• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Age Of Empires III Ülkelere Göre Stratejiler [AOE 3]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Genel Olarak Başlarken: Her ülkede, başlarken basabildiğiniz kadar settler basın ve 2.çağa geçmeden market kurup gelişmeleri yapın.Kurabiliyorsanız camide kurun yanınızda bulunsun.ve tabiki 2. çağa geçene kadar 2 evi bitirmiş olun.Askerleri dizip bırakmayın.Savunmacı oalcaksanız bile en azından müttefiklerinize yardım amacından ufakta olsa saldırılar düzenleyin.Korkmayın kolayına yıkamazlar sizi,bunun minutemanı var işçisi,çiftçisi var.

Her Ülke İçin Saldırı Planı:Kurduğumuz geniş donanımlı güçlü ordumuzlar -çok hayati değilse- kalelerie üstüne saldırmayın müttefikleriniz uğraşsın.Çaktırmadan karadan veya gemiyle gidip kılıcımızı kalplerine saplıyacağız.Direk şehir merkezine. Bilgisayar s.alaktır size yakın yere kale kurar orada üretir askerini.Siz şehir merkezlerini indirirken bir yandan askeri binaları (bar,barracks,stable, vb.)gibi yerleri indirin sonra sapasağlam bilgisayar size yatacaktır.

Osmanlı:

- Bu ülkede bildiğimiz gibi ücretsiz settler veriyor.Ama önerim şu camiden bu sınırı asla 99'a kadar çıkarmayın.Asker sıkıntısı çekersiniz.Öldürseniz bile asker çıkarmanız sıkıntı olur çünkü her daim üretimdedi.49 a kadar çıkarmanız faydalı olucaktır.Map ayrı adalarsa okadar çıkarmanızada gerek yok çünkü askerlerinizi gemilerler uzun yola götüreceksiniz ve eriyecekler.Daha çok askere ihtiyaç duyacaksınız.Oyuna başlarken bütün işçileri direk etlere yollayın.odun biterse başkentten isteyin yada 2 settlerinize ağaç kestirin.Altına ilk çağda bulaşmayın.2.Çağın sonuna kadar ekonomik oynayın.

- Spahi ayarı yaptıysanız (stableden çıkarmak) çok işinize yarayacaktır.Abusları ve yeniçerileri küçümsemeyin(benim ilk zamanlar yaptığım gibi.)Great bombardı çom övmek istemiyorum zaten müdailleri var avrupa ülkelerinde great cannon diye.

Saldırı Yaparken: Osmanlı'da 60 kişi ile 3 ülke aldığımı bilirim.Ordunuz şunlardan oluşsun.:5-10 Top(2 Great,4-5 Falconet denk)veya(10 falconet)15 Janissary, 5 Abus ,10 Spahi(veya hussar).Ordumuzun geliştirmeleri yapılmış olsun.Ordunuzu kurun(Devamı için yukarıda yazdığım ülkeler için saldırı planına bakın.)
maxayrac3.jpg

Hollanda:

- Bu ülkemizde settlerlerimiz altınla alındığı için başlarken 7 içmiz olduysa 4 ünü altına 3 ünü ete yollayacağız.Dağıtım bu şekil olsun.En sevdiğim 2-3 devletten birisidir bu ülke.Banklarımız var bize altın basıyor altın sıkıntısı kolayına çekmezsiniz.Başkente bank limit kartları var onları isteyin 7-8 e kadar çıkar limit.Bu ülke defansı seven kardeşlerimiz için birebir.Başlarda saldırmanız zordur bu ülkeyle.Müttefiklerinize rezerve sağlarsınız destek yönü yüksektir.

- Saldırı yaparken: Halberdierler ve sikirmishleri unutmayın.Ruyterlerde faydalı.Ordu Dağılımı:10 Falconet 25 Skirmisher,5 ruyter,tercihe göre +5 ruyter veya hussar olsun.(Devamı, her ülke için saldırı planı adlı paragrafta.)
maxayrac3.jpg

Fransa:
- Bana en çok üyen ülkedir bu ülke.Rusların tam tersi.Pahalı ve güçlü.Bu sayede populasyonu ekonomik kullanırsınız.Courreir de Bois leri çok severim.Bu adamlar bize ilk 2 çağ askerlik yaparlar.Bir tanesi 5 tane Rus Skeleti alır. Belkide 4 Hızlı çalışırlar.Başlarken basın settlerinizi.Hepsini ete yollayın.Bu ülkede asker seçeneğimiz boldur.Kombinasyonlar size kalmış.Özel hand elit cavalryleri olması lazım.İiyler ama spahi gibi 3 yer yaplıyorlar.Meydan savaşları için iyi ama düşman şehrine girecekleniz geliştirilmiş hussarla girin.

Saldırı Yaparken: 10 Falconet, 20 Skirtmisher, 20 Hussar veya 20 Halberdeir.(Devamı içni yukarıdaki her ülke için saldırı planına bakınız.)
maxayrac3.jpg

Almanya

- Almanyanın stratejik olarka çok belirgin bir üstünlüğü mevcut değil.Neredeyse her kartta Uhlan veriyor.Bedava settler wagon da vermekte.Saldırıyı seven arkadaşlar için bir ülke diyebilririm.Asker biriktirmeyip düşmanı yıpratırsanız daha çok yararını görürsünüz.War Wagonları hoşuma gidiyor topçulara destek sağlamış oluyorsunuz

Saldırı Yaparken: 10 War Wagon, 10 Falconet .5 Skirmisher 15 Uhlan veya 10 Skirmisher 10 Uhlan
maxayrac3.jpg

Rusya

- En sevmediğim ülkelerden diyebilririm.Saldırmadan duramam derseniz burayı seçin.Askerleri oldukça güçsüz ve ucuzdur.Başta avantaj gibi gözüksede zaman ilerledikçe çerez ülkeye döner.Saldırılarınız sinek ısırığı gibi olur.Eğer bu ülkeyi seçerseniz biran önce saldırmaya bakın.Streletleri bi settlerin 1/3 üne denk geliyor.Ben bir keresinde ingiltere ile oynarken altın bulmak için 10 settler çıkarmıştıu şehir merkezimden yanına 5 musketerde verdim.5musketerim 20 Strelete karşı 2-3 kayıp vererek settlerlerimi korumuştu.Çabuk saldırı ülkesidir.Cossackları kalitesizdir.Barracks(İsmini unuttum, ) Outpost görevi görür.Düşmana yakın yere kurun bunlardan 2 tane ürettiğini şehirlerine salsınlar.
Alıntıdır.

Zamanında en çok tutulan strateji oyunlarından biridir herhalde oynamışlığım var

Geri