlerin bu tür şifreyi kırması 17 milyon yıl sürer diyo yanlış anladın bence sen :)

Demek ki benim şifreyi kıyamete kadar çözemezler büyük, küçük harf, rakam, noktalama işaretleri ne ararsanız var. :D

Geri