• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AMD Kullananlar Yardım Edebilir Mi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Physnx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Physnx

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
13 Eyl 2014
Puanı
5
Yeni bir oyun bilgisayarı toplıycam fiyat/performans ürünü ucuz yani maximum 2.000TL bütçe ile bütün oyunları kasmadan oynayabiliceğim pc lazım yardımcı olabilir misiniz ? İntel ve Nvidia iyi tabiki ama fiyat olarakta iyiler.AMD kullanıcıları varsa eğer yorumlarını alabilir miyim ? + ları - leri neler alırsam iyi mi olur kötü mü olur ? Doğru düzgün anlaşılır bir şekilde anlatabilicek kullanıcılar varsa lütfen yardımcı olabilirler mi ?

Şimdiden Teşekkür ederim :)

Eğer oyun için alacaksan öyle uzun uzun sayacak artı veya eksileri yok. Önemli 2 kriter vardır bunlar Fiyat ve Performanstır. Zaten bu tür donanımları alırken dikkat edilecek çok fazla kriter yoktur. Fiyat ve performans olarak oyunlarda her iki firma birbirinin zıttı aslında ancak AMD her ne kadar kağıt üzerinde veya testlerde Intel'den geride gözüksede bu farklı oyunlarda asla hissetmiyorsun. O nedenle oyun pc si alacaklara Intel'e boşa atronomik paralar bayılıp hiç bir zaman hissetmeyecekleri ve göremeyecekleri bir hız için israf yapmalarını asla önermem.

İntel'in Artıları :

+ Oyunlar için gözle göremeyeceğin bir hız

Eksileri :

- Yüksek fiyat

---------------------------------------

Amd'nin Artıları :

+ Uygun fiyat

Eksileri :

- Yine oyunlarda gözle göremeyeceğin düşük hız / Performans.

Eğer oyun için alacaksan öyle uzun uzun sayacak artı veya eksileri yok. Önemli 2 kriter vardır bunlar Fiyat ve Performanstır. Zaten bu tür donanımları alırken dikkat edilecek çok fazla kriter yoktur. Fiyat ve performans olarak oyunlarda her iki firma birbirinin zıttı aslında ancak AMD her ne kadar kağıt üzerinde veya testlerde Intel'den geride gözüksede bu farklı oyunlarda asla hissetmiyorsun. O nedenle oyun pc si alacaklara Intel'e boşa atronomik paralar bayılıp hiç bir zaman hissetmeyecekleri ve göremeyecekleri bir hız için israf yapmalarını asla önermem.

İntel'in Artıları :

+ Oyunlar için gözle göremeyeceğin bir hız

Eksileri :

- Yüksek fiyat

---------------------------------------

Amd'nin Artıları :

+ Uygun fiyat

Eksileri :

- Yine oyunlarda gözle göremeyeceğin düşük hız / Performans.
ümit abi yanlışım varsa düzelt senin kadar amd hakkında bilgim yok performans olarak birbirine çok yakın olabilir fakat bildiğime göre amd ısınma sorununu daha aşamadı bazı teknik destek forumlarında okuduğum kadarıyla amd işlemciler intel işlemciler gibi sıcaklık ciddi derecelere çıktığında güvenlik için kitlenme yapmıyomuş standart çalışmasına devam ediyomuş ve sonunda yanıyomuş tabi :) sonuçta bir buna has değil fana kablo takılıp durabilir fan arızası yapıp durabilir bu durumda normal çalışmasına devam etmesi sıkıntı tabi ki bu tarz sorunlarda sistemde olan en basit ve sık sorunlardan doğruluğu kesin midir bilgim yok ama arkadaş ciddi bir bütce ayırmış sonrada pişman olmasın diye söylemek istedim yanlışsa doğrusunu söylersiniz zaten :)

edit: kitlenmeden kastım sistemi kapatması veya reset atması :)

Son düzenleme:
AMD Pişmanlıktır bana göre yani benim pek hatta hiç bilgim yok ama amd bilgisayarım vardı çok pişman oldum aldığıma sattım intel aldım intel candır .

ümit abi yanlışım varsa düzelt senin kadar amd hakkında bilgim yok performans olarak birbirine çok yakın olabilir fakat bildiğime göre amd ısınma sorununu daha aşamadı bazı teknik destek forumlarında okuduğum kadarıyla amd işlemciler intel işlemciler gibi sıcaklık ciddi derecelere çıktığında güvenlik için kitlenme yapmıyomuş standart çalışmasına devam ediyomuş ve sonunda yanıyomuş tabi :) sonuçta bir buna has değil fana kablo takılıp durabilir fan arızası yapıp durabilir bu durumda normal çalışmasına devam etmesi sıkıntı tabi ki bu tarz sorunlarda sistemde olan en basit ve sık sorunlardan doğruluğu kesin midir bilgim yok ama arkadaş ciddi bir bütce ayırmış sonrada pişman olmasın diye söylemek istedim yanlışsa doğrusunu söylersiniz zaten :)

edit: kitlenmeden kastım sistemi kapatması veya reset atması :)

Evet yanlışın var. Isınma sorunları 90 lı yıllarda ve 2000 li yılların başlarına (2002 - 2004) e kadar vardı ondan sonra kesinlikle ısınma sorunu diye birşey kalmadı. 10 seneden fazladır bilgisayar kullanıyorum, 2-3 sene Intel kullandım ve 7-8 senedir AMD kullanıyorum ısınmakla veya performansla ilgili en ufak bir sorunum olmadı ve olanı da görmedim çevremde.

Stock fan ile (Stock fanlar genelde dandiktir) normalde 40-45 dereceye varıyor ısılar. Yük altında en fazla 50-55 oluyor ki işlemci ısınıyor diyebilmek için 80 leri görmesi gerek. 50-100 liraya idare bir Thermaltake veya Zalman fan alınırsa ısı genelde 30-35 derecelerde seyredip 40 ın üstüne çıkmıyor bile.

AMD Pişmanlıktır bana göre yani benim pek hatta hiç bilgim yok ama amd bilgisayarım vardı çok pişman oldum aldığıma sattım intel aldım intel candır .

Neye göre pişmanlıktır ? Sana sorunlu bir işlemci dek gelmiş veya anakart işlemci uyumsuzluğu nedeni ile bazı sorunlar yaşamış olabilirsin ancak bu kesinlikle AMD pişmanlıktır gibi bir sonuç çıkarmaz ortaya.

Örnek vermek gerekirse, 1-2 ay önce LG G3 telefon aldım ve aldığım günden şimdiye kadar telefona etmediğim işkence denemediğim şey kalmadı (Android'i kurcalamayı seven birisi olarak) telefon gık demedi, en ufak bir sorun yaşamadım. Teli elimde gören bir arkadaşımda hemen bikaç gün sonra gitti aynısını aldı ve onun telefonunda kendi kendine kapanmalar, oyunlarda aşırı ısınma, uygulamalarda ve menülerde takılma vs sorunlar vardı... Telefonda ya yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı vardı ve garantiye gönderdi. Telefon yeni bir cihaz ile değiştirildi. Yeni gelen telefonda hiç bir sıkıntı yoktu.

Yani demek istediğim, sırf size sorunlu bir ürün dek gelmiş veya siz bazı talihsiz olaylar yaşamışsınız diye AMD pişmanlıktır gibi bir genelleme yapıp büyük bir hüküm vermek kesinlikle son derece yanlış ve maksadını aşan altından kalkılamayacak büyük bir gaftır. Ha şunu diyebilirsin ; Ben şu şu tarihte AMD nin şu modelini kullandım ve şu şu gibi bazı sıkıntılar yaşadım o nedenle ben şahsi olarak tavsiye etmiyorum dersen o zaman herkes sana saygı duyar. Ama sen yaşadığın talihsiz olayları ve sorunları temel kıstas alıp AMD pişmanlıktır gibi kesin bir yargı verirersen bence kusura bakma da sen hiç birşey bilmiyorsun derim.

Intel iyidir bu konuda hemfikiriz ancak Intel'in iyi olması AMD nin iyi olamayacağı anlamına gelmez. Oyunlar için AMD'nin Intel'den geri kalır yanı neredeyse yok ki bunun en büyük örneği PS4 ve XBox One'da AMD işlemcilerin kullanılmasıdır.

Intel oyunlar için gereksiz yere pahalıdır ve eğer zengin değilseniz kesinlikle gereksiz bir israftır. Ama yok ben grafikerim ben grafik uygulamaları çalıştıracağım & kullanacağım dersen o zaman Intel'in tercih edilmesi gerekir çünkü grafik ve tasarım alanında Intel'in farkedilir bir üstünlüğü var.

2mmxjm.jpg

oldukça açıklayıcı olmuş zaten denilcek laf yok heralde :D düzeltme için ayrıca teşekkürler +1 bilgi point :)

@Deepblue Müdür ben şimdi Vatan'dan 2 tane masaüstü alıcam 2'side sadece kasa olucak ikisinide AMD almayı düşünüyorum.Birisi 2.000TL diğeri ise 3.000 TL 'lik olucak.Bana bu konuda biraz yardımcı olabilir misin ?

Fx 8350 ile crosshair formula z + r9 270x çakarsın o makinaya canavar gibi olur.

8350 sonrası işlemcilerde fabrika çıkışı oc lidir.

9590 ile 8350 arasında uçurum bir performans farkı yok. 8350 dememin sebebi ise daha az güç tüketmesi ve TDP değerinin düşük olması. 8350 şuanda AMD nin en alınabilir işlemcisidir.

Geri