• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

80 Cap Karakter Yapılandırmaları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mmcelik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mmcelik

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
0
NOT: Hybrid değerlerini tam anlamıyla oturturken Pre+Gdf+Dress+İtemlerdeki max(100%) blue(+5) değerleride dahil edilmiştir.
+10Str & +10 İnt veren Premium Plus ( 478hp & mp )
+2Str & +2 İnt veren Gold Dragon Flag ( 95hp & mp )
Blue değerleri %100 olduğunda orjinal 80Cap'ta olan +5 str&int verdiği düşünülerek hesaplanmıştır.
*Sword&Blade/Shield> 5x12item=60str&int ( 2867hp & mp )
*Spear&Glavie&Bow> 5x11item=55str&int ( 2628hp & mp )
*Hp&Mp 100% 400hp&mp> 400x3item ( 1200hp & mp )
NOT: Dress'e eklenen str&intler yapılandırmaların altında verilecektir.
AÇIKLAMA: Dress'e eklenen blueleri ben süpriz stat olarak değerlendiriyorum. Çünkü; 7:1 5:1 gibi bir yapılandırma yaparken 80lvl bir karakterde itemsiz halde 237stat bulunur. Puanı yapılandırmaya göre 7 ve 5 e bölüp ana değerleri çıkartıyorum daha sonra üstüne yukarıda belirttiğim itemlerin statlarınıda ekleyip oynamalar yapıyorum ve üstüne Dress ile bir,iki veya yerine göre 3str int ekliyorum ve bununla balance dengemi tam olarak ayarlıyorum. Yapılandırmaya göre değişiklik göstermesinin sebebi budur.
Sizlere sunduğum karakterlerin balance dengesini test edebilirsiniz hiçbir stat israfı yok. "Nasıl deneyebilirim?" diye soranlara ufak bir tiyo.
Kıyafetinizin veya silahınızın herhangi birine %100=5str&int basmayın 4str&int basın balancelerinize bakın ardından onları +5değere yükseltin ve farkı görün
her iki taraftaki balance değeriniz de %1 yukarı çıkmış olacaktır. Kendimle övünmek için değil fakat anlattığım yapılandırmaları kullandım ve çok başarılı.
Keyifli deneyimler dilerim.
***************************************************************************************************************************
Hybrid Spear
*36str=12lvl / 9655hp+2079hp(pasif) 17637mp - DEVİL DAHİL DEĞİLDİR.
*Kıyafet seçimi prodector tercihimdir.
-Mag.skill sayesinde snow bittiğinde intlere karşı bir avantaj sağlamış oluyoruz zaten.
-Karşımızdaki spear ise 2k daha fazla hp miktarımız sayesinde de bir avantaj daha sağlamış oluyoruz.
-Eğer karşımızdaki int sword/shield ise 2k pasif+ 2k hybrid toplam 4k daha fazla hp miktramız oluyor.
*Dress'e eklenmesi gereken blue 2inttir.
/// Phy. balance %72 /// Mag. balance %106 ///
***************************************************************************************************************************
Hybrid Sword/Shield
*37str=12lvl+1stat str verilmesi gerekiyor. / 9942hp + 17828mp - DEVİL DAHİL DEĞİLDİR.
*Kıyafet seçimi garment tercihimdir.
-Phy.skill sayesinde snow bittiğinde strlere karşı bir avantaj sağlamış oluruz zaten.
*Dress'e eklenmesi gereken blue 2inttir.
/// Phy. balance %73 /// Mag. balance %107 ///
60Light verildiğinde > %15 Mag. attack + 27 Pasif + 27 Skill = 54 Parry ratio
80Light verildiğinde > %17 Mag. attack + 31 Pasif + 31 Skill = 62 Parry ratio + Nuke
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
60Cold verildiğinde > 42 Pasif + 42 Skill = 84 Phy. defans + Max %40 Snow Shield
80Cold verildiğinde > 81 Pasif + 81 Skill = 162 Phy. defans + Max %50 Snow Shield + Max İce Wall
Arkadaşlar forum kullanmak konusunda yetersiz olduğum ve sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığımdan dolayı acele oldu ileride müsayit bir zaman bulduğumda resimler&yazı tip ve renkleri ile düzenleyip yeni karakter açıklamalarında bulunacağım.
Sonuna kadar okuduğun için >>> Teşekkür Ederim. <<<

asd[ACIKLAMA][TOOLTIP=asdsadsadsadsadasdsa][SOUNDCLOUD]asdsadsa[MENTION]asdsadsad[BILGI]asdsadsadsa[WEGAME]asdsadsadsa
Kod:
asdsadsad[HTML]sadsadsa[PHP]asdsadsa[/PHP][/HTML]
[/WEGAME][/BILGI][/MENTION][/SOUNDCLOUD][/TOOLTIP][/ACIKLAMA]

Geri