• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Amerika ve Playstation 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KaoZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KaoZ

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
152
Hayırlı akşamlar beyler bayanlar,

Küçük bir soru sormak istiyordum, yarın Amerika'ya uçuyorum ve gitmişken ps4 almak gibi bir düşüncem var. Amerikan alacağım ps4 ile ilgili yaşayabileceğim her türlü sorunu (varsa) bilgili ve tecrübeli birisi benimle paylaşabilir mi ??

Şöyle ki 3ds xl için region block olayı var ve multiplayer oyunları pal-ntsc bir arada oynayamıyor, ps4 de benzer uygulama var mı onu öğrenmek istedim. Kaldı ki, asparagas bir haber de olsa, TV uyumsuzluğu çıkabiliyormuş vs vs.

Bilgim yok denebilecek kadar az olduğu için soruyorum, dediğim gibi tecrübeli veya bilgili birileri yardımcı olabilirse sevinirim.

NTSC: Amerika ve Japonya ‘da kullanılan televizyonların saniyede 30 pixel göstermesidir. Yani Türkçesi, Amerika ve Japonya ‘da kullanılan format olan NTSC ‘yi, biz Türkiye televizyonlarında kullanırsak siyah beyaz bir görüntü alırız…

PAL: Türk televizyonları PAL uyumludur. Sadece Türkiye değil, çoğu Avrupa ülkesinin televizyonu PAL uyumludur.
Kısacası, eğer bir video dönüştürücü veya bir kamera size NTSC mi PAL mı derse, renkli görüntü alabilmek için PAL formatını seçiniz..!
(Alıntıdır)

Kendi hatırladığım bilgide ntsc aldığında online oyunları yine ntsc bölgesindeki insanlarla oynuyorsun,pal alırsan o bölgedekilerle online oynuyorsun.

amerika 110 volt kullanır biz 220 volt ekstra adaptör alman lazım ve bunun fiyatıda 3 5 bişi değil .pal ntsc olayında ise gümünüz tvleri bunu otomatik düzeltebiliyor.

Geri