• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Askerliğinizi Jandarma olarakmı yapmak isterdiniz yoksa normalmi

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344
Soru biraz saçma oldu normalmiden kastım anladınız işte terim anlamı aklıma gelmedi :D Dün düşündümde jandarma olarak askerlik yapmak hele hele ege şehirlerinin köylerinde jandarma olarak askerlik yapmak çok iyi ve rahattır gibime geliyor.Varmı jandarma olarak askerlik yapan aranızda? Daha çok polis gibi takıldıklarından cezbedici geldi.Keşke seçme hakkı olsa insanın nasıl askerlik yapmak istediğini :D

Babam jandarma olarak yapmış. Genel olarak iyi diyor. :D Balıkesir'de.

eğer sağlık sorunun varsa böyle şeylerle umut beslemek yerine gider adam gibi tatilini yaparsın :D

Son düzenleme:
eğer sağlık sorunun varsa böyle şeylerle umut beslemek yerine gider adam gibi tatilini yaparsın :D

Yok çok şükür sağlık sorunu :D Sağlık sorunu olduktan sonra tatilinde bir tadı çıkmaz be :(

Edit: Yani jandarmalıkta hayal edilecek bir şey değilde tabi yani mecbur gideceğimiz için jandarmalığı hayal ederim yine her türlü diğer askerliğe göre iyi.Hiç olmazsa Genel Kurmaya bağlı değil :D

Askerliğin her biçimi aynıdır (er ve erbaşlara göre) eğerki en alt rütbe bir er isen temel eğitimler aynıdır askerde er olarak rahat askerlik diye birşey yok varsada tanıdığı vardır torpille yazıcılık ayakları yapar yazıhanede diğer türlü gariban takımı mıntıka temizliğinden koğuş nöbetine türlü türlü muhabbetlerle geçirir askerliğini.

Valla bilmiyoruz ne olarak yapıcağımızı fakat bende kalıp var yani nasıl diyim sporcu adammışım gibi duruyorum :D sorduklarımda diyoki seni komando yaparlar oğlum yandın :D

Jandarma, kara, hava bilmem de asteğmen candır :D Hem subay olacaksın, hem maaşını alacaksın, hem mesai saatin olacak, memur gibi. Sen bunu bi düşün derim Ersan, şansın varsa biraz zor bişey değil.

Jandarma, kara, hava bilmem de asteğmen candır :D Hem subay olacaksın, hem maaşını alacaksın, hem mesai saatin olacak, memur gibi. Sen bunu bi düşün derim Ersan, şansın varsa biraz zor bişey değil.

1.si şans neye göre belirleniyor düşünebilirim.

2.si kaç ay askerlik yapılacak

3.sü doğuya yollarlarmı :D Gerçi ben askere gidene kadar çözülecek gibi bu sorun

Jandarmada o kadar kolay değil bence dağda bayırda devriye gez kaçakçı kovala.

Jandarmada o kadar kolay değil bence dağda bayırda devriye gez kaçakçı kovala.

Polis gibi ama sonuçta :D Hem egeyi boşunamı istiyoruz :DBana gerçek askerlik modunu verdirmesin yeter.Yemin törenlerinde

Heeğrr Tüüüürürrk Askeeeer Doğaaaaaaaar yapmacık yapmacık bağırmak istemiyorum açıkçası ve jandarmalar daha az eğitime çıkıyor vs vs. Asteğmenlikte iyi koğuşta bile kalmıyorsun oh mis

Geri