• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

araba önerisi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan iGivenUp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

iGivenUp

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
14
beyler bayanlar ^^ yeni ehliyet sahibiyim şuan bizde kangoo var ama onuda evlendi abim götürdü genelde onda duruyor o araba kullanma fırsatım yok 20 bine kadar bütçemiz var belki 22 23 ü buluruz kısacası acemiyim henüz hız yapmayı sevmem açıkcası arabayla piyasa yapmayı severim :kheart: önerebileceğiniz marka model nedir biraz araştırdım ama mazda 323 modelleri uygun gibi ama önerileri çoğaltmak istiyorum

- Güçlü bir motor olmasına gerek yok
- Benzin, LPG, Dizel seçeneklerinden size en uygunu (lütfen açıklama yapın :) )
- Sürüşü rahat bir araba olsun
- Birazda genç işi bir araba :)

Açıkcası ben arabadan anlamıyorum bana ne önerirsiniz bu tarzda :D

Renault Clio 1.4 & 1.6 RXT
Opel Astra
Opel Tigra
Nissan Almera
Hyundai Getz
Fiat Stilo

Öğrenciysen benzinden uzak dur zira fiyatlar almış başını gidiyor. Dizel veya LPG seçeneklerinden birini seçebilirsin ancak unutma LPG taktırırsan ruhsata işletmen gerekir.

Kardeşim ben de 2.5 aylık ehliyetliyim bizde fiat palio var 2004 dizel olduğu için az yakıyor ve kullanılması kolay küçük olması ayrı bi avantaj senin paranla daha üst model ve ya opel corsa tarzı bi araba alabilirsin yada getz

Renault Clio 1.4 & 1.6 RXT
Opel Astra
Opel Tigra
Nissan Almera
Hyundai Getz
Fiat Stilo

Öğrenciysen benzinden uzak dur zira fiyatlar almış başını gidiyor. Dizel veya LPG seçeneklerinden birini seçebilirsin ancak unutma LPG taktırırsan ruhsata işletmen gerekir.
tigra hayatta o araba çok hafif ve yol tutuşu pek iyi değil hafif ıslak yolda 3 takla attık Allaha şükür çok bi zarar görmedik getz ve focus iyi bi öneri ama bunların hangi modeli :)
Kardeşim ben de 2.5 aylık ehliyetliyim bizde fiat palio var 2004 dizel olduğu için az yakıyor ve kullanılması kolay küçük olması ayrı bi avantaj senin paranla daha üst model ve ya opel corsa tarzı bi araba alabilirsin yada getz
ya iş para olduğu için iyi araba almak değil ben sadece şoförlüğümü geliştirmek istiyorum bana faydası olsun sadece havası değil :) sence nasıl punto iyi mi sürüş keyfi olarak falan :)

tigra hayatta o araba çok hafif ve yol tutuşu pek iyi değil hafif ıslak yolda 3 takla attık Allaha şükür çok bi zarar görmedik getz ve focus iyi bi öneri ama bunların hangi modeli :)ya iş para olduğu için iyi araba almak değil ben sadece şoförlüğümü geliştirmek istiyorum bana faydası olsun sadece havası değil :) sence nasıl punto iyi mi sürüş keyfi olarak falan :)

Onu kullanmadım kardeşim ama Paliodan gayet memnunum hem fiat olduğu için parça sorunu olmaz gayet makul oluyor kullanımı desen bana göre harika geçen gün arkadaşlarla 7 kişi bindik palioya bir tek kasma görmedim yokuş yukarı yolu gelmeme rağmen o kadar param olsa yine palio alırdım üniye döneceğim bayram sonrası araba evde kalacak nasipse 2. senemde araba alacağım yine palio düşünüyorum gerçekten hoşuma gidiyor.

Ehliyet alalı 1 seneyi geçti ilk zamanlar hayalimdeki araba Hyudai Accent Era 2006-2008 arası bir modeldi. 1.5 Motor Dizel , 110 beygir 0.20-25 kr/km yakacaktır. (Yoğun trafikte belki 0.30) Hyundai dediğin arabanın zaten parçaları ve bakımları da oldukça uygundur. Yeni araç kullanıcısı için tam uygun arabadır. Kaza vb durumlarda başın çok ağırmaz. Fiyatları 15-20 bin TL arası değişir.
Ama diyorsanki ben genç işi bastımı gidecek güzel br araba istiyorum (şu anki düşünce tarzım :) )
BMW 3.16i(benzin) ---- BMW 3.18-3.20D 1995
Fİyatları 10-20 bin TL arası değişir.
Ama elbet bu araba ile kaza yapmayacaksın ve elini biraz cebine atacaksın :D

Sürüşü rahat , içi rahat , kolay giden bir araba istiyorsan Fiat alacaksın :) Gerçekten iç konforu ve sürüş rahatlığı çok iyi. Renault veya Honda'ya bindiğin zaman başın tavana değiyor. İçi sıkışık. Rahat olamıyosun. Bana göre araba kullanırken geniş olabilmelisin yoksa gerçekten bunalıyor insan.

Fiat Doblo veya Fiat Linea'yı önerebilirim. Bende şuan Linea var. Ayrıca köy yolculuklarında sıkıntı yaşatmayacak kadar büyük bir bagajı var. Benzinli ortalama şehir içi 50tl'ye 175 km falan gidiyor. Bundandırki zaten tüm taksi arabaları linea'dır nerdeyse :)

Sürüşü rahat , içi rahat , kolay giden bir araba istiyorsan Fiat alacaksın :) Gerçekten iç konforu ve sürüş rahatlığı çok iyi. Renault veya Honda'ya bindiğin zaman başın tavana değiyor. İçi sıkışık. Rahat olamıyosun. Bana göre araba kullanırken geniş olabilmelisin yoksa gerçekten bunalıyor insan.

Fiat Doblo veya Fiat Linea'yı önerebilirim. Bende şuan Linea var. Ayrıca köy yolculuklarında sıkıntı yaşatmayacak kadar büyük bir bagajı var. Benzinli ortalama şehir içi 50tl'ye 175 km falan gidiyor. Bundandırki zaten tüm taksi arabaları linea'dır nerdeyse :)

Bir fiat servisinin önüne git, lineadan başka araç yok. Linea tutulmadı.

Geri