• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ABD Iphone 6 getirme

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Merhaba arkadaşlar kuzenim önümüzdeki pazar ABD gidip gelicek hemen bende kendisinden iphone 6 almasını istedim 1000 tl kadar fiyat farkı oluyor.Garanti bilgisi herhangi bise olursa Turkiye de gecerli olur mu bu konuda sizden yardım istiyorum bi de telefon kayıt icin Pasaport şart mı kayit maliyeti ne kadar olur onu da bilmiyorum.

Sizce telefon dışında avantajlı olabileceğim fiyat olarak elektronik ne önerirseniz.Bunun dışında fotoğraf makinesi düşündüm nikon veya canon

Son düzenleme:
Garanti konusunda pek bilgim yok. Normalde diğer markalarda yurtdışından alınmış cihazın garantisi Türkiyede geçerli değildir, ama iPhone'da özel bir durum var mı emin değilim.

Kayıt için pasaport şart evet ve öyle her pasaporta kayıt olmaz. Kayıt yapılacak papsaportun sahibi son 2 ay içinde yurtdışına çıkış yapıp ülkeye giriş yapmış olmalıdır. Kuzeninin pasaportuna kayıt ettirebilirsiniz. Gümrükten geçerken 100 TL gibi bir gümrük vergisi alırlar zam olmadıysa eğer bir ara 200 TL olacak deniyordu, bir de 100 veya 150 tl idi tam hatırlamıyorum kayıt için ödeyeceksin.

Kayıt hakkında detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsin: http://imei.tk.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

Tek bildiğim konu garanti konusu ona açıklık getireyim. Bir arkadaş telefon almıştı hepsiburada.com'dan. Ürünü kullandı falan işte herneyse bozulma durumu yaşandı. Apple Store'a götürdü telefonu. Ürün ABD'den getirilme olayı oldu işte ABD'den alınan ürünlerin garantisi burda geçerli değil dendi. Avrupa'dan alınanlar falan geçerli oluyormuş öyle bir şey yaşandı. Ha hepsiburadadan aldığı telefon neden ABD'den alınmış gibi oldu anlamadıkta. Yani özetle garantisi geçmez ABD'den alınan telefonun Türkiyede.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Caydım diyebilirim.Ben en iyisi fotoğraf makinesi ya da taşınabilir hdd siparişi vereyim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Caydım diyebilirim.Ben en iyisi fotoğraf makinesi ya da taşınabilir hdd siparişi vereyim.

Ben getirdim. Vergi dairesine verdiğin 130 TL dahil olmak üzere en az 950- 1050 TL kar yapıyorsun. Yalnız ABD den alınan bir ürün, ne olduğu hiç fark etmez , garantisi Türkiyede geçmez. Şöyle bir örnek veriyim sen camı kırarsan senden 500-600 TL ye kadar bir ücret talep ediyorlar Türkiyede. Yani imkanın varsa kesinlikle ABD den al. 2 adet getirme hakkı var. Kaçak sokarsa bilemem ama bana sorarsan çok mantıklı.
Edit: saat bile garanti kabul etmiyor çünkü zamanında distrübitörlük müdür nedir onu alan önünü engelliyor.

Merhaba arkadaşlar kuzenim önümüzdeki pazar ABD gidip gelicek hemen bende kendisinden iphone 6 almasını istedim 1000 tl kadar fiyat farkı oluyor.Garanti bilgisi herhangi bise olursa Turkiye de gecerli olur mu bu konuda sizden yardım istiyorum bi de telefon kayıt icin Pasaport şart mı kayit maliyeti ne kadar olur onu da bilmiyorum.

Sizce telefon dışında avantajlı olabileceğim fiyat olarak elektronik ne önerirseniz.Bunun dışında fotoğraf makinesi düşündüm nikon veya canon

Hadi iyisin dostum sana tam aradığın bilgiyi vericem :) Bende ABD den Iphone 6 getirticektim arkadaşımın gidişi iptal olduğu için getirtemedim.Fakat almaya niyetlendiğim için apple ile görüştüm kayıt açtım sorularım ile alakalı garanti konusunda kendilerinden dönüş aldım.

[TABLE="width: 100%, align: center"]
[TR]
[TD="width: 100%"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Merhaba Burak Bey ,

Aşağıdaki Iphone 6/plus Modelleri Türkiye/Istanbul’da bulunan Apple Mağazalarında (Akasya AVM ve Zorlu Center ) teknik destek görmektedir.Garanti süreleri 1 yıldır.

Bilgilerinize Sunarız.

* iPhone 6:
* A1586
* A1589
* iPhone 6 Plus:
* A1524
* A1593
* İPhone 6s :
* A1688
* A1700
* IPhone 6s Plus
* A1687
* A1699
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Eğer yurtdışından cihazı alıcak arkadaşın bu model numaralı cihazlardan almazsa garantisi Türkiyede geçerli olmaz.Peki kardeşim bu model numarası nerde yazar dersen eğer kutuda ve cihazın fotoğraflarda gösterdiğim yerlerinde yazar.Umarım seni aydınlatabilmişimdir.İyi akşamlar :)

Hadi iyisin dostum sana tam aradığın bilgiyi vericem :) Bende ABD den Iphone 6 getirticektim arkadaşımın gidişi iptal olduğu için getirtemedim.Fakat almaya niyetlendiğim için apple ile görüştüm kayıt açtım sorularım ile alakalı garanti konusunda kendilerinden dönüş aldım.

[TABLE="width: 100%, align: center"]
[TR]
[TD="width: 100%"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Merhaba Burak Bey ,

Aşağıdaki Iphone 6/plus Modelleri Türkiye/Istanbul’da bulunan Apple Mağazalarında (Akasya AVM ve Zorlu Center ) teknik destek görmektedir.Garanti süreleri 1 yıldır.

Bilgilerinize Sunarız.

* iPhone 6:
* A1586
* A1589
* iPhone 6 Plus:
* A1524
* A1593
* İPhone 6s :
* A1688
* A1700
* IPhone 6s Plus
* A1687
* A1699
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Eğer yurtdışından cihazı alıcak arkadaşın bu model numaralı cihazlardan almazsa garantisi Türkiyede geçerli olmaz.Peki kardeşim bu model numarası nerde yazar dersen eğer kutuda ve cihazın fotoğraflarda gösterdiğim yerlerinde yazar.Umarım seni aydınlatabilmişimdir.İyi akşamlar :)

Tesekkurler gercekten yardimci oldunuz fakat benim sorunum.
Pasaport sıkıntısı kendisinede alıcak ben pasaport nereden bulucagim aktif onu bilmiyorum.1 tane kayit ediliyormus galiba.

Pasaport olasa da pek akıl kârı değil dışardan telefon getirmek. Tamam fiyat farkı var ama garanti geçerli olmayınca bir sorun yaşarsanız belki o aradaki para farkından daha fazla zarara girersiniz.

Tesekkurler gercekten yardimci oldunuz fakat benim sorunum.
Pasaport sıkıntısı kendisinede alıcak ben pasaport nereden bulucagim aktif onu bilmiyorum.1 tane kayit ediliyormus galiba.

Herhangi bir tanıdığında varsa onlardan rica edebilirsin.Harç ücretini ödersin 150 lira felandı yanlış hatırlamıyorsam kendi telefonuymuş gibi imeini kaydeder türkiyede kullanırsın.Bunun dışında ise 150 liraya felan satanlar var pasaport hakkını 150 alacağın kişiye + harç ücretini ödersin o şekildede halledebilirsin.

Geri