• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Anlık takılma Fps düşmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AdeLLe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AdeLLe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
0
Merhabalar. Cs go-Battlefield 1 gibi online oyunlar oynuyorum. Fps düşme sorunu oyun içi anlık takılma saniyelik ve geriye atma gibi sorunlar yaşıyorum. Oyunları silip yükledim format attım oyun özelliklerini düşürdüm vs ama sorun devam ediyor. Daha önce böyle sorun yaşamıyordum. Sonradan böyle sorunlar cıktı ortaya. Yardıma ihtiyacım var. Teşekkür ederim. Bilgisayar özellikleri.

ekran kartı: dual x r9 280 3gb 394 bit
ana kart : mainboard 970a - g43
işlemci : Amd 6350 3.9ghz işlemci
Ram : 8 gb g-skill ddr3 1600
Monitör : AOC e2243Fws 21 inç

Son düzenleme:
Merhabalar. Cs go-Battlefield 1 gibi online oyunlar oynuyorum. Fps düşme sorunu oyun içi anlık takılma saniyelik ve geriye atma gibi sorunlar yaşıyorum. Oyunları silip yükledim format attım oyun özelliklerini düşürdüm vs ama sorun devam ediyor. Daha önce böyle sorun yaşamıyordum. Sonradan böyle sorunlar cıktı ortaya. Yardıma ihtiyacım var. Teşekkür ederim. Bilgisayar özellikleri.

ekran kartı: dual x r9 280 3gb 394 bit
ana kart : mainboard 970a - g43
işlemci : Amd 6350 3.9ghz işlemci
Ram : 8 gb g-skill ddr3 1600
Monitör : AOC e2243Fws 21 inç

Bu ekran karti ve islemciyle bahsettigin oyunlarda fps alman neredeyse imkansiz,genelde ping in yüksek olduğunda karsilasilan sorunlardan bahsetmissin,ya internetinde sorun var,ya adil kullanim kotonu gectin hiz dustu,yada illa donanimsal bir hata ise hardiskten kaynaklanabilir.

Örneğin benim sistemde windowsun kurulu oldugu ufak bir ssd var,normal harddiskte oyun oynarken ayri,oyunu ssd e tasidigim zaman oyun acilma süresi bile ayri,cunku okuma hizi cok yuksek,bellk hardiskten kaynaklaniyor olabilir,yoksa bu sistem bu oyunlarda bu hatayi veremez.

Geriye birtek power kaliyor,amd islemcin var malesef,power kac watt ?

Bu ekran karti ve islemciyle bahsettigin oyunlarda fps alman neredeyse imkansiz,genelde ping in yüksek olduğunda karsilasilan sorunlardan bahsetmissin,ya internetinde sorun var,ya adil kullanim kotonu gectin hiz dustu,yada illa donanimsal bir hata ise hardiskten kaynaklanabilir.

Örneğin benim sistemde windowsun kurulu oldugu ufak bir ssd var,normal harddiskte oyun oynarken ayri,oyunu ssd e tasidigim zaman oyun acilma süresi bile ayri,cunku okuma hizi cok yuksek,bellk hardiskten kaynaklaniyor olabilir,yoksa bu sistem bu oyunlarda bu hatayi veremez.

R9 290 TRİX FX 8350 8 GB ram var 750+80 plus power var bendede mesela bf1 ow gibi oyunlarda anlık dusme yasatıyor neden olabılır hdd 7200 prm

Böyle sorunlar daha öncesinde yoktu. Son zamanlarda başladı.. Power 600watt

Böyle sorunlar daha öncesinde yoktu. Son zamanlarda başladı.. Power 600watt
Şu şekilde izah etmeye çalışıyım powerlarin yıllık güç kaybı olur zamanla power ürettiği güçü kaybeder,çalışma saatini bağlı olarak zaman içerisinde düşüş yaşar.Örneğin ilk alındığında 600watt güç üreten bir power bir zaman sonra ürettiğ güç 550watta daha sonra 500watt gibi gibi şeklinde ürettiği güç düşmeye başlar.Bunada power yaşlanması denir,özellikle amd işlemciler intel işlemcilere göre çok daha fazla watt kullanır,buda powerın daha hızlı yaşlanmasına neden olur,yaşlanan gücü düşen powerdan sistem güç çekmeye çalıştığında da bu tarz sorunlar ile karşılaşabilir.Yok bu sistemin anlattığınız şekilde herhangi bir arızası yoksa,yeni format atılmışsa bunu yapması pek mümkün değil.Power yaşlanması dediğimiz olayıda bir arkadaş anlatmaya çalışmış onuda paylaşıyım daha iyi anlayabilirsiniz.

7708DY.jpg

- - - Güncellendi - - -

R9 290 TRİX FX 8350 8 GB ram var 750+80 plus power var bendede mesela bf1 ow gibi oyunlarda anlık dusme yasatıyor neden olabılır hdd 7200 prm
Aşağıda arkadaş için açıkladım,aynı sorun hepimiz için geçerli ancak sizin poweriniz güçlü,sisteminiz eski değilse bu sorun sizin için geçerli olmayabilir,sizinki başka nedenlerden dolayı olabilir,oyunların stabilliği ile alakalı olabilir,örneğin gta 5 ilk çıktığında en iyi sistemde bile dar boğaz sorunu ile karşılaşılabiliyordu daha sonra gelen güncellemeler ile stabil hale getirildi,problemin ot kalitesinden kaynaklandığı öğrenildi,yeşillik alana girildiğinde fps düşmesi yaşanıyordu çözdüler,oyunlar yamadan yamaya bile büyük farklılıklar gösteriyor.Ancak dediğim gibi amd işlemcilerin,GHZ hızlarının çok fazla olması,çekirdek sayılarının yüksek olması,bu problemi tetikliyor,spoiler içerisindeki resmi okursanız,kullanılan saate göre bile veri kayıplarını görebilirsiniz,bende daha önceden bu sorunu yaşadığımdan araştırarak öğrendim.

Geri