• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Apple iPhone 7 Google Pixel Telefon Karşılaştırması Hangisini Önerirsiniz?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan jigga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jigga

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ocak 2017
Puanı
1
Merhabalar,

Apple iPhone 7 ile Google Pixel arasında kaldım telefon seçiminde. Açıkçası iPhone 5s kullanıyorum Apple ile bir sorunum yok ancak Google Pixel'in performans özelliklerinigörünce oldukça etkilendim.

Siz olsanız hangisini seçersiniz? iPhone 7 stabilitesi mi yoksa Google Pixel performansı mı?

Görüşleriniiz duymak isterim

Son düzenleme:
Şahsen, karşılaştırmayı inceledim. Açıkca söylüyorum, telefondan falan pek anlamam. Fakat gördüğüm kadarıyla Google Pixel daha iyi. Üstelik bu dönemde biraz sorun yaratan Batarya durumu, iPhone a göre dahada iyi. Şahsen ben olsaydım, Google Pixel alırdım. Fakat para yok anca Samsung S4 Mini :whst

Öncelikle zaten iPhone kullandığın için Apple stabilitesini biliyorsun bende zamanında senin gibi araştırmalar yapmıştım sorular sormuştum iPhone 5s mi yoksa Galaxy Note 3 mü diye senin gibi yaptım performans özelliklerini gördüm etkilendim ve Samsung aldım pişmanım (: 3 yıl oldu pil öldü anroid zaten yeni sürüm çıkmıyor çıksa bile telefonun kaldırabileceğini sanmıyorum buna karşın çevremde 5s kullanan arkadaşlarım hayatlarından gayet memnunlar ..
Sonuç olarak bana sorarsan android pişmanlıktır karşı çıkan arkadaşlar olabilir önceden söyleyeyim şahsi görüşümdür (:

İphone 7 cıktığı günden sonra yaklasık 1 veya 2 hafta sonra 256 GB 7 Plus aldım. Batarya konusunda hiçbir sıkıntıda yaşamadım. 2 Günü rahat buluyor , youtube , sosyal medya (twitter , instagram , facebook vs.) ve çok nadiren oyun oynadığım halde batarya iyi gidiyor. İlk İphone 5- 5s cıktıgında alan arkadaşlarım , akrabalarım var , hala ilk gün gibi telefon herhangi bir sıkıntı donma kasma yok. İleride telefonu satmak istersende sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Rahat şekilde alıcı bulursun.

Samsung Galaxy S3, Note3, S4 Mini gibi telefonlar alırsanız yukarda arkadaşların söylediği gibi Android pişmanlıktır diyip durursunuz. Ben de yıllarca Androidli telefon kullandım ve çeşit çeşit Android telefon kullandım bunlardan bazıları: Samsung Galaxy S2, S3, S4, Galaxy Ace 2, Note 5 diye gidiyor.

iPhone 4 ve 4S de kullandım aynı zamanda. Galaxy Ace 2 haricinde hiç bir Androidli telefonumdan pişman olmadım. S3 ve S4 sorun çıkartabilecek cihazlar ancak eğer hafif bir rom yükler, gereksiz uygulama ve servisleri kaldırır/kapatırsanız hiç bir zaman ne performans ne de batarya sorunu yaşamazsınız ancak çoğu kişi bunu yapamadığı için önüne her gelen oyunu, uygulamayı yükleyip arka planda ne servisler çalıştırıp ne kadar sistem kaynağı ve güç tüketildiğine bakmaksızn hoyratça davrandığı için bu telefonlar bir süre sonra kasmaya ve "Android Pişmanlıktır" dedirtmeye başlıyor.

Android ve iPhone'larda bulunan işletim sistemlerinin çalışma mantığı farklıdır. iPhone'larda bir uygulamayı açıp arka plana attığınızda o orda ya kapatılır veya uyutulur o nedenle performansa negatif olarak etki yapmaz fakat Android'de böyle birşey yoktur açılan her uygulama ve oyun arkaplanda çalışır ve hazır halde bekletilmeye devam eder ki tekrar o oyunu veya uygulamayı açmak istediğinizde hızlıca işlem yapılabilsin. Bu nedenle Androidli telefonlar çok fazla ram harcar, çünkü herşeyi bellekte hazır ve açıkta tutar. O nedenle iPhone'da uygulama açıkmış pil harcar performansı etkiler diye düşünmenize gerek yokken Androidde her yüklediğiniz her kullandığınız oyun veya uygulamaya dikkat etmeniz gerekir aksi takdirde bu tarz istenmeyen performans ve batarya sorunları yaşarsınız.

Bunun yanı sıra yukarda saydığım s3, s4 gibi cihazları geçersek günümüzdeki HTC 10, Sony Xperia XL veya Z4, Samsung Galaxy S6, S7, Note 5, Google Nexus, Google Pixel gibi cihazlarda zaten bolca ram ve yüksek batarya kapasiteleri bulunmakta ve bu tarz performans sorunları en aza inmiş durumda. Artık eskisi gibi donma olur takılma olur, pil yetmez gibi sorunları çok fazla dert etmek gerekmiyor yeni nesil telefonlarda.

Android düşük özelliklere sahip telefonlar alıp kullanmayı bilmeyen kişilerin elinde pişmanlığa dönüşür. Düşük özellikli Android telefonlar Android'in çalışma mantığından az anlayan birisinin elinde hiç bir zaman pişmanlık olmaz. Günümüz yeni nesil Androidli telefonlarda ise Androidden anlayan veya anlamayan kimseye kolay kolay Android Pişmanlıktır dedirtmez eğer ki kullanan kişi süper cahil değil ve üstün becerisizlik yetenekleri yoksa.

android pişmanlık olayı bence saçma kullanılan telefondan kaynaklıdır kesinlikle şuan note 5 im var çokta memnunum

Android pişmanlıktır. Herkes telefon kurdu değil sonuçta. Alacak adam ömürlük olsun ister, sıkılınca satmak ister. Kim ister donmasın diye sürekli uğraşmayı. iPhone al kafan rahat olsun, ben 5s kullanıyorum ilk çıktığında almıştım telefon banamısın demiyor. Tüm güncellemeleri tıkır tıkır alıyor her yıl yeni yeni özellikler geliyor. Yanlış anlamayın ben bu telefonu alalı 4-5 yıl oluyor şuan satsam rahat 800 TL ye gider ama o yıllarda çıkan Samsung Galaxy S4 şuan satsan en baba 400-500 TL belki daha az. Güncelleme almaması ve yavaşlamasıda cabası. Birde Apple telefonlarda özgürlük yok muhabbeti var, sanki abd nükleer başlıkların şifrelerini çözecek adam. Alt tarafı telefon, senin ihtiyaçlarını karşılıyorsa gerisi teferruat. Bunlar kişisel düşüncelerim tabi herkesin düşüncesinede saygım var tercih sana kalmış :)

Ben telefoncu olarak söylüyorum telefoncuların çok az kısmı iphone kullanır çünkü android daha seri ve açık bir sistem istediğin gibi modifikasyon yapabilirsin tamiri ve parçalarıda ucuz. Telefon alacak olanlara tavsiyem eskiden bu ne dandik dediğiniz telefon markalarına bakın öyle karar verin bu sene Türk ve Çin telefon markaları büyük bir yükseliş ve başarı yakaladılar unutmayın ki samsung ve iphone da çinde üretim yaptırıp montajını farklı bir yerde yaptırıyor bir ürünün reklamı ne kadar çok olursa reklam parasınıda o ürüne orantılı bir şekilde arttırılır çünkü kâr beklentisi büyüktür.

Çok ağır Android 'ciyim, 3.0 'dan beri kullanırım. Snapdragon 820 'li bir telefonlara denemediğim, yapmadığım şeyler kalmadı, uygulama geliştirme, terminalini kullanma vs. Android telefonlar belli bir süre sonra çöp haline geliyor, güncelleme verilmiyor, API'leri değişiyor, şirket desteği kesiyor, uygulamalar sürekli izin, api uyumsuzluğu vs. yüzünden crash veriyor vs. vs. Daha sonra tamamen sabır küpü simulatorü haline geliyor. Son kullanıcı için Android pişmanlıktır. iOS alın. 2 Satırda yorum yapılmaz tabi, bu konu hakkında sayfalarca makale yazılıyor ki iOS piyasada olduğu sürece ki hep olacak, hala daha yazılacak ve bu tartışma bitmeyecek. :D

iOS -> Stabilite & Kalite & Mükemmel düşünülmüş bir pazarlama tekniği & Mühendislik harikası
Android -> Özgürlük & Sabır & Bug & Virüs

Not: 5K civarı param olursa ve yeni telefon alırsam yine Android alırım. :D Alışkanlıklar işte...

Android ve ios benim görüşümce eşittir. İkisinin de bazı yönleri eksik bazı yönleri fazladır. Kefeye koyduğunuzda aralarında dağ gibi bir fark göremezsiniz. Bu yüzden windows mobile ve symbian gibi işletim sistemleri kepenk kapatırken halen kol kola rekabete devam edebilmektedirler. Sen telefona baktığında hangini beğendiysen onu almanı öneririm. Hafıza, kamera ve, işlemci özelliklerini karşılaştırıp karar vermelisin.

Android pişmanlık olayına bende bir yorumda bulunmak istiyorum kesinlikle pişmanlık olayı kullandığınız telefon ile alakalı. Bazen o kadar saçma sapan bir arayüz kurulumu yapıyorlar ki aradığın şeyi bulmak imkansız. Örneğin Vestel Venüs Fenerbahçe Edition kullanıyorum hayatımda bu kadar saçma bir android sürümü görmedim aradığım hiç bir şeyi bulamıyorum telefonda. Venüs versionları buglu örneğin arama geçmişi ve sık kullanılanlardan sadece belirli numaraları silemiyorsun tamamını silmek zorundasın kelime önerilerini kapatamıyorsun kapatsan bile önerilerin bulunduğu o çıkıntı yazı yazarken %100 orada gözüküyor harf gözükmüyor ama o çıkıntı orada ****lik olsun diye duruyor kaldıramıyorsun bir türlü. Bu bugları neden anlattım? Google'nin telefonundada bu tarz buglar olabilir ilk olarak bunları araştırman gerek ha ben bu tarz şeyleri takmıyorum sadece haticeye değil neticeye bakıyorum dersen almanı öneririm Google'nin telefonunu. Parasal sıkıntın yoksa düzenli olarak zil sesiydi duvar kağıdıydı bu i tunesiydi işte ne bileyim spotifydi bu tarz şeylere para ayırabiliyorsan Iphone taşıyacak paran varsa aylık düzenli bir gelirin varsa Iphone'den şaşma derim. Yoksa Samsung gibi androidi en iyi kullanan marka ve modelleri seçmelisin.

Bence de öncelikle bir telefonda olması gereken kişisel ihtiyaçları karşılamasıdır. ayrıca Çin ve Türk telefon markaları da çok yol kat etti. Iphone için son zamanlarda haberlerde içinde bulunan bir yazılımdan dolayı eski modellerinde pil ömrünü ve performansını maksimize etmek için telefonu kasıtlı olarak yavaşlatıyormuş. Bunu da bir yere not etmek gerekir.

Bir teknik servis tecrübesiyle konuşacağım. Android cihazların sistemsel ve donanımsal arızaları iphone a göre daha basit ve çözülebilir. Şimdi işi siz performans ve stabilize olarak daraltırsanız tabi ki iPhone seçilir bu durumda ancak diğer yan etkenleri de düşünmenizi tausiye ederim. Galaxy s4 Mini cihazım uar son sürüm android yazılımı içerisine yüklü. Yani Android açık bir deniz. Şimdi iPhone 5 ten ne kadar verim alabiliriz? Neredeyse güncel olarak hiç. iPhone ve Apple ürünlerinde yazılım kısmında tüketiciyi "yeni" ye zorlayan bir yükseltme zorlaması var. iPhone 7 nin yazılım gereksinimleri öngördüğüm şekilde 3-4 yıl bu hızla bakılırsa. Bu süre zarfından sonra pekde verimli olacağını düşünmüyorum. Bu tip durumlarda ben eksileri ve artıları göz önünde bulundurmanızı isterim. iPhone 6 cihazım da var ama yüzüne bakmam :) Birde şu var tabi ki. Ekran fiyatları. Android cihazların ekranları iPhone lara göre 3 hatta 4 katı olabiliyor. Bunlar size birer fikir vermesi amacıyla söylediğim şeyler. Sadece performans ve stabilize değil durum:) ki bana göre Android iOS dan çok daha stabil bir sistem.
Saygılar.

Geri