• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

2 Günlük RaiderZ Macerası ve İnceleme (RecLast)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RecLast
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

RecLast

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
30 Ağu 2010
Puanı
65
Merhaba arkadaşlar.

Aslında bugünkü konu pek inceleme gibi olmayacak. Resimlere göre birkaç şeyi anlatmaya çalışıcam. İyi ve kötü yönlerini söyleyeceğim. Kısaca şöyle bahsedeyim oyundan.

Raiderz Open Betada bir oyundur. Yani şuanda açık beta olarak açıldı ve herkes girebilir. Free To Play bir oyundur ve ücret ödemeniz gerekmez. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki linklerden üye olup indirmektir ;

Resmi Site ; Tıklayınız
Üyelik ; Tıklayınız
Download ; Tıklayınız

Linkler konusunu geçtikten sonra birazcık anlatalım oyunu. RaiderZ Non Target bir MMORPG dir. Vindictus gibi dungeon girme derdi yoktur big map(Büyük haritaya) sahip bir oyun. Bana göre gayet güzel efekleri olan bir oyun gerçekten. Vindictus kadar efekler olmasada çok yakın efekler olduğunu söyleyebilirim bu anlamda Vindictus oynayanlar bu oyunu seveceklerini garanti ediyorum. Bunun haricinde Silkroad tarzı bi haritası mevcuttur ve binek sistemi falanda gerçekten çok güzel.
raiderz20121024134301.jpg

Görev sistemine gelecek olursak Bazen kolay görevler varken bazen gerçekten çok zorlayan görevler çıkabiliyor. Bazıları toplama bazıları mob kesme bazıları ise boss görevleridir. Boss görevleri genelde zor görevler olup parti ile yapmanız gerekiyor. Başlarda basit görevler var fakat yanılmayın yada hep böyle kolaysa sıkılırım diye düşünmeyin :s=2: Oyunun ilerleyen bölümlerinde gerçekten çok zor görevler bulunmakta ve partisiz gerçekten zorlanabilirsiniz. Yani oyun hem parti olarak hemde solo olarak çok zevkli oluyor gerçekten 2 yöndende harika.
Skill sistemine gelecek olursa. Yine en sevdiğim özelliklerinden biri mevcut. Tek bir skill e bağlı kalmayıp diğer buildlerin skillerinide açabiliyorsunuz. Silkroad oynayanlar bilir. birden fazla buildi açıp farklı kombinasyonlar yapılabilir oyunda. Bu anlamda da gerçekten çok güzel bir oyun. Bana göre tek sorunu az skill olması ve her level için 1 tane skill açmasına izin verilmesi. Silkroad da olduğu gibi SP sistemide olsa Skilleride harika olacakmış. Ona rağmen oyunda herhangi bi sıkıntı yok ve gayet zevkli oluyor.
İşte bir Boss Görevi ; PT ile girmemize rağmen oldukca zorladı :s=2:
raiderz20121024152911.jpg

Şimdi gelelim İtem ve Craft sistemine. Oyunun daha başında craft yapmayı gösteriyor. İtemleri moblardan düşen çöpleri birleştirerek yapıyoruz. Yok para biriktireyim yok boss kesip item alayım derdi yok. Moblardan düşen çöpleri biriktirirseniz rahatca itemler alabiliyorsunuz fakat bazı özellikli itemler için yine boss kesmeniz gerekebiliyor. Bu konuda size tavsiye her zaman mavi itemleri değerlendirin. Çünkü Mavi itemler herzaman daha güçlü oluyor.(Mavi item ne diyeceksiniz şimdi oyun içi itemlerin renklerini göreceksiniz zaten.NPC yi açtıktan sonra baktığınızda ; Beyaz,Yeşil,Mavi itemler göreceksiniz. Bunlar levele ve itemlere göre değişiklik gösteriyor. Mavi itemler genelde en güçlüleridir.) Onun haricinde + basmak için şehirde bir adet taş ile npc de direk + basabiliyorsunuz.Kaç basmak istiyorsanız okadar taş biriktirmeniz lazım. İteme ek özellik eklemek içinse yine farklı bir taş ile direk npc ye gitmedende basabiliyorsunuz. Bunları oyuna girdiğinizde öğretecektir zaten kafanız karışmasın :s=2:
raiderz20121024134307.jpg

Bunun haricinde bi kaç önerime gelecek olursa. Kesinlikle görev yaparak kasmaya çalışın çünkü görev yaparak çok daha hızlı kasıyorsunuz. Bazı karışık ve zor görevler olabiliyor ama yinede tamamlanamayacak gibi değil. Main görevlerini mutlaka yapmaya çalışın çünkü o görevler olmadan bazı özellikleri kullanamıyorsunuz. Bu görevler çok önemlidir. Eğer gereken parçaları tamamlamışsanız mutlaka "Moa" (Binek) almanızı öneririm. Çok daha hızlı gidiyorsunuz bu anlamda görevleri daha çabuk bitirmenizi sağlıyor. Almak istediğiniz bir item varsa itemi"recieve recipe"(gibi bişey hatırlayamadım :s=2:) tuşuna basarak neler gerektirdiğini görebilir ve oraya bakarak nelerin eksik kaldığını öğrenebilirsiniz. Görevlere göre giderseniz o parçaları mutlaka bulacaksınızdır. Görev yapmanın bir yararıda bu diyebilirim mutlaka görev yaparak gidin. Ne kadar sırayla görev yaparsanız okadar kolay olur. Yoksa ilerde çok karışabiliyor görevler :s=2: Skillerden mutlaka heal skilini açmanızı öneririm. Fakat iteminizi hem heal hemde asıl buildinize göre uygun bir silah seçmeyi unutmayın. Heal in önemini başta pek görememiştim fakat gerçekten çok önemli olduğunu sonradan anladım ve baya geç açtım. Gerçekten çok daha rahatlatıyo kasmanızı. Ben gibi yapmayın ve erken açın derim :s=1:
Örneğin bu resimde arkamda gördüğünüz şey bi görev. Üzeri parlak olan şeyler genelde görevdir. Bu yararlı bilgiyide verelim :s=2:
raiderz20121024134430.jpg

Kısacası söylemek gerekirse oyun gerçekten çok zevkli. Her oyundan zevkli bir parçayı bu oyunda bulabileceğinizi düşünüyorum ve Seveceğinizden oldukca eminim. Mutlaka denemelisiniz. Özellikle parti ile arkadaşlarınızla kasıyorsanız çok daha zevkli. Zorlandığınızda TS adresimize gelip Raiderz bölümüne girebilirsiniz. Orda size yardımcı olacaklardır. Parti bulup beraber kasabilirsiniz. Silkroad dan sonra ilk defa bir oyuna bağlandım ben, üstelik okadar oyun deneyip beğenmeme rağmen bu oyun gerçekten çok hoşuma gitti. Lafı daha fazla uzatmadan geri kalan resimlere geçelim :s=2:
Resimler ;
raiderz20121024134425.jpg

raiderz20121024134440.jpg

raiderz20121024134434.jpg

raiderz20121024142128.jpg

raiderz20121024142132.jpg

raiderz20121024142142.jpg

raiderz20121024152831.jpg

raiderz20121024152908.jpg

raiderz20121024152911.jpg

raiderz20121024181005.jpg

raiderz20121024181614.jpg

raiderz20121024181618.jpg

raiderz20121025200140.jpg

raiderz20121026001819.jpg

raiderz20121026023343.jpg

raiderz20121026032451.jpg

raiderz20121026054228.jpg

raiderz20121026054232.jpg

Sistem özellikleri derken?

3 GB ram
1 GB ekran kartım var ve sorunsuz açıyor. Okadar birşey istemiyor mrk etmeyin :)

Arkadaşları kasmakla falan uğraştık. Bayram nedeni ile giremedim falan oldu. Ayrıca lwl atlamak okadar kolay değil. Oyunu deneyin anlarsınız :)

Oyun gayet güzel ama parti mutlaka gerekiyor.Sağlan bir takım kurarsanız oyunda bir yerlere gelebilirsiniz.Solo takılanlara göre oldukça zor bir oyun

Geri