• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2 Adet Dambıl

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan CheeBam*
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CheeBam*

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
12 Şub 2012
Puanı
76
Beyler Lise 3'e gidiyorum ve artık spor yapmanın vakti geldi diye düşünüyorum. 2 tane dambıl alacaktım fakat kaç kilonun ne kadar yararı olur falan filan bunları hiç bilmiyorum bu sebebten dolayı sizin önerilerinizi bekliyorum. Daha önce caner konusunda kg takmalı diye birşeyden bahsetmişti o olay da hoşuma gitmişti. Ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

Başlangıç için ideal olan ağırlık 5 kilodur. Maddi açıdan sıkıntınız yoksa dumbell seti daha kullanışlı olur.

Ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

İş üründe değil sende biter.

bende ilk başlar 2 tane 5 kiloluk 2 tanede 10 kiloluk dumbell aldım. 5 kiloluk alıştıkdan sonra 10 kiloya devam ettim sanada tavsiye ederim.

tabiki kilogram takmalı al fakat biraz pahalı :D

4kg ile başla 2 haftada bir 2kg arttırmaya çalış , ben 6 ay önce 4kg ile çalışıyordum şimdi 20kg ile çalışıyorum:)

İlk olarak 4-5 kilodan başla daha sonradan döküm alırsın 10-15 lik.

Not:gencvefit sitesinde programlar mevcut ordan herşeye olaşabilirsin spor yapanların body yapanların takıldığı bi yer :)

İlk olarak 3 senedir sporla uğraştığımı belirtmek isterim. Bende bir ara evde spor yapmak zorunda kaldım. Eğer yeni başlıyorsan evde yapmanı önermem. Çünkü vücudunda şuanda hiçbir şey yok. Tabiri caizse ham'sın. Evde şekilsiz gelişebilirsin , her gün çalışmayabilirsin ve en sonunda 2-3 hafta geçtikten sonra kendince hevesini aldıktan sonra dambılları yatağın altına itiverirsin :)

Bunun için ne olursa olsun 6 ay spor salonuna gitmeni öneririm. Değişimi gör , hayatına kat sporu. Sonra zaten salona gitmesende bırakamazsın o da seni bırakmaz. Evde kendiliğinden yaparsın. Bazı şeyler yoluna oturur sağlık , yeme alışkanlığı , vücut şekli , duruş bozukluğu..

2 tane dambıl evet işe yarar ama başta değil. Fikir almak istersen ö.m atabilirsin. Yardımcı olmaya çalışırım.

Sadece Dambıl Yeterli değil bar da almanı önerebilirim bununla sırt göğüs ve kol çalaşabilirsin ama bencede ev yetersiz olabilir ilk önce bir salonu gitmelisin. ama durumun ve vaktin yoksa dambıl ve bar almanı öneriyorum

Programım çok yoğun ve salona gidecek vaktim ne yazıkki yok olsa bende gitmeyi düşünüyordum.
Salona gidemiyorsam en azından 2 tane dambılla oldugu kadar kendime birşeyler katmak istiyorum amacım bu.
Ürün tavsiyesi derken takmalı ağırlıklı birşeyler mi alayım diye sordum bende biliyorum olayın bende bittiğini. Paragrafta anlamın kötü..

Evde yapmak istiyorsan tek dambıl ile olmaz. Koşuda yap hiç yoktan 30Dk tempolu şekilde koş dambıl ile kilona göre başla illa 4 kilo 5 kilo diye bir şey yok onu kendine göre ayarla takmalı dambıl alki istediğin zaman istediğin arırlığı takabilesin.Ama kendini zorlamicak şekilde dambıllarla başla sonradan ağırlık seviyesini yükseltirsin yeni ağırlıklar alır takarsın.Birazda Beslenmene dikkat et Örneğin = (yemeklerde yarım ekmek yiyorsan biraz azalt 2 tabak yemek yiyorsan 1 tabağa düşür.) zaten kendinde fark edersin.

Evde yapmak istiyorsan tek dambıl ile olmaz. Koşuda yap hiç yoktan 30Dk tempolu şekilde koş dambıl ile kilona göre başla illa 4 kilo 5 kilo diye bir şey yok onu kendine göre ayarla takmalı dambıl alki istediğin zaman istediğin arırlığı takabilesin.Ama kendini zorlamicak şekilde dambıllarla başla sonradan ağırlık seviyesini yükseltirsin yeni ağırlıklar alır takarsın.Birazda Beslenmene dikkat et Örneğin = (yemeklerde yarım ekmek yiyorsan biraz azalt 2 tabak yemek yiyorsan 1 tabağa düşür.) zaten kendinde fark edersin.
İşte bende o dambılların linkini istiyordum takmalı almayı düşünüyordumda kaç kilo takılabiliyor falan onları pek anlayamadım bu yüzden yardım istedim. Yemeklerde suan kilo almam lazım 182-83 falanım 70 kiloyum fakat bacaklarım senelerdir top oynadıgım için kalın ve üst bölgeler zayıf omuz ve kol bölgesi bunları geliştirmek istiyordum ben

abi merak ediyorum kendinizi zorlamadan nasıl kendinizi geliştirceksiniz ? :D 1 sonraki hareketi yapamayacak kadar kendinizi zorlamanız lazım dur şundan 10 tane yapıyım diyip hiç yanma bile hissetmezseniz hiç bişeyiniz gelişmez

Ürün tavsiyesi derken takmalı ağırlıklı birşeyler mi alayım diye sordum bende biliyorum olayın bende bittiğini. Paragrafta anlamın kötü..

Yazdığım cümlenin yanlış anlaşılacağını tahmin etmiştim. Öncelikle ben bir yıl vücut geliştirmeyle ilgilendiğimi belirtmek isterim. Şuanda lisanslı olarak boks müsabakalarına çıkıyorum. ''İş üründe değil sende biter'' bu sözü boks salonundaki bir arkadaşımı örnek vererek açıklamak istiyorum. Söz ettiğim kişi 2 adet dumbell ile tüm adelelerini geliştirmiş ve fitness salonundaki tanıdığım sporculara taş çıkartacak nitelikte. Demek istediğim bu sporda 2 adet dumbell ilede istenilirse başarılı olunabilinir. Dumbell seti alacaksan ürünler ve kiloları hakkında fazla araştırma yapmana gerek yok. Kilona ve gücüne uygun ağırlıkları satın alırken denemen daha mantıklı. Ve ileride Mr. Olympia şampiyonasına katılmak gibi bir amacın yoksa fitness salonuna gitmek anlamsız.

Yazdığım cümlenin yanlış anlaşılacağını tahmin etmiştim. Öncelikle ben bir yıl vücut geliştirmeyle ilgilendiğimi belirtmek isterim. Şuanda lisanslı olarak boks müsabakalarına çıkıyorum. ''İş üründe değil sende biter'' bu sözü boks salonundaki bir arkadaşımı örnek vererek açıklamak istiyorum. Söz ettiğim kişi 2 adet dumbell ile tüm adelelerini geliştirmiş ve fitness salonundaki tanıdığım sporculara taş çıkartacak nitelikte. Demek istediğim bu sporda 2 adet dumbell ilede istenilirse başarılı olunabilinir. Dumbell seti alacaksan ürünler ve kiloları hakkında fazla araştırma yapmana gerek yok. Kilona ve gücüne uygun ağırlıkları satın alırken denemen daha mantıklı. Ve ileride Mr. Olympia şampiyonasına katılmak gibi bir amacın yoksa fitness salonuna gitmek anlamsız.
Söylediklerin doğru fakat üründen kastım takmalı mı düz mü onu merak ettim. Ve ya kullananlar varsa öneride alabilirim.

fakat kaç kilonun ne kadar yararı olur

Kaslarını zorlayacak aynı zamanda çalışmanı tamamlayabileceğin ağırlıkları tercih etmelisin. Ben 5 kilo öneriyorum. Çünkü bazı hareketler özellikle yeni başlayanlar için zorlaşabilir.

Programım çok yoğun ve salona gidecek vaktim ne yazıkki yok olsa bende gitmeyi düşünüyordum.
Salona gidemiyorsam en azından 2 tane dambılla oldugu kadar kendime birşeyler katmak istiyorum amacım bu.

Amaçların salona gitmek için yetersiz. ''Bende para bol karışma'' diyorsan orasını bilemem. :)

İşte bende o dambılların linkini istiyordum takmalı almayı düşünüyordumda kaç kilo takılabiliyor falan onları pek anlayamadım bu yüzden yardım istedim.

Daha en başından beri konuya görsel eklemeye çalışıyorum. Fakat kurallar gereği cevaplarım onaylanmıyor. Dumbell setlerin toplam ağırlığı 50 kiloya kadar çıkabilir. Daha üstünüde bulabilirsin ancak bir dumbell için bunlar kullanamayacağın ağırlıklardır. Normal bir setin içerisinde iki adet bar bulunur. Bunları örneğin; 5, 15, 30, 50 kilo gibi ağırlıklar takarak istediğin şekilde ayarlayabilirsin.

[BILGI]Çalışmalara başlamadan önce mutlaka egzersizler yap. Bunlar basit gibi görünsede vücudunu ağırlık kaldırmaya hazırlaman açısından çok önemlidir. Çalışma setleri arasında fazla vakit geçirme ve adeleleri soğutmadan kısa sürede antremanı bitirmeye çalış. Yukarıda belirttiğim gibi her seferinde kaslarını zorlamalısın. Karın kaslarını mekik çekerek, göğüs, omuz, triceps (arka kol), karın ve sırt kaslarınıda şınav çekerek geliştirebilirsin.[/BILGI]

Geri