• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AirRivals A-Gear Silahları Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

A-Gear Gelişmiş Silahları

101 Seviye Altı İçin

Oyunun size verdiği gelişmiş silahları kullanın. Şuanlık gelişmiş silah sizin için bir lükstür.101 Seviye altı için gelişmiş silah 2. hatta 3. planda bir eşyadır.

101 Seviye Üstü İçin

Kırmızı Pus gibi bir Sonsuzluk Alanı Silahı veya Terol türünde olan silahların yüksek seviye olanlarını veya Terrapenum , Süper Kretar , Mars , Enyo , Arien , Melis gibi kredili silahların yüksek seviye olanlarını (+80) kullanabilirsiniz.

Onun dışında NGC Silahlarından "Noahss" çok daha iyi bir seçenektir.

A-Gear 4 tip gelişmiş silah kullanır:

A-Gearda Ağırlıklı Gelişmiş Silah

Minimum İki ekte (ön ve son) toplamda en az %60 Ağırlık vermeli , yükseltim en az +10 olmalıdır.

Ortalama Üzeri Ortalamanın üstünde bir gelişmiş silah istiyorsanız ön ve son ek toplamda en az %70 Ağırlık vermeli , yükseltim olarakta +12 ağırlık basılı olmalıdır.

A-Gearda Delmeli Gelişmiş Silah

Minimum Son ek veya ön ekten en az %13 Delme veren bir ek bulmanız şarttır.Diğer eke ister olasılık ister ra eki getirin.Yükseltim olarak +10 delme kartı basılmış olması gereklidir.

Ortalama Üzeri +10 Delme , +2 Hiper Olasılık veya Hiper Ra basılabilir veya +10 Ra , +2 Hiper Delme basılabilir.Yükseltim olarak +12 üzeri olmalıdır.

A-Gearda Olasılıklı Gelişmiş Silah

Minimum Her iki ekte (ön ve son) en az %14 olasılık vermelidir.Yani toplamda eklerden en az %28 olasılık gelirse ortalama bir olasılıklı gelişmis silah elde edersiniz.Yükseltim olarakta +10 Olasılık basmanız gereklidir.

Ortalama Üzeri Ön ek veya Son ekin birinde Olasılık + Hasar veya Olasılık+Ra veren ek tutturursanızda ek olarak ortalamanın üzerinde bir gelişmiş silah elde edersiniz.+12 üzeri gelişmiş silahlar ortalamanın üzerinde iyi silahlardır.

A-Gearda Ra'lı (Tekrar Saldırı Hızlı) Gelişmiş Silah

Minimum Ön ek ve son ek toplamda en az %26 Ra (Tekrar Saldırı Hızı) vermelidir.Yükseltim olarak en az +10 olmalıdır.

Ortalama Üzeri Ek olarak ortalamanın üzerinde bir ra'lı gelişmiş silah istiyorsanız ön ek + son ek toplama %28 ra ve en az %7 olasılık vermelidir.Yükseltimi +11 olan ra'lı gelişmiş silahlar ortalamanın biraz üstüne girerler.

• Hem ağırlık hemde yanında ekstra bir özellik veren gelişmiş silah ekleri bulmanız çok zordur.
  • Delme Veren Bazı Ekler : Haydut , Eşkiya , Ceres , Hain , Esna , Güçlütutucu , Meydan Okuyucu , Karyanın
  • Olasılık Veren Bazı Ekler : Düello , Anka , Garuda , Cennetsel
  • Olasılık + Hasar Veren Bazı Ekler : Cavallino , Zax , Siyah , Bileşim , Sıvı , Guiness , Aslan , Lucifer , BaldırZırhı , Vampir , Çimdik , Kader , Taç , Kaplan , Viking , Estaban , Kral
  • Ra + Hasar Veren Bazı Ekler : Minor , Major , Bey , Orias , Volac , Kudurmuş
  • Olasılık + Ra Veren Bazı Ekler : Yargı , Çavuş , Sniper , Subroc , Atlas , Buzfırtınası , Meteo , Canlı , Atak , Duble , Sessizlik , Parlak , Ultra , Biyo
A-Gear Standart Silah

Her gearda olduğu gibi AirRivals , 60.seviyeye kadar A-Gear'lara gereken silahları verecektir.O yüzden 60 seviyeye ulaşana kadar oyunun verdiği standart silahların hasar/saniyesi en yüksek olanını kullanmalısınız.

A-Gear 60.seviyeye ulaştığında onun ebedi silahı diyebileceğimiz Asteroid Yığını ile karşılaşır.Bu silah Kreacian'ın Kutsal Toprakları'ndan düşürülebilir veya pazardan satın alınabilir.

101.Seviyeye kadar A-Gear'a tek bir Asteroid Yığını çok rahat bir şekilde yetecektir.Bu silaha sadece "Standart Hızlı Ateş Kartı" kartı ile yükseltim yapılmalıdır.

Görüntü Kırılma Noktaları

Tüm standart silahlarda olan fakat A-Gear'ı derinden etkileyen konulardan biri , ingilizcesi frame breaks veya breakpoints olan , türkçeye çevrildiğinde (görüntü) kırılma noktaları son derece önemli bir konudur.Oyunu 60 FPS oynayan oyuncular için (Oyuncuların çoğu bu FPS'de oyunu oynar) Asteroid Yığınıve Epperiel için görüntü kırılma noktaları aşağıda verilmiştir;

• 12 - 23 - 34 - 45 - 56 (+2 Yer Kuşatma ile)
Peki Bu Sayılar Ne Anlama Geliyor?

Oyunu 60 FPS'de oynayan oyuncuların Asteroid veya Epperiel'lerine yaptığı yükseltimler kırılma noktasında değil ise , tekrar saldırı yüzdesi bir önceki kırılma noktasıyla aynı sayıda mermi atacaktır.Uzun lafın kısası Asteroid'inizin veya Epperiel'inizin tekrar saldırı hızı diyelimki %55 , silahınız %45 tekrar saldırı hızına sahip bir Asteroid/Epperiel'le aynı sayıda mermi atacaktır.Yani boşuna yükseltim kartı basmış olacaksınız.

Fakat , eğer bilgisayarınız iyi değilse veya yoğun savaş ortamındaysanız ; oyunu 60 FPS'nin altında 40 45 lerde oynarsınız.Bu sebeplede görüntü kırılma noktaları aldığınız FPS'ye göre değişeceğinden , silahınızın rası/reası/tekrar saldırı hızı %56 bile olsa , 60 FPS'de %56 ralı Asteroidden alacağınız verimin aynısını alamazsınız , daha az mermi atarsınız çünkü saniye başına düşen görüntü sayınız yani FPS'niz düşmüştür/azdır.

Bu yüzden , oyunun kastığı ortamlarda (FPS'nin 60'ın altına düştüğü ortamlarda) kırılma noktaları değişeceğinden , silahınızın her zaman 56 Ra üzerinde olması sizin için daha uygundur.

A-Gear'da Tekrar Saldırı Hızlı Asteroid/Epperiel

Minimum En az +10 Ra basılmış olmalı , iki ek toplamı en az %25 Ra vermelidir.

Ortalama Üzeri Ortalamanın üstünde bir standart silah istiyorsanız yükseltim en az +12 olmalı ve iki ek toplamıda en az 28 Ra vermelidir.Ayrıca ekler bonus olarak kesinlikle olasılık veya hasarda vermelidir.

A-Gear'da Olasılıklı Asteroid/Epperiel

Minimum En az +10 Ra/+2 hiper olasılık basılmış olmalı , iki ek toplamı en az %25 Ra + %15 olasılık vermelidir.

Ortalama Üzeri Yükseltim olarak +10 Ra basılmış , +3 hiper olasılık basılmış olmalı ve iki ek toplamı en az %28 Ra + %20 Olasılık vermelidir.

A-Gear'da Delmeli Asteroid/Epperiel

Minimum En az +10 Ra basılmış olmalı , eklerden biri en az 14 delme vermeli ve diğer ekte en az %14 Ra vermelidir.

Ortalama Üzeri En az +13 Ra basılmış olmalı , eklerden biri 15 delme 5 ra vermeli , diğer ekte en az 14 ra 7 olasılık vermelidir.

Diğer seçenek İki ekte en az %28 delme %5 ra vermeli , yükseltim olabildiğince yüksek yapılmalı ve yükseltim olarak Ra kartları kullanılmalıdır.

Önemli Bilgiler

• Silahınıza ekstra menzil ve ısınma süresi veren ekler size daima +1 puan kazandırır.
  • Oyunu düşük FPS'de oynuyorsanız silahınızın Ra'sını yüksek tutmanızda fayda vardır.
  • 104 Seviye ve üzeri Epperiel silahları Asteroid Yığını silahından daha güçlüdürler.
  • +10'dan sonra silahınıza yükseltim yapmak istiyorsanız , kullanacağınız yükseltim kartının hiper versiyonu ile silaha yükseltim yapın. (+10 sonrası yükseltimler için Hiper Koruma Kartı (e10) kullanmalısınız)

Geri