• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Access ile Giriş Paneli Yardım.

WindTalker

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Ara 2009
Puanı
1
HTML:
Dim con As New OleDbConnection
        Dim com As New OleDbCommand
        Dim adp As New OleDbDataAdapter
        Dim dataset As New DataSet
        con.ConnectionString = ("Provider.Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source = C:\Account.mdb")
        com.CommandText = ("Select = From Account Where Kullanıcı Adı = '" + TextBox1.Text + "' AND  Parola = '" + TextBox2.Text + "';")
        con.Open()
        com.Connection = con
        adp.SelectCommand = com
        adp.Fill(dataset, "0")
        Dim a = dataset.Tables(0).Rows.Count
        If a > 0 Then
            Form2.Show()
            Me.Hide()

Hatayı Aldığım Satır = con.ConnectionString = ("Provider.Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source = C:\Account.mdb")

ConnectionString içinde OLE DB Sağlayıcısı belirtilmedi. Örnek: 'Provider=SQLOLEDB;'. diye bi hata çıkarıyor lütfen yarım edin :( acil.!

Connection string yanlış. (Kırmızı nokta)
Provider.Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source=

Doğrusu
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=

Saol ;)
Şimdiki Hata con.Open() 'C:\Database1.mdb' dosyası bulunamadı. diyor.

Dosya yok. :D
Ayrıca query de yanlış

Doğrusu
string.Format("Select * From Account Where KullaniciAdi = '{0}' AND Parola = '{1}'",TextBox1.Text,TextBox2.Text)
edit: column adında boşluk olmaz yeni farkettim kafam bulanık. :D

Son düzenleme:
:( yaa bi yardım edermisin yaa. bu access'i yapamadım galiba ben :S

C ye gir Sağ tıkla Yeni -> Microsoft Office Access Uygulamasına tıkla ismini Database1 yap, sonra aç Veriler girerek tablo oluştur de Alan1 yazısnı sil KullaniciAdi yaz Alan2 Parola yaz ve diğerlerini sil ctrl + s yap Tablo adı soracak Account yaz tamam de birşey gelecek evet butonuna bas. Programdan tekrar dene.

başka bir anlatım videosu buldum olmazsa döncem size :D

ben giriş panelini hallettim . ama birde üye olmak için panel yapmak istiyorum form2 olarak.
ama üyeliklerin herhangi bir belirlediğim cod veya onayım olmadan kullanılır durumda olmasını istemiyorum acaba bu mümkünmü ? :)

ben giriş panelini hallettim . ama birde üye olmak için panel yapmak istiyorum form2 olarak.
ama üyeliklerin herhangi bir belirlediğim cod veya onayım olmadan kullanılır durumda olmasını istemiyorum acaba bu mümkünmü ? :)
Server yapacaksın bunun için soketleri öğrenmen lazım.
edit:
Server yapmazsan açık olur rahatca hackleyebilirler. :D

Son düzenleme:

Tabloya birde onay diye sütun aç 1 ise giriş yapsın 0 yoksa yapmasın. Varsayılan değer 0 olsun. Sen onaylıyacaklarını veritabanından 1 yaparsın. Yada kendin içinde bir form yaparsın orda onaylarsın.

anlamadım :D

----------

Peki 2 Tane Access Veritabanı oluştursam ve 1ini üye olmak için diğerini giriş için kullansam ;) yani üye olanların listesinden giriş listesine elimle taşısam ? sorun olurmu ?

anlamadım :D

----------

Peki 2 Tane Access Veritabanı oluştursam ve 1ini üye olmak için diğerini giriş için kullansam ;) yani üye olanların listesinden giriş listesine elimle taşısam ? sorun olurmu ?
Olmaz. :D olmaz derken o dediğin şey olmaz.

ŞİMDİ ELİMİZDE 2 TANE ACCESS VERİTABANI OLSUN. ;) BİRİ Login DİGERİ Account OLSUN..
Form1= Giriş
Form2= Üyelik
Form3=Yazılan Program.

FORM1 => GİRİŞ
Imports System.Data.OleDb
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim adp As New OleDbDataAdapter
Dim dataset As New DataSet
con.ConnectionString = ("Provider=Microsoft.Jet.OleDb.4.0;Data Source =
C:\Windows\System32\Login.mdb")
com.CommandText = ("Select * From Account Where KullanıcıAdı = '" + TextBox1.Text + "' AND Parola = '" + TextBox2.Text + "';")
con.Open()
com.Connection = con
adp.SelectCommand = com
adp.Fill(dataset, "0")
Dim a = dataset.Tables(0).Rows.Count
If a > 0 Then
Form3.Show()
Me.Hide()
Else
MsgBox("Kullanıcı Adı veya Parola Hatalı Lütfen Tekrar Deneyiniz!.", MsgBoxStyle.Critical, "Hata")
TextBox1.Clear()
TextBox2.Clear()
End If
End Sub

FORM2 => ÜYELİK ALMA
Imports System.Data.OleDb
Public Class Form2

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
con.ConnectionString = ("Provider=Microsoft.jet.OleDb.4.0;Data Source =
C:\Windows\System32\Account.mdb")
con.Open()
com.CommandType = CommandType.Text
com.CommandText = ("Insert Into Account(KullanıcıAdı,Parola)Values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "')")
com.ExecuteNonQuery()
con.Close()
MsgBox("Üyelik Başarıyla Gerçekleşti.", MsgBoxStyle.Information)
End Sub
End Class

Olmaz Mı ? :D :D :D :D

Olmaz tek database kullan cottonmouthun dediğin gibi yap onaylamalı yapacaksan, ama bir de server yapman lazım açık olmaması için.

Geri