• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Arkadaşlar Laptop' ıma ekstra ne kadar ram takabilirim?

SemihBurak

Ne Mutlu Türküm Diyene!
ViP Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Kas 2009
Puanı
208
Arkadaşlar merhaba benim Samsung Np300e5c modeli bir laptop um var ben bu 4 GB ram i yükseltebilirmiyim? Daha doğrusu ne kadara kadar desteklediğini nasıl öğrenebilirim ? Sizlere nerelerin bilgilerinin görüntüsünü atayım bunu yazılımdan öğrenme imkanımız var mıdır?

[MENTION=67735]SemihBurak[/MENTION] İşlemcini öğrenerek maximum ram kapasiteni ve destekleyen türlerini araştıra bilirsin. Anakartını da öğrenerek üstünde kaç tane ram takma soketi olduğunu öğrenip ona göre hesaplaya bilirsin

Arkadaşlar merhaba benim Samsung Np300e5c modeli bir laptop um var ben bu 4 GB ram i yükseltebilirmiyim? Daha doğrusu ne kadara kadar desteklediğini nasıl öğrenebilirim ? Sizlere nerelerin bilgilerinin görüntüsünü atayım bunu yazılımdan öğrenme imkanımız var mıdır?

Senin için üşenmeden araştırdım.

Senin pc toplamda 8 GB DDR3 1333 MHZ ram destekliyor. PC de 2 ram slotu var, açıp bakacaksın eğer her slota ayrı ayrı 2'şer gb ram takılıysa birini çıkarıp daha yüsek bir ram takacaksın veya tek 4gb takılıysa diğer boş slota uygun bir ram takacaksın.

Yanlız ram arttırma işlemini kendin yaparsan ve pc nin garantisi varsa garanti kapsamı dışı kalır. Garanti kapsamı dışı kalmaması için Samsung teknik servisine yaptırmalısın.

@SemihBurak İşlemcini öğrenerek maximum ram kapasiteni ve destekleyen türlerini araştıra bilirsin. Anakartını da öğrenerek üstünde kaç tane ram takma soketi olduğunu öğrenip ona göre hesaplaya bilirsin

Teşekkür ederim yorumun için.

Senin için üşenmeden araştırdım.

Senin pc toplamda 8 GB DDR3 1333 MHZ ram destekliyor. PC de 2 ram slotu var, açıp bakacaksın eğer her slota ayrı ayrı 2'şer gb ram takılıysa birini çıkarıp daha yüsek bir ram takacaksın veya tek 4gb takılıysa diğer boş slota uygun bir ram takacaksın.

Yanlız ram arttırma işlemini kendin yaparsan ve pc nin garantisi varsa garanti kapsamı dışı kalır. Garanti kapsamı dışı kalmaması için Samsung teknik servisine yaptırmalısın.

Ya patron sen bitanesin :alkis Garanti demişken o neyki ? Hangimizin garantisi var diye iğrençleşebilirim :D :pispis

Geri