• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Açılmayan Modlu Minecraft Çözümü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Belirtiler

İlk önce sorunun belirtilerini yazayım da farklı problemleri olanlar zaman kaybetmesin. Minecraft’a mod yükledikten sonra launcherdan “play” butonuna basıyorsunuz ama launcher kapanıyor oyun açılmıyorsa ya da launcher gidip geliyor oyundan ses seda yoksa tam doğru yerdesiniz.

Nedeni (%97,46 ihtimalle)

Bazı modların dosyaları Türkçe işletim sistemlerine uygun değildir. Çünkü modun dosyalarındaki karakterler Türkçe’ye göre oluşur. Örnek; “İ”, “ı”... Ama mod Türkçe karakterleri okuyamaz ve bunlar “?” karakterine dönüşür. Bu da modun dosyalarını bozar ve oyununuzun açılmamasını sağlar. Aslında biraz daha farklı ama sorun basitçe bu. Üç çözümü var;

1- Problemli modu kaldırmak (ki biz bunu istemiyoruz)

2- İşletim sistemini İngilizce yapmak (ki biz bunu yapamıyoruz çünkü bunun için yüksek bir lisans lazım (ultimate) hem İngilizce’niz o kadar iyi olmayabilir ya da sizinle birlikte başkası da bu bilgisayarı kullanıyordur)

3- Java’yı İngilizce yapmak (işte kazanan basit, bedava ve çok kısa)

Çözümü (%89,3149 ihtimalle) (Windows XP’den şimdiye kadarki işletim sistemlerinde çalışır.)

Masa üstündeki “Bilgisayar” veya “Bilgisayarım” adlı simgeye sağ tıklayın ve açılan bağlam penceresinden”Özellikler”i seçin.

Açılan pencerede sağ üst tarafta beşinci olan Gelişmiş sistem ayarları’na basın.

oxMvSDdo.png

Açılan pencerede yukarıdan gelişmiş sekmesine gelin ve alttaki “Ortam Değişkenleri...” butonuna basın.

Pudj1FJr.png

Gelen pencereden yukarıdaki “Yeni...” butonuna basın. Açılan pencerede şunları yapın;

Değişken adı: _JAVA_OPTIONS

Değişken değeri: -Duser.language=en -Duser.country= US

joKfbvpZ.png

V1hAVqbH.png

Tamam’a basıp çıkın. Daha sonra alttaki “Yeni...” butonuna basın. Açılan pencerede şunları yapıp (evet aynı şeyleri yazacaksınız) Tamam’a basıp çıkın bitmiştir;

Değişken adı: _JAVA_OPTIONS

Değişken değeri: -Duser.language=en -Duser.country= US

OwIFRyQQ.png

Geri