• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

3< 3< ygs 3< 3<

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan JeeKi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

JeeKi

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Şub 2011
Puanı
92
Son 3 Gün Gençler Varmı Verebilceginiz Pratik olaylar yada ne bilim son 3 gün sunlara bi bakın fln taktik paylaşalım :D

(hiç calısmadı kolay yol arıyor :( )

Son pismanlik neye yarar, herseyin bedeli var demis Muslum baba :D

kolay yolu olsa kimse çalışmazdı baban falan bakan olsaydı o zaman belki olurdu

Lys'ye çalılşmaya başla bence 3 gün kâr edersin :D

Ygs sınavında erken çıkma ne yapabiliyorsan yap , Sözelciysen Fen sorularınıda çöz çok kolay sorular çıkıyor biyoloji ve fizikte.Mantık ağırlıklı olduğunu unutma , stres yapma. Sınava kalan şu bi kaç günde düzgün saatte yat.Sınav sabahı her gün ne yiyorsan onu ye , günlük yemediğin şeyleri yeme annelerimizin öyle huyları var çünkü sınav sabahı donatır felan masayı sınavda midene kramp girer aklın dağılır. Sınavdan önce ve sınavda suya asılma sınavda çişin gelir patlarsın.

Sınava kalan şu günlerde defterlerini 1 defa oku , sınavdan aklına gelmeyen hatırlayamadığın şeyi geç vakit harcama.Tarih , coğrafya ve felsefe okuyup işaretleyebileceğin konulardır okumadan geçme.Sınav anında saate baktığında eğer sürenin gerisindeysen panikleme. Kesinlikle ama kesinlikle sınavda tüm soruları okumuş ol. 3-5 saniyede çözeceğin sorularda olucaktır 3-5 dakikanı alacak sorularda.Ama dediğim gibi tüm soruları okumuş ol.

Ygs sınavında erken çıkma ne yapabiliyorsan yap , Sözelciysen Fen sorularınıda çöz çok kolay sorular çıkıyor biyoloji ve fizikte.Mantık ağırlıklı olduğunu unutma , stres yapma. Sınava kalan şu bi kaç günde düzgün saatte yat.Sınav sabahı her gün ne yiyorsan onu ye , günlük yemediğin şeyleri yeme annelerimizin öyle huyları var çünkü sınav sabahı donatır felan masayı sınavda midene kramp girer aklın dağılır. Sınavdan önce ve sınavda suya asılma sınavda çişin gelir patlarsın.

Sınava kalan şu günlerde defterlerini 1 defa oku , sınavdan aklına gelmeyen hatırlayamadığın şeyi geç vakit harcama.Tarih , coğrafya ve felsefe okuyup işaretleyebileceğin konulardır okumadan geçme.Sınav anında saate baktığında eğer sürenin gerisindeysen panikleme. Kesinlikle ama kesinlikle sınavda tüm soruları okumuş ol. 3-5 saniyede çözeceğin sorularda olucaktır 3-5 dakikanı alacak sorularda.Ama dediğim gibi tüm soruları okumuş ol.

Cok teşekkürler :) 250 300 yapsam yeterli oda zor gibi duruyor :)

Cok teşekkürler :) 250 300 yapsam yeterli oda zor gibi duruyor :)

İnan zor değil ve YGS herşey demek değil.LYS belirleyici , etken faktör bu sınavda.Bazı soruları görünce gerçekten bunları mı soruylar diyeceksin bazen çok kolay olan sorular çok zor gözükücek.Şimdi ne kadar tavsiye versem az , o stres heyecan ve ister istemez yaşanan başaramama kaygısı çok etkiliyor.Atlattıktan sonra farkediyorsun ki bu kadar büyütülecek bir şey değilmiş.İşaretleyebildiğin kadar soru işaretlemeye bak tabii ki sallamasyon olmasın.Bana kalırsa eğer kafanda yüksek yerler (TIP , Diş hekimliği vs gibi) yoksa hedefin baraj olsun.YGS den gelen % bilmem kaç çok etkilemiyecek zaten barajı geçtikten sonra. LYS'de sıralaman önemli bu yüzden Lys'de az ama öz olması daha avantajlı.

İnan zor değil ve YGS herşey demek değil.LYS belirleyici , etken faktör bu sınavda.Bazı soruları görünce gerçekten bunları mı soruylar diyeceksin bazen çok kolay olan sorular çok zor gözükücek.Şimdi ne kadar tavsiye versem az , o stres heyecan ve ister istemez yaşanan başaramama kaygısı çok etkiliyor.Atlattıktan sonra farkediyorsun ki bu kadar büyütülecek bir şey değilmiş.İşaretleyebildiğin kadar soru işaretlemeye bak tabii ki sallamasyon olmasın.Bana kalırsa eğer kafanda yüksek yerler (TIP , Diş hekimliği vs gibi) yoksa hedefin baraj olsun.YGS den gelen % bilmem kaç çok etkilemiyecek zaten barajı geçtikten sonra. LYS'de sıralaman önemli bu yüzden Lys'de az ama öz olması daha avantajlı.

ben ygsden bi meslek düşünüyordum aslında ama düşük puan gelirse artık lys de düşünücem :)

Sınav anı için benim tavsiyem tek soruya takılıp kalmayın geçen yıl bir matematik sorusuyla 10 dk uğraşmıştım o sürede en az 20 sosyal bilimler sorusuna bakabilirdim zamanı verimli kullanmak ygs için çok önemli :)

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
---------------------------------------

Son düzenleme:

Son düzenleme:
bende bi 45 net yapıyorum denemelerde 70-80 yeter ya inşallah yaparım 260 puan ve sonrası cok iyi olur (hiç çalışmadım) :D

Son düzenleme:
Geri