• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Algoritma Kuralları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan WeWereRock
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

WeWereRock

Algoritma Kuralları

- Her işlem satırının, bir satır numarası olmalıdır.
- Adım adım tanımlanan çözümlemede bir ya da birden fazla adımın bir çok tekrarı gerekebilir. Bu durumda belirli bir işleme dönüş, o işlem satırının satır numarası yapılır.
- Eğer herhangi bir adımda bir şart gerekirse veya belirtilirse bu sağlanınca yapılacak işlemler, satır numarası verilerek veya devamında yapılabilir.
- Eğer şart sağlanmıyorsa; devamındaki işleme bakılmadan bir alt satıra geçilerek işlemler yapılır.
- Algoritmada eşit (=) işaretinin anlamı eşitliğin sağındakileri hesaplayarak sol taraftaki değişkene aktar anlımana gelmektedir.
- Seçilen değişkenler anlamlı olmalıdır.

Teoriyi pratiğe dökmek gerekirse :) daha öncede açtığım konuda verdiğim örneklerdeki gibi yiyecek bişeyler yapalım :)

1- Yarım kilo yoğurdu bir kaba koyunuz
2- Güzelce karıştırın
3- Yoğurt ile aynı miktarda su ekleyin (fazla cıvık olmasın :D)
4- Hafiften tuz ekleyin
5- Tadına Bakın olmuşsa 7. adıma geçin
6- Olmamış ise eksik olan maddeyi katarak karıştırmaya devam edin
7- Ayranı afiyetle tüketin

-------------------------------

Verilen 2 sayının toplamını veren algoritma

1- Başla
2- Birinci sayımızı iste
3- İkinci sayımızı iste
4- Birinci ve İkinci sayıları topla
5- Ekrana Yazdır
6- Dur