• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ArcheAge "Downloaded Files Are Curropted Error #1004" Hatasının Çözümü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Malum ArcheAge'i beta zamanından beridir bekliyordum. Beta bitti bir sürü Avrupa ve Amerika serveri açıldı ancak ben daha yeni fırsat bulup oyunu indirdim ve indirdiğim gibi güncelleme kontrolü esnasında "Downloaded Files Are Curropted Error #1004" bu hataya maruz kaldım. Yaptığım bazı araştırmalar sonucu farklı farklı öneriler sunulmuş bunlar "Virüs programını kapatmak, oyunu silip tekrar kurmak, NA'yı seçip güncelleme yapmak" gibi... Ancak bu önerilerin hiç birisi soruna çözüm olmadı.

Hatanın sebebi Avrupa serverinde bir sorun olması ve Türkiyeden bağlandığımız için güncelleme dosyalarının Avrupa serverinden çekilmeye çalışılıp başarısız olması. Bu sorunu çözmek için güncellemeyi Amerika serveri üzerinden çekmeliyiz ancak bunu öyle Launcher'dan NA'yı seçerek basitçe yapamayız. Her ne kadar biz ordan NA'yı seçiyor olsakta ip ve konum bilgilerimize göre bizi Avrupa serverine yönlendiriyor. O nedenle bu sorunun çözümü için VPN kullanıp Amerika ip si almalıyız ve güncellemeyi ancak o zaman Amerika serverinden indirip sorunu aşabiliriz.
maxayrac3.jpg

Hatanın Ekran Görüntüsü :

r28g1h.jpg

maxayrac3.jpg

Çözümü : Çözümü için yine bazı forumlarda bazı arkadaşlar "SurfEasy VPN" i önermişler. Aslında herhangi bir VPN işinizi görebilir ancak bu VPN nin güzel yanı size 500mb ücretsiz olarak deneme imkanı vermesi. Bu da bize oyunu güncellememiz için yetiyorda artıyor bile. Çünkü hata veren güncelleme dosyası 300 küsür mb civarında. Şimdi yapmanız gerekenleri anlatayım.

1. Öncelikle SurfEasy VPN'nin sitesine giriş yapıyorsunuz : https://www.surfeasy.com/

2. Sonra "Try it for Free" bölümüne tıklayınız.

243n32o.jpg

3. Gelen paket seçeneklerinden FREE olanın altındaki "Sign up Now" seçeneğine tıklayınız.

5lxxmq.jpg

4. Buradan mail adresinizi ve bir şifre girip kendinize bir vpn hesabı oluşturmalısınız. Alt kısımdan "Starter VPN - FREE" olanı seçiniz ve bilgilerinizi doldurup "Create Account" butonuna basarak VPN hesabınızı oluşturunuz.

2rcajc2.jpg

5. VPN hesabınızı oluşturduktan sonra bu linkten VPN Uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurlumunu yapınız : https://accounts.surfeasy.com/downloads/se0200/SurfEasyVPN-Installer.exe

6. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın kullanıcı adınız ve şifrenizi girip aşağıdaki gibi ayarlayınız. Ayarlar kısmından Select a Region > United States seçilecek.

11lloar.jpg

7. Bu işlemi yapıp başarı ile Amerika VPN sine bağlandığınız zaman eğer oyun clienti açık ise kapatıp yeniden açınız. Kapalı ise yeniden açınız ve yeniden Update butonuna tıklayıp güncelleştirmeyi yapmasını bekleyiniz. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde güncelleme ve doğrulamanın tamamlanması gerekir. İyi oyunlar.

tarih 24 ekim 2014. oyun serverinde halen aynı sorun mevcut. şimdi vpnyi deneyeceğim :(

edit: önerilen vpn ile sorunsuz oyunu yükledim :). oyuna ilgi duyan arkadaşlar güvenle kullana bilir.

Son düzenleme:
Oyunu indiren arkadaşlar hiç riske atmasın 8GB boşa indirmiş olmasınlar vpn ile indirmede fayda var.

Şu sorunu bilen var mı ?
B9dM0v.png
Baktım antivirüs kapatın falan yazmışlar işe yaradığını söyleyenlerde var ama ulan bende antivirüs programı yok ki olmayan şeyin neyini kapatayım. 15 tane sorun çözdüm dll ile alakalı bunda takıldım 4 saattir beynim döndü artık sokayım bunların yapacağı oyuna .

Şu sorunu bilen var mı ?
B9dM0v.png
Baktım antivirüs kapatın falan yazmışlar işe yaradığını söyleyenlerde var ama ulan bende antivirüs programı yok ki olmayan şeyin neyini kapatayım. 15 tane sorun çözdüm dll ile alakalı bunda takıldım 4 saattir beynim döndü artık sokayım bunların yapacağı oyuna .

Abi burada çözüm vermişler yapamazsan yardımcı olmaya çalışırım teamviewer ile

Son düzenleme:
Amma sorunlu oyun ya, anlaşılan bu oyun için geniş bir hatalar ve çözümler konusu hazırlamak gerek.

Amma sorunlu oyun ya, anlaşılan bu oyun için geniş bir hatalar ve çözümler konusu hazırlamak gerek.

Glyph de çok sorun var abi indirmeyi yarıda durdurma şansın yok herhangi birşey olduğunda kapatmak zorunda kaldığında en baştan başlıyor onun dışında indirdiğim günden beri oyundan hiç sorunla karşılaşmadım sadece glyph sıkıntılı

Şu sorunu bilen var mı ?
B9dM0v.png

Bende aynı sorun şöyle gerçekleşti : oyunda play dediğimde bir dll eksik olduğunu söyledi tamam dediğimde bu hata çıktı. öncesinde senden eksik bir dll istediyse onu indirmen gerek. ben dll yi indirdikten sonra bu sorunla karşılaşmadım.

Sistem gereksinimi ne bu oyunun açacak gibi oldu pc kafayı yedi lancher ekranında .Kasaya tekme tokat girişmek zorunda kaldım kendisine gelmesi için.

Sistem gereksinimi ne bu oyunun açacak gibi oldu pc kafayı yedi lancher ekranında .Kasaya tekme tokat girişmek zorunda kaldım kendisine gelmesi için.

Sistem: Windows XP Service Pack 3 (32bit)
CPU: Intel core2 duo
Disk Boşluğu: 30GB
RAM: 2GB RAM
GFX Kartı: Geforce 8000 / Radeon HD 4000, 512MB

Minimum sistem gereksinimleri budur abi karakter seçme ekranına geldiğinde alttaki options'tan lowa çekersin herşeyi oyun içindeyken zor olur.

Sistem: Windows XP Service Pack 3 (32bit)
CPU: Intel core2 duo
Disk Boşluğu: 30GB
RAM: 2GB RAM
GFX Kartı: Geforce 8000 / Radeon HD 4000, 512MB

Minimum sistem gereksinimleri budur abi karakter seçme ekranına geldiğinde alttaki options'tan lowa çekersin herşeyi oyun içindeyken zor olur.
pc yi formatladım 0'dan indirecem tavisiyesi olan var mı sorun yaşamamk adına

benim beklediğim oyunu da reklam edeyim bu arada black desert :D özellikle 1:40 tan sonrasını öneririm giant class ;)
böyle bir plvl şekli varmı arkadaş bayılıyorum :D buyrun

Son düzenleme:
4 gb ram ati roden hd 6500 ekran kartı pentiun r duel core e6500 2,94 ghz işlemci

Geri