• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[ARA DERS - 1] Microsoft SQL Attach Hatası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
21obwad.png

"[DERS - 2] Microsoft SQL Attach & Detach İşlemleri
" adlı konumuzda; DB'yi, SQL'e eklemeyi öğrenmiştik. Bu dersin amacı, DB'yi SQL'e eklerken karşılaşılan en sık karşılaşılan "An error occurred when attaching the database(s)." hatasının çözümünü göreceğiz.
maxayrac1.png

- HATA RESMİ -

15mnvci.jpg

maxayrac1.png

- HATA ÇÖZÜMÜ -

Aslında çok basit bir işlem. Bu hatanın nedeni, DB ve LOG dosyasında yönetici izninin olmamasından kaynaklanıyor. Çözümü ise, dosyaya yönetici izninin verilmesidir.

ADIM 1 - Veritabanı dosyasının üzerinde sağ klik, özellikler yolunu izleyin.

24o9g0y.jpg

maxayrac1.png

ADIM 2 - Kullanıcı adınıza tıklayıp, "Düzenle" yolunu izleyin.
"Grup ya da kullanıcı adları:" bölümünde, kullandığınız kullanıcı adını göremiyorsanız ADIM 5'i inceleyin.

2049j6.jpg

maxayrac1.png

ADIM 3 - Açılan sekmede, "Tam Denetim"e tik atın. Uygula -> Tamam -> Tamam yolunu izleyin.

r72k53.jpg

maxayrac1.png

ADIM 4 - Veritabanı, başarı ile eklendi!

2irdw2.jpg

maxayrac1.png

ADIM 5 - (Bu sekmeye, ADIM 2'de ulaşılmıştır.) Açılan sekmede, "Ekle" butonuna tıklatın.

vhrfhi.jpg

maxayrac1.png

ADIM 6 - "Gelişmiş" butonuna tıklatın..

rmscgl.jpg

maxayrac1.png

ADIM 7 - Açılan sekmede, "Şimdi Bul" yolunu izleyin.

2uo6ryb.jpg

maxayrac1.png

ADIM 8 - "Arama Sonuçları" bölümünden, kullanıcı adınızı bulun ve "Tamam" butonuna tıklatın.

29qfnuf.jpg

maxayrac1.png

ADIM 9 - "Seçilecek nesne adlarını girin:" sekmesinde, seçtiğiniz kullanıcı adınızı teyit edin. Ardından "Tamam" butonuna basın.
(İşlem başarı ile gerçekleşti. ADIM 2'ye geri dönün.)

118nbmd.jpg

Geri