• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AP Master Yi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LessQuen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

LessQuen

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
30 Haz 2011
Puanı
3
AP YI

masteryi.png

Master_Yi_IoniaSkin.jpg

jsfss1.png

Summoner Spells

Flash
flash.png
:
Gank atmak yada ganklerden kacmak icin kesin alınması gerekiyor. Ve teamfightta kaçıp teamfightta uzak bir yerde meditade yapıp can doldurmak için gereklidir.

Ignite
ignite.png
:
Alpha Strike ilk levellarda tek vuran skill oldugu icin adamlar low hp ile kacmasın diye gerekli.

Tercihen Clarity : Pek önermiyorum ama belki bazı arkadaslarımız kullanmak isterse mana regen runes i yoksa kullanabilir.

jsfss1.png

Masteries

9 - 0 - 21

jsfss1.png

Skill Önceliği

Highlander
r.png
- Alpha Strike
q.png
- Meditate
w.png
- Wuju Style
e.png

Runes

mark4.png
Greater Mark of Insight
seal2.png
Greater Seal of Replenishment
glyph4.png
Greater Glyph of Force
quint3.png
Greater Quintessence of Potency

jsfss1.png

Lane

Solo lane yada mid gitmek çok daha yararlı olur. Q ile sürekli farmlar ve aynı zamanda adamın canını götürebilirsiniz. Canınız azaldığında ise Meditate yaparak lanede rahatlıkla durabilirsiniz.

jsfss1.png

Items

Başlangıç olarak Doran's Ringle
dorans-ring.png
başlıyorum. Sonra Sorcerer's Shoes
sorcerers-shoes.png
ve Shen
sheen.png
. Daha sonra Rabadon's Deathcap
rabadons-deathcap.png
. Sonra Shen'i Lich Bane'ye
lich-bane.png
Sonra sizin seciminize göre banshee
banshees-veil.png
Zhonya
zhonyas-hourglass.png
Rylai
rylais-crystal-scepter.png
ve ya
abyssal-scepter.png

alabilirsiniz.

jsfss1.png

Team Fight

Team fightta öncelikle yapmanız gereken arkada beklemek.Takımınız önden girdikten sonra karşı takımdan birinin canının azalmasını bekleyin. Canı azaldığında ulti ve alpha strike yapın. İlk killi calın. Çünkü ilk killi caldıgınızda ultinizin ve Alpha Strike'ın cooldownları yenilenecek ve tekrar atabiliceksiniz.
İlk kisiye attığınız Alpha Strike digerlerinede sekicek ve canları azalıcak. Sonra yine ulti Alpha Strike yapın bu comboyu tutturarak pentaya kadar gidebilirsiniz. ( Fazla sayıda penta ve quadra attım bu şekilde Eğer Teamfightta canınız azalırsa flaslanıp teamfighttan uzaklasın ve meditate ile canınızı doldurun. Comboları yaparken lichbane'yi kullanmayı unutmayın.

jsfss1.png

Karsısında Zayıf Olduğu Championlar:

Çok fazla CC'e sahip olan championlara karşı zayıftır. Cünkü meditate yaparken bozabilir meditate'i.Benim cok zorlandıklarım Cho'Gath, Blitzcrank, Janna ve Alistar

Replayleri koyucam bir ara izlemek isterseniz indirip izleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri