• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Android Güvenlik Kodu, Şifre, Ekran Kilidi & Deseni Kırma & Kaldırma (Root Gerekli)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Android Güvenlik Kodu, Şifre, Ekran Kilidi & Deseni Kırma & Kaldırma (Root Gerekli)

maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda Android'li cihazlarda güvenlik kodu, şifre, ekran kilidi veya ekran desenini unutmanız durumunda bunu nasıl kıracağınızı & kaldıracağınızı anlatacağım. Daha önce bu konuda 2 video daha hazırlamıştım birinde telefonu fabrika ayarlarına çevirmek gerekiyordu diğerinde ise telefonun internete bağlı olması ve google hesabının telefona tanımlı olması gerekiyordu.

Elimden geldiğince bu konuda bulabildiğim farklı alternatifleri derleyip sizinle paylaşmaya çalışıyorum. Bu yöntem daha önce anlatımını yaptığım yöntemlerin içerisinde en zoru sayılır. Çünkü root işlemi gerektiriyor ayrıca telefonun ekran kilidini unutmadan önce bazı ayarları ve işlemleri yerine getirmiş olmanız gerekiyor.

Neyse lafı daha fazla uzatmayayım aşağıdan gerekli dosyalara, komutlara ve detayların yer aldığı videoya ulaşabilirsiniz.
maxayrac3.jpg

ADB Dosyaları: https://goo.gl/iR0JvO

Kullanılacak Komutlar :

Kod:
adb shell
su
rm /data/system/locksettings.db
rm /data/system/locksttings.db-wal
rm /data/system/locksettings.db-shm
rm /data/system/gesture.key
rm /data/system/password.key
maxayrac3.jpg

Videolu Anlatım:

Asıl bu sistemi iphone getirmek gerek.

icloud şifreni veya hesabını unuttuysan bildiğin telefon çöpten hallice oluyor.

Eline sağlık abi, oldukça yararlı bir paylaşım :'(

Geri