• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AirRivals M-Gear Silahları Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

M-Gear Gelişmiş Silahları

Her gearda olduğu gibi AirRivals , 72.seviyeye kadar M-Gear'lara gereken silahları verecektir.66.Seviyede kazanacağınız "Cehennem Kapısı II" silahı , 90 hatta daha yüksek seviyelerde bile işinize yarayabilecek bir silahtır.Ayrıca 60 Seviye olunca tekrar saldırı hızı (ra) basılı bir Meteor Yağmuru kullanmanızda kasarken işinize yarar.

M-Gear 101 Seviye altında destek vermekten başka işe yaramayacağından dolayı , bir an önce seviye atlamalıdır.Bu yüzden kullandığınız silahların hasarı ve tekrar saldırı hızı yüksek olmalıdır.Kasma silahınızda olasılık o kadarda önemli değildir çünkü olasılık veren ekstra yetenekleriniz mevcuttur.

101.Seviyeye ulaştınız ve Virane Şehirden çıktınız.Artık 100 Seviye üstü silahlarınızı yapabilirsiniz.

101 Seviye Üstü M-Gear Silahları

M-Gear'lar 101 seviye üstünde temel olarak 2 tür silah kullanır ; Clay ve Ok Bu silahlar haricinde eğer bütçeniz düşük ise 88 seviye üstü bir Eliaden kullanabilir veya olasılıklı silah için İşgal Güçleri yada Meteor Yağmuru silahlarını kullanabilirsiniz.Bütçeniz iyiyse yüksek seviye bir Enril'de çok işinize yarayacaktır.

M-Gear'da Tekrar Saldırı Hızlı Silah (Ra'lı)

Minimum İki ekte en az %25 Ra vermeli , yükseltim en az +10 Ra olmalıdır.

Ortalama Üzeri İki ekte en az %28 Ra vermeli , ayrıca bonus olarak en az %20 hasar vermelidir.Yükseltim olarakta +12 Ra basılmalıdır.

M-Gear'da Olasılıklı Silah

Minimum İki ekte en az %15 Ra , %23 Olasılık vermeli ; yükseltim silahın hızına göre rakip gearı yakalayacak şekilde hız kartlarıyla desteklenmeli , geri kalan yükseltimler olasılık kartıyla tamamlanmalıdır.

Ortalama Üzeri İki ekte en az %20 Ra + %26 Olasılık vermeli , yükseltim silahın hızına göre rakip gearı yakalayacak şekilde hız kartlarıyla desteklenmeli , geri kalan yükseltimler olasılık kartıyla tamamlanmalıdır.

M-Gear'da Rakibi Rahatsız Edici Silah

Yüksek savunmalarından dolayı M-Gear'ların çoğu A-Gear'lar ile uğraşmazlar , bu yüzden sizin asıl düşmanınız I-Gear ve B-Gear'lardır.Dilerseniz Delme ve Ra basılı bir Enril veya Ok kullanarak A-Gear'larıda rahatsız edebilirsiniz.
B-Gear'lar nasıl rahatsız edilir?

Olasılık silahınız I-Gear'ları yeterince rahatsız edeceğinden , Ra'lı silahınızında hızı B-Gear'ları yakalamakta zorlanacağından dolayı , size 3.tür yeni bir silah gerekecektir.Bu silahı mümkünse hasarı yüksek olan gruptan tercih ediniz yani Enril veya Ok daha etkili olur.Ra'yı yüksek tutup hızıda en az +5 basarsanız B-Gear'ları kızdıracak bir silah elde edersiniz.Buna ek olarak silahın ekleri Ra'nın yanında hasar veya olasılık verirse çok daha iyi olur.

Önemli Bilgiler

• Olasılıklı silah olarak Efsanevi Oklar'ı , Meteor Yağmuru'nu Clay'ı ve Eliaden'ı kullanabilirsiniz.
  • Savaşmak için tasarladığınız silahlarda "Hız" kartı kullanmayı eksik etmeyiniz.
  • Yapacağınız silah seçimleri buradaki yazılanlarla aynı olmak zorunda değildir.Burası fikir verme amacıyla yazılmış olup , buna benzer silahları yapmanız tavsiye edilir.
  • Oyundaki hasarı en az olan gear'ın M-Gear olduğunu unutmayıp , yaptığınız her silahtan yeterli verim alamama gibi bir olasılığında olduğunu unutmayınız.
  • +10'dan sonra silahınıza yükseltim yapmak istiyorsanız , kullanacağınız yükseltim kartının hiper versiyonu ile silaha yükseltim yapın. (+10 sonrası yükseltimler için Hiper Koruma Kartı (e10) kullanmalısınız)
M-Gear Standart Silahları

M-Gear'lar her türlü standart silahı takabilir.Standart silahların canı enerjide olan düşmanları yavaşlatma özelliği vardır.M-Gear 2 tip standart silah kullanır:

1-) Tekrar Saldırı Hızı (Rea-Ra) basılı standart silah ; standart silahta ra olmassa olmazdır.Bu tür silahın ekleri ra , ra-olasılık , ra-saldırı veren ekler olursa yararınıza olur.

2-) Ağırlık Basılı standart silah ; bu tip silahlar geminin ağırlığını azaltarak yakıt statından tasarruf sağlama amacıyla yapılır.Bu silahlarda eklerin ağırlık vermesi yeterlidir fakat bu tür silahların mutlaka +10 yükseltim üzeri ağırlık basılmış olması gereklidir.Yoksa amacına ulaşamaz.

• Hem ra hem ağırlık basılı standart silah ekleri bulmanız çok zordur.
  • Ra (Tekrar Saldırı Hızı) veren ekler : Sniper , Subroc , Atlas , Buzfırtınası , Meteo , Canlı , Atak , Duble , Sessizlik , Parlak , Ultra , Kudurmuş , Volac , Orias , Major , Minör , Bey , Biyo , Yargı , Çavuş
101 Seviye Altı İçin

Oyunun size verdiği standart silahları kullanın. Şuanlık standart silah sizin için bir lükstür.101 Seviye altı için standart silah 2. hatta 3. planda bir eşyadır.

101 Seviye Üstü İçin

Şimşek Yılan , Hiper Sürüş , Volkan Külü gibi Sonsuzluk Alanı Silahları ve Estok , Longinus , Rouel , Merlero silahlarının yüksek seviye olanlarını (+80) kullanabilir.

Onun dışında NGC Silahlarından "Luinell" , "Leprechaun" veya "Sentipen"de çok daha iyi seçeneklerdir.Ek olarak ra-ols ekler tüm bu silahlar üzerinde çok iyi gider.

Geri