• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AirRivals Tugay Logosu Ekleme Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Tugay Logosu Eklemek

Logosuz tugay olmaz. İyi de, nasıl eklenir tugayımıza logo? Her tugayın kendi sembolü niteliğinde ve oyuncuların aynı tugayda, bir arada olduklarını gösteren tugay sembolleri, bir tugayın olmazsa olmazıdır. Bu konu altında "Tugay Logosu Eklemeyi " öğreneceğiz.

Adımlar Sırasıyla Şöyle:

Tugayımızı kuruyoruz. Yada zaten kurulu tugayımız varsa, Toplum butonundan Tugay sayfasını açıyoruz. Alt taraftaki menüde " İşaretle " yazan butona tıklıyoruz.

Pencere modunda oynadığınızı varsayıyorum. Oyunu simge durumunda küçültüp Paint'i açıyoruz. İşletim sisteminize göre farklılık gösteren Paint programında ben win7'ninkini kullanıyorum. Paint üzerinden basit bir tugay logosu yapmak için şu ayarları sağlamamız gerek:

SS'te görülen adımları numaralandırılmış sıraya göre uyguladıktan sonra Tamam'a basıyoruz. Gelen alanın boyutuna dokunmadan, araçların arasından alacağımız büyüteçle sonuna kadar büyütüyoruz. Logomuzu ayarlayıp aşağıda gösterilen biçimde kaydediyoruz.

Gösterilen biçimde BitMap formatına uygun olarak kaydetme seçeneğine tıklıyoruz.

Logomuzu Airrivals klasörünün içine istediğiniz bir isimle kaydedebilirsiniz. Ben dosyamı " tugayicon.bmp " olarak kaydettim. Dosya kaydolduğunda ekranınızda şöyle görünmesine dikkat edin.

Eğer bu şekilde görünmüyorsa, kaydetmede bir problem oluştu demektir. Logo bu şekilde kaydolduğunda oyuna dönüp İşaretle penceresinde bulunan yere " tugayicon.bmp " veya siz hangi isimle kaydettiyseniz o şekilde yazın. ancak dosyanın uzantısını " .bmp " olarak yazdığınızdan emin olun.

Dosya adını yazdıktan sonra OK butonuna basın. Tüm işlemler tamamlandığında, İsminizin üzerinde hazırladığınız tugay logosunu göreceksiniz. Ayrıca tugay logosu, Tugay sayfasındaki İsim bölümünün yanında da yer alır.

Tugay Logonuz artık hazır! Afiyet Olsun!

Dipnot: Bazen oyundayken tugay logonuzun görünmediğini, bazen ise size görünüp, tugay üyelerine görünmediğini göreceksiniz. Bu durum özellikle bakımlardan sonra meydana gelmektedir. Endişe yok! Tugay logonuzun dosyasını silmediyseniz, İşaretle özelliğini kullanarak yeniden yükleyebilirsiniz.

Geri