• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Araç Kiralama Hakkında

Nectix1337

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
11
AVİS gibi şirketlerin birinden araç kiralamak istiyorum, tek bir sorum olacak kiralarken kredi kartı istiyorlar sanırım bu zorunlu mu?
Daha önce kiralayan varsa cevaplayabilirmi

Kredi kartını güvenlik açısından istiyorlar. Örneğin 500 TL gibi bir miktarınıza bloke koyuyorlar. Herhangi bir durumda sorunda garanti olsun diye. Ardından geri alıyorsunuz diye biliyorum.

Dediğin gibi her yer istemez (mahalle rent a car lar) ama şirketler ister diye düşünüyorum,sağolasın.
Evet şirketler isteyecektir büyük ihtimalle. Bu işler için tanıdıklarınıza başvursanız iyi olur aslında. Hem güvenilirlik açısından daha iyi hem de sizin de kafanız rahat olur.

Evet şirketler isteyecektir büyük ihtimalle. Bu işler için tanıdıklarınıza başvursanız iyi olur aslında. Hem güvenilirlik açısından daha iyi hem de sizin de kafanız rahat olur.

Tanıdık olmadığı için mahalle arasındakilerden uzak duruyorum, dediğin gibi güvenlik açısından şirketlerden almak daha doğru olur

Pesinden gelen trafik cezalarini ödemek icin alinan bir tedbir,çünku trafik cezalari 30gun içerisinde adrese ulasiyor,genelde bizim insanimiz kiraladigi arabada cezayi ödemediģinden,sanki cezayi yiyen arabaymis gibi,buyuk firmalarda bu yönteme gidiyor.

Tabi buda kiralayan icin dezavantaj,güven meselesi.

Şirketler genelde kredi kartı istiyor diye biliyorum... Lakin bazı rent car'lar sadece senet yapıyor aracı teslim edince de senetleri geri veriyorlar.

Yapıcak bişey yok ama araç kiralarken ya senet alıyorlar yada kredi kartı bilgilerini

Kredi kartından 500 lira bloke etmek yerine 500 liralık senet imzalatma gibi bir şey yapabilirler sanırım

Avis, Hertz, Europcar gibi firmalar kredi kartı haricinde ödeme almıyorlar. Araç ücreti haricinde araç için belirlenmiş olan provizyon ücretini kredi kartından bloke ederler. Kiralama bitiminden itibaren iki-üç gün içerisinde herhangi bir ceza vs. yemediyseniz kredi kartınıza geri iade ederler.

- - - Güncellendi - - -

Avis, Hertz, Europcar gibi firmalar kredi kartı haricinde ödeme almıyorlar. Araç ücreti haricinde araç için belirlenmiş olan provizyon ücretini kredi kartından bloke ederler. Kiralama bitiminden itibaren iki-üç gün içerisinde herhangi bir ceza vs. yemediyseniz kredi kartınıza geri iade ederler.

Edit: İstanbul içerisinde iseniz Yoyo kullanmanızı tavsiye ederim(Kredi kartınız var ise :) )

- - - Güncellendi - - -

Edit: İstanbul içerisinde iseniz Yoyo kullanmanızı tavsiye ederim(Kredi kartınız var ise :) )

Bu provizyon ücreti ne kadar? Bide kredi kartı yerine bankamatik kartı kabul etmiyorlar mı :)

Lüx araç kiralayacakan ek olarak 5 yıllık ehliyet sahibi ve 30 yaş ve üstü olman gerekli. Bana vermiyorlar mesela :D

Kardeşim bide bu kredi kartının en az ne kadar limiti olucak ve en az ne kadar para olması gerekiyor içinde var mı bi bilgin veya tahmini olarak?
Limiti sana kalmış tabi bankanın belirlediği miktarda, içerisinde kullanılabilir limitinin kira bedeli ve provizyon ücretinin karşılıyor olması yeterli.

Geri