• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Adil kota

Psychopathic

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Tem 2011
Puanı
99
Siz buna Adil kota demişsiniz ama bu bildiğin adi kota beyler bi çözümü varmı bunun 5 gün geçmeden adi kotayı aşıyorum ni etcük ?

internet paketini değiştiriceksin :D akk'sı yüksek olan bi pakete geçiş yapabilirsin :D

http://192.168.2.1/ bu adrese giriceksin oradan modeinin adı ve şifresini yazıcaksın (her modemin markasına göre değişir bizimki admin şifresi ttnet ) giriş yaptıktan sonra internet seçeneğine tıklayacaksın açılan yerde düzenle butonuna basıcaksın orda mut ayarı karşısında 1492 yazar onu 600 yap ve kaydet işlem tamam :)

Bu dedigini mantigiyla aciklasan super olucak !? Ezber olmasa hani, o secenek ney ordaki sayi neyi ifade ediyor, neden boyle bir sey yapiyoruz. Bilerek yapmakta fayda var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

http://192.168.2.1/ bu adrese giriceksin oradan modeinin adı ve şifresini yazıcaksın (her modemin markasına göre değişir bizimki admin şifresi ttnet ) giriş yaptıktan sonra internet seçeneğine tıklayacaksın açılan yerde düzenle butonuna basıcaksın orda mut ayarı karşısında 1492 yazar onu 600 yap ve kaydet işlem tamam :)
Hangisi oluyor burdan mut ? ;
q9np2.jpg

mtu her modeme göre farklı bi seçenekdir onu iyice bi araştırın bende bi ara denemiştim olmuştu

Anlık tepkimeler verir o ayar sonra yine bildiğini okur. Şanslıysan kalıcıda olabilir.

MTU bu sefer hiç ama hiç bir işime yaramadı deli olacam ya 1gündür 15GB indirmeye çalışıyorum berbaatt !! Geçen ay,kalıcı oldu netim 8mbite çıktı

Yok artık hemen deneyeyim umudum yoktu abi

----------

Düşündüğüm gibi işe yaramadı rakamları değiştirerek test yapıyorum

bizim kota 50 gb yi geçince adil kota aktif oluyordu bende mtu yapıp her gün istediğim kadar indirme yapabiliyorum :D kanıt
qS6gj.png
[/IMG]
bizim modeme göre size küçük bir rehber hazırladım umarım yardımcı olur ayrıca şunu da ekleyim bu mtu ayarı torrent ile devasa fark yaratıyor şöyle ki normal halinde adil kota girince 70 kb ile indiriyor mtu ile 850 kb ye çıkıyor
NOT : DİĞER AYA GEÇTİĞİNİZDE KOTANIZ SIFIRLANACAĞI İÇİN MTU AYARINI ADİL KULLANIM SINIRINA GELENE KADAR ESKİ HALİNE GETİRİN SONRA TEKRAR DEĞİŞTİRİRSİNİZ
0B4Nz.png
[/IMG]
URTA8.png
[/IMG]
yzsOE.png
[/IMG]
gp2Of.png
[/IMG]

Son düzenleme:
bizim kota 50 gb yi geçince adil kota aktif oluyordu bende mtu yapıp her gün istediğim kadar indirme yapabiliyorum :D kanıt
qS6gj.png
[/IMG]
bizim modeme göre size küçük bir rehber hazırladım umarım yardımcı olur ayrıca şunu da ekleyim bu mtu ayarı torrent ile devasa fark yaratıyor şöyle ki normal halinde adil kota girince 70 kb ile indiriyor mtu ile 850 kb ye çıkıyor
NOT : DİĞER AYA GEÇTİĞİNİZDE KOTANIZ SIFIRLANACAĞI İÇİN MTU AYARINI ADİL KULLANIM SINIRINA GELENE KADAR ESKİ HALİNE GETİRİN SONRA TEKRAR DEĞİŞTİRİRSİNİZ
0B4Nz.png
[/IMG]
URTA8.png
[/IMG]
yzsOE.png
[/IMG]
gp2Of.png
[/IMG]

Sen yine iyisin ben cmd den girip hallediyorum.

qS6gj.png
[/IMG]
0B4Nz.png
[/IMG]
URTA8.png
[/IMG]
yzsOE.png
[/IMG]
gp2Of.png
[/IMG]

Oh oh modemler aynı işimi görecek eyvallah adamsın

Kahraman abi şu an bir dosya indiriyorum %85 30dakikaya iner sanırsam :) Ondan sonra bana bir fikir verir misin 600 yapıyorum o kadar adam da oluyor da ben de niye yerinde sayıyor ?

Kahraman abi şu an bir dosya indiriyorum %85 30dakikaya iner sanırsam :) Ondan sonra bana bir fikir verir misin 600 yapıyorum o kadar adam da oluyor da ben de niye yerinde sayıyor ?

Dediğim gibi her zman yemez bu işlem.
Bazen yer kendi kendine yine düşer ayar tam olarak yok şans.
SAdece tutturana kadar rakamları denemelisin.

Geri