• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Amvo.exe virüsüne Kesin Çözüm

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MoonClaw
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MoonClaw

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Haz 2009
Puanı
1
sshot1as.jpg

[BILGI]Bu dosya Autorun.inf dosyasını kullanıp yayılan virüs sürümleri için temizleme paketidir

aşağıdaki bilgileri sırayla takip edin

1-Sil12052008.bat : virüs temizleme aracıdır, virüs olmasa bile çalıştırılmasında bir sakınca yoktur. ama çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

2-Sil12052008.bat tekrar çalıştırın ama bu defa bilgisayarı restart etmeyin, hemen ardından kill_amvo_virus_usb_tr.vbs ldosyasını çalıştırın kayıt girmeyi onaylayarak tamamlayın

3- Eğer D,E,F... sürücülerinizde bulunan bazı klasörler virüsler tarafından gizlenebiliyor. ve gizlilik özelliği pasif oldugundan kaldıramayabiliyoruz. böyle klasörleriniz var ise klasörlerin bulundugu sürüceye gizliaktifolsun.bat dosyasını kopyalayıp çalıştırın. O sürücüdeki bütün gizli dosyaları görünür hale getirecektir. Dikkat C sürücüsünde yada windows yüklü oldugu sürücüde çalıştırmayınız. tüm sistem dosyalarını da gözükür duruma getirir.

Not: Eğer gizli klasör probleminz yoksa 3. adımı yapmadan 4. adıma geçin.

4-son olarakta kill_amvo_virus_usb_tr.vbs dosyasını çalıştırıp işlemleri tamamlayın.
[/BILGI]
Paket Link

_________________________________________________________________________________

TecoFlora(Salih) arkadaşımın Konusu ile Birleştirilmiştir (Kırık Linkler Yenilendi)

Combo Fix ve Dracula Araçları ile Amvo.exe den kurtul Autorun.inf Virüsü

Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Amvo.exe Nedir?
Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD'leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil "Bilgisayarım"dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.

Önemli Notlar: • Deneyimsiz kullanıcıların programı kullanmasını tavsiye etmemekteyiz.
• Bazı antivirüs programları virüs uyarısı verebilmektedir fakat program zararlı içerik taşımamaktadır fakat yine de kullanması riskli bir programdır.
Download:
Combo Fix: RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Dracula Virüs Temizleyici 3.5: RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Virus Total Sonuçları:
Combo Fix: http://www.virustotal.com...a224827aa80d89437ab1c9aec
Dracula Virüs Temizleyici 3.5: http://www.virustotal.com...52d643e2d3da6cc21f0811783

______________________________________________________________________________________

3.Yöntem (Amvo. Clear)
MSN / AVMO / AWMO / KAVO / MICROSOFT Trojan Temizleme

AVMO Ve Benzeri Trojanlar Sürücülerde Aktif Olarak Çalışan Ve Sürücülerdeki
AUTORUN.INF Dosyasına Kendini Yazarak Sorun Ve Hatalar Çıkaran , Gizli Dosyaları
Görmenizi Engelleyen Bir Trojan Türevidir..
Ayrıca Hafıza Kartlarına ( usb bellek ) Kendini Kopyalarak Sürücüyü Her Açmaya Çalıştığınızda
Otomatik Olarak Kendini Diğer Sürücülerede Kopyalamaktadır..

MSN Trojan'larında ise Her Messenger Açıldığında Devreye Giren Kod, Kişi Listesindeki
Tüm Kullanıcılara Kendini Yollamaya Çalışmaktadır..

Bundan Dolayıda Binlerce Kişinin En Büyük Sorunlarından Biri Haline Gelmiştir..

Bunu indiricen dediklerini yapcan 15 dk git 30 dk da format at kesin çözüm

link çökmüş ayrıca pcm de virüs var upla en kısa süre de lütfen :( virüs konusunda yardımcı olabilecek pm

Linkler ÇAlışıyor...
Ayrıca Sorunun İçin Yazdıgın Cevapları Okudum.Bilgisayarın Format İstiyor Olabilir

trancer nod32 yükledim ama hata alıyorum peki formatta illa tüm bilgilerimin gitmesi mi gerekiyor gerekli bazı şeylerri saklaya bilirim miyim yoksa virüs onlarada bulaşmış mıdır e diskinde kalmasını istedigim bilgilerim ve şu hatayı alıyorum ama onu tekrar yükeyince sorun gidiyor 5 dk geçtikten sonra yine aynı oluyor sorun Microsoft Visual C++ Liblary

Resim:
5d3c903b.jpg

Naptıysam Geçmedi Help

Linkler Bende Çalışmıyor Altarnatif Link Ekler misiniz Trancer Cevabını Bekliyorum

virüs bulaşmış makinene bu esin ama,senin bunu alt eltmen gerekiyor. linkler calısıyor ayrıca diger bölümlerdede bu konularda war.indirip çalıştırmalısın. hepsi bu
kolay gelsin

tancer yaptım kapanıyorrdu bozuluyordu herşey son anda no32 yükledim setup bile kapanıyordu kası olduysa açık kaldı virüslerin hepsini sil di saolsun ama c++ problemi geçmiyordu

visual c++ indirdim kurdum sonrada FrameWork 3.5 kurunca düzeldi ve süper çalışıyor yinede yardımlar için saol

not32 sayesinde çok şey degişti nickkimi bile Nod32 yaptım xD

Geri