• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AÖF Hk.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
Merhabalar. Ben 2 yıllık MSKU - Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. 2 yıllık üniversiteyi nasıl 4 yıla tamamlarım? Hangi sınava, ne zaman girmem gerekir? Bana bu konu hakkında detaylı bir bilgi sunacak biri var mıdır aramızda?

(DGS) Dikey geçiş sınavına gireceksin, Matematik ve Türkçe sorularının olduğu bir sınav, Matematik içeriği tamamen Mat-1, sıkı bir çalışmayla sadece Matematik sorularını çözmeni öneririm. Daha önce dikey geçiş yaptım, tecrübeliyim, sorun olursa sorabilirsin. Sınavı yazın oluyor, genelde temmuz ortasında, bu sene de öyle olacaktır.

(DGS) Dikey geçiş sınavına gireceksin, Matematik ve Türkçe sorularının olduğu bir sınav, Matematik içeriği tamamen Mat-1, sıkı bir çalışmayla sadece Matematik sorularını çözmeni öneririm. Daha önce dikey geçiş yaptım, tecrübeliyim, sorun olursa sorabilirsin. Sınavı yazın oluyor, genelde temmuz ortasında, bu sene de öyle olacaktır.
Hocam bana 250 puan yetiyor. Sıkı bir çalışmaya gerek yok lakin sınavsız bir şekilde girebileceğimi söylemişlerdi arkadaşlarım. Dediğim gibi 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunuyum "Konaklama İşletmeciliği" bölümü ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. (İkinci üniversite olarak sanırım.)

Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,
a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar,
b) Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar,
c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar; Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin ön lisans /lisans programlarından birine, Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

Hocam bana 250 puan yetiyor. Sıkı bir çalışmaya gerek yok lakin sınavsız bir şekilde girebileceğimi söylemişlerdi arkadaşlarım. Dediğim gibi 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunuyum "Konaklama İşletmeciliği" bölümü ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. (İkinci üniversite olarak sanırım.)

Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,
a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar,
c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar; Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin ön lisans /lisans programlarından birine, Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

Sınavsız geçiş ile ilgili bir şeyler okumuştum fakat ilgim dışında olduğu için pek bir şey diyemeyeceğim. Dikey geçiş sınavı ile Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilir, normal örgün olarak okuyabilirsin. Dediğin bölüm için anladığım kadarıyla sınava girmene gerek yok.

Sınavsız geciş yok kardo kalktı oyle birşey yok artık :D Hayal oldu hayal şuan 2 yıllık universitelerin yarıdan cogu 200 300 kişi kaldı :D

Sınavsız geçiş ile ilgili bir şeyler okumuştum fakat ilgim dışında olduğu için pek bir şey diyemeyeceğim. Dikey geçiş sınavı ile Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlere geçiş yapabilir, normal örgün olarak okuyabilirsin. Dediğin bölüm için anladığım kadarıyla sınava girmene gerek yok.
Ben örgün okumak istemiyorum artık. Dıştan 4 yıla tamamlayayım. Diploma ile çalıştığım yerde kıdem alabilirim belki. Hemde askerliği 150 gün yapmış olurum. :)
Sınavsız geciş yok kardo kalktı oyle birşey yok artık :D Hayal oldu hayal şuan 2 yıllık universitelerin yarıdan cogu 200 300 kişi kaldı :D
Emin misin kalktığına? Link, kaynak vb. bir şey atabilir misin?

Bilindiği üzere önceki senelerde meslek lisesi mezunu olan adaylar 2 yıllık ön lisans programlarına sınavsız geçiş sistemi ile kolaylıkla geçebiliyorlardı. Ancak bu sene ÖSYM, sınavsız geçiş uygulamasının kaldırıldığını Resmi Gazete’de duyurdu. Yapılan açıklamada herhangi bir geçerlilik tarihi belirtilmemiş olsa da yapılan açıklamada alınan kararın 2017 yılı için de geçerli olduğu belirtilmiştir.

http://www.devlette.com/sinavsiz-gecis-hakki-kalkti-mi/

[FONT=&quot][FONT=&quot]SINAVSIZ GEÇİŞ KALKTI MI?[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]Sınavsız geçiş ile alakalı olarak 9 Aralık Cuma günü bir duyuru yayımlayan YÖK, bu tarihten itibaren ÖSYM'nin gerçekleştireceği üniversite sınavında sınavsız geçiş imkanının yer almayacağını belirtti. Kaldırılan sınavsız geçiş hakkının yerine ek puan konusunun değerlendirileceğini ifade eden YÖK, kendi alanında bölüm tercih edecek öğrenciler için katsayılı başarı puanı sistemini uygulayacak. İşte, YÖK'ün yayımladığı o duyuru;
http://www.hurriyet.com.tr/egitim/sinavsiz-gecis-hakki-kalkti-mi-40391166
[MENTION=207644]pureLove[/MENTION]

[/FONT]

Aradigin bu sayfada var Hakan aöf nin resmi sitesi,özetle dikey gecis sinavina girmeden 4yilliga gecis yapamiyorsun,bir donem mevcuttu dogru bende sinavsiz gecenlerdenim,gel gör gecmek birseyi degistirmiyor,aöf bile zorlastirdilar kredli sisteme gecildi, donem ici derslersen gecsen notlarin kotuyse ortalamadan kaliyorsun ki aciktan okudugun okulda pek yuksek not almak mumkun degil,yine yeni sistsmde 3 yanlis 1 dogruyu goturuyor,kisaca zorlastirdilar calisma imkanin yoksa yalnizca külfet olur.

- - - Güncellendi - - -

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/nasil-ogrenci-olabilirim/dikey-gecis

Geri