• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

anakart ram uyumu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
iyi geceler arkadaşlar ram artırmaya karar verdim anakartım casper-Pegatron a15 anakart 2 slot var ram slotu şuandaki ram frekansımı bilmiyorum onuda nasıl öğrenebilirim söylerseniz sevinirim CPU-z Memory kısmında 4gb ddr 3 gözüküyo DRAM Frequency 665.1 mhz diyo fakat başka bir programdada 1333mhz 665 mhz kullanılan falan yazıyo anlayamadım bir türlü neyse lafı fazla uzatmayım demek istediğim şu ki benim bu anakartım 8 gb en fazla ram destekliyomuş fakat frekansla anakartın bi uyum sorunu olurmu 1600 mhz ram alsam 2 tane 4 gb uyarmı anakartıma şuandaki 665 mhz ise yoksa frekans desteklememe gibi bişey olabilirmi ille 665 mhz takmak zorunda kalkmak gibi yani

Son düzenleme:
Uymaz, anakartın ve Ram'inin aynı olması gerekiyor.
deniz şimdi müsayit isen bi bakarmısın benim anakarta modelini verdim yukarda mobilden zor oluyo 8GB maximum bellek desteği denilmiş ama frekans değeri verilmemiş ben 4 - 4 2 tane ram alıyım diyorum ama şuandaki 665mhz sanırım 1600 alsam uyarmı uymazmı yardım etsen etsen sen edersin :D

deniz şimdi müsayit isen bi bakarmısın benim anakarta modelini verdim yukarda mobilden zor oluyo 8GB maximum bellek desteği denilmiş ama frekans değeri verilmemiş ben 4 - 4 2 tane ram alıyım diyorum ama şuandaki 665mhz sanırım 1600 alsam uyarmı uymazmı yardım etsen etsen sen edersin :D

Anakartın 665 mhz ise 1600 mhz ram alsan çalışmaz. Anakart ile uyumlu olması gerekiyor.

Sana bir program önereyim;
Everest Ultimate Edition

Bu programla bilgisayar donanım parçalarının tüm özelliklerine bakabilirsin.

anakart kısmının fotosunu atıyorum gerçek saat 667 mhz etkin saat 1333mhz diyo en fazla 1333 mhz mi destekliyo demek bu anakart

1jl1QN.png

çektim artık neyse sorun olursa iade ederim sorun olmaz sanırım son bi sorum var senin programda SPD kısmına geçtiğimde bellek hızı ddr3-1333mhz (667Mhz) diyo bu ne oluyo ? burdaki 1333 başta olması kafamı karıştırdı 667 mhz ise neden ddr3-1333mhz diyo :D

EQ47lB.png

çektim artık neyse sorun olursa iade ederim sorun olmaz sanırım son bi sorum var senin programda SPD kısmına geçtiğimde bellek hızı ddr3-1333mhz (667Mhz) diyo bu ne oluyo ? burdaki 1333 başta olması kafamı karıştırdı 667 mhz ise neden ddr3-1333mhz diyo :D

EQ47lB.png
O 1333 mhz rahat ol

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

O 1333 mhz rahat ol

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.
rahat ol o 1333 mhz derken şuan kullandığımmı 1333 mhz +1 1333 mhz al 8gb yap yetermi demek istiyosun yoksa 667mhz bu git sen 1333 mü al diyosun 2 tane şuan 2 1333 mhz ram cektim buda 1333 ise boşa çektim o zaman 1 tane :D

Geri