• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Adamın biri hesabıma yanlışlıkla..

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Arkdaşlar banka hesabıma tam olarak rakamı soylemım 500 tl uzeri ıyı bır rakam ama yanlıslıkla havale yollamıs şirket galiba benımde haberım yoktu bankadan aradılar.Bende hesabı kontrol ettım hakıkaten oyle olmus bankaya gıdıp ımza atarsam para cekılebılırmiş tamamen benım ınsafıma kalmıs gıbı gozukuyor galıba sız olsanız ne yapardınız ben haram yiyemem ama bılmıyorum ..:pispis

Özelden banka hesap numaramı atabilirim? :D *şaka şaka..**

Büyük bir şirket ise öyle bir meblanın peşine düşmeyebilir, bu durumda yapılcak en iyi şey o parayı çekip güzelce yemek... bende olsa galiba böyle yapardım.
Herhangi bir yardım kurumuna bağışlama fikri verebilirim.

Haram yemem diyorsun ama buraya konu açacak kadar düşünmüşsün...

Ne alaka sımdı aldım haberı konuyu acmak ıstedım :S ben işin gırgırındayım :P

----------

Özelden banka hesap numaramı atabilirim? :D *şaka şaka..**

Büyük bir şirket ise öyle bir meblanın peşine düşmeyebilir, bu durumda yapılcak en iyi şey o parayı çekip güzelce yemek... bende olsa galiba böyle yapardım.
Herhangi bir yardım kurumuna bağışlama fikri verebilirim.

google baktım bana baya bir uzak şirket il dışı ama yollucam paralarını bi sakal atarlarsada eyw derım :)

parayı göndereni şirket olarak düşünme, hatayı yapan senin gibi sadece 1 kişi ve o kişide maaşlı çalışıyor orada, onada o para nereye gitti diye hesap soracaklar ve belki maaşından kesilecek, bunu düşün sen ;) herhalde parayı yönetim kurulundan birileri göndermemiştir yani :) harammış değilmiş sonra düşünürsn onu

parayı göndereni şirket olarak düşünme, hatayı yapan senin gibi sadece 1 kişi ve o kişide maaşlı çalışıyor orada, onada o para nereye gitti diye hesap soracaklar ve belki maaşından kesilecek, bunu düşün sen ;) herhalde parayı yönetim kurulundan birileri göndermemiştir yani :) harammış değilmiş sonra düşünürsn onu

katılıyorum ama dikkat etmek gerekir ki her insan bunu yapmaz helede bu devirde ;) şubeye gidicem bide insanlık ölmedi daha ya :D

sonuç ta yukarıda arkadaşın dediği gibi şirket parayı birine yollaması için emekçilerinden birine görev vermiş bu parayı çekersen o emekçi adamın ekmeğinden hatta işinden ede bilir. sen parayı bence iş yerinin sorumlulularıyla görüşüp geri gönder ufak bir hata nedeniyle kimse ekmeğinden işinden olmasın.

sonuç ta yukarıda arkadaşın dediği gibi şirket parayı birine yollaması için emekçilerinden birine görev vermiş bu parayı çekersen o emekçi adamın ekmeğinden hatta işinden ede bilir. sen parayı bence iş yerinin sorumlulularıyla görüşüp geri gönder ufak bir hata nedeniyle kimse ekmeğinden işinden olmasın.

Böyle bir hatayı yapan işinden olsun zaten. Söz konusu bir şirketse bu mebla daha da büyük olabilirdi.

:) Cek para Benfica Sevilya macı Tek mac :D Benfica bas bütün parayı tutanı senin :D kalanı gönder

Arkdaşlar banka hesabıma tam olarak rakamı soylemım 500 tl uzeri ıyı bır rakam ama yanlıslıkla havale yollamıs şirket galiba benımde haberım yoktu bankadan aradılar.Bende hesabı kontrol ettım hakıkaten oyle olmus bankaya gıdıp ımza atarsam para cekılebılırmiş tamamen benım ınsafıma kalmıs gıbı gozukuyor galıba sız olsanız ne yapardınız ben haram yiyemem ama bılmıyorum ..:pispis
bak bu dediğin temel hukuk finalinde sorulmuştu bana
adamın hesabına yanlışlıkla bir kişi para yatırıyor yatırdığını farkediyor ama para yatan kişi parayı geri vermek zorunda mıdır haksız kazanç olurmu olmazmı.
Bende kendi mantığımda cevaplamıştım paraya yanlışlıkla sahip olan adamın insafına kalmıştır diye :D istesem vermem benmi dedim yatır parayı :D

Sen yapsan o hatayi karsindaki adam gonderirmi bi düşün ben olsam yerdim parayi tabi karar senin

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Haram para bozulur , 500 gönder 400 helal para hesabında.:shd

Gönder kardeşim düşünme hiç.Bizde arkadaşla 62 lira çekiyoduk vezneden adam 162 lira verdi geri verdik adam şansınızı tepmişsiniz dedi pişkin pişkin bi pişman olduk o ara :D ama olsun değmez

Bu tür hatalar her zaman oluyor. Benim başıma da kontör yüklerken gelmişti yanlış numaraya kontör atmışlardı telefon edip kontör trasnferi istediler eleman sağ olsun ne demek lafı olmaz değip kontörü benim numarama transfer etmişti. Adamın dürüstlüğü ne yalan söyleyim hoşuma gitti. Ben 100 kontör atmıştım telefona adama 200 kontör geri yükletmiştim. Adam hemen beni arayıp bunuda yanlış gönderdiniz trransfer ediyorum demişti yok o gönülden kopandı değip teşekkür etmiştim elemana :) Dürüst insanların olduğunu bilmek güzel bir şey.

Aynı şey benim başıma gelse ben yollamazdım açıkcası öyle bir hatayı yapmak onun sorunu empati yap demeyin öyle bir mallık ben yapsaydım adam alsın yesin paramı mallık bende derdim

Geri