• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[ARA DERS - 2] Microsoft SQL Tablo Düzenleme Hatası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan pureLove
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

pureLove

future awesome
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 May 2009
Puanı
787
21obwad.png

"[DERS - 2] Microsoft SQL Attach & Detach İşlemleri" adlı konumuzda; DB'yi, SQL'e eklemeyi öğrenmiştik. Bu dersin amacı, DB'yi SQL'e ekledikten sonra veya var olan DB üzerinde; tablonun veri tipi düzenlemesinde karşılaşılan "Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that can’t be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the table to be re-created." hatasının çözümünü öğreneceğiz.
maxayrac1.png

- HATA RESMİ -
(Örnekte, UyeAdi adlı satırın, veri tipini nvarchar(60)'tan, nvarchar(49)'a düşürmek istedim. Fakat kayıt etmeme izin vermedi. Hatada kısaca; tek satırı düzenlemek yerine tabloyu tekrar oluşturmam gerektiği söyleniyor.)

2eee7m9.jpg

maxayrac1.png

- HATA ÇÖZÜMÜ -

Öncelikle, yukarıda çıkan hata ekranında bulunan "Cancel" butonuna tıklayın.

ADIM 1 - Tools -> Options yolunu izleyin.

29zn5w.jpg

maxayrac1.png

ADIM 2 - Açılan pencerede; Designers -> Prevent saving changes that require table re-creation yolunu izleyin.
Prevent saving changes that require table re-creation seçeneğinin yanında bulunan tiki kaldırın.

i40hdu.jpg

maxayrac1.png

ADIM 3 - Değişikliğinizi, tekrar kaydedin ve açılan pencerede bulunan "YES" butonuna tıklayın. Bu sefer yapmış olduğunuz değişiklik kayıt olacaktır.

20fb9dw.jpg

Geri