• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Askerlik Son Dönemeç

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Caffeine
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Caffeine

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Eki 2010
Puanı
11
Arkadaşlar merhaba,

Bugün eşimin(Yeni evliyim:wgl:) whatsapp dan attiği 1 fotoğrafla bütün hayallerim suya düştü. Milli savunma bakanlığı ankara tarafından yollanan bu belge Askerlik İşlemleri Hk Bilgilendirme konu başlığı ile gönderilmiş.
12.06.1994 doğumlu olmakla beraber 2 yıllık üniversite öğrencisi olarak görünüyorum ve 2012 yılında kayıt oldum üniversiteye şuanda e-devletten baktığımda ise 31.12.2016 ya kadar askerlikle ilgili hiç birşey alakadar etmeyeceği yazıyor.
Merak ettiğim konu şu belki benim gibi uzatan vardır aramızda ben 2. üniversite olarak AÖF e kayıt olacağım. Az önce askerlik şube ile görüştüm tecilimin göründüğünü yıl sonunda bitecek olduğunu söyledi ama birşey dikkatimi çekti şuan
okuduğum üniversiteden mezun olup 2 yıllık AÖF yazılsam bile askerliği erteleyemeyeceğimi ve 2012 kayıtlı olup 4 yıl hakkımın(NE DEMEK İSTEDİ BİLMİYORUM) olduğunu söyledi ve kafam çok karışık:jil:. Farz edelim ki ben mezun oldum ve herhangi bir okula kayıt yaptırmadım,
yinede tecil hakkım olucak mı ? iş yerindeyim ve çıldırmak üzereyim bilgilerinizi bekliyorum.

Okulda kayıtın hala görünüyorsa o sürenin uzatılması gerekir benimde 2016 sonuna kadar idi ama 2 yıl daha otomatik uzatıldı (okulu biteremezsem diye hak tanınmış öyle söylemişlerdi), halbuki okul bitiyor. (benimde 2 yıllık fakulte) AÖF yerine DGS girmeni öneririm ki, ben öyle yapıcam. Ancak 2 yıllık fakulteden mezun olmuşmuydun? 4 yıllık haktan bende emin değilim 28 yaşına kadar her türlü haklı sebepten erteleyebiliyoruz diye biliyorum.

Okulda kayıtın hala görünüyorsa o sürenin uzatılması gerekir benimde 2016 sonuna kadar idi ama 2 yıl daha otomatik uzatıldı (okulu biteremezsem diye hak tanınmış öyle söylemişlerdi), halbuki okul bitiyor. (benimde 2 yıllık fakulte) AÖF yerine DGS girmeni öneririm ki, ben öyle yapıcam. Ancak 2 yıllık fakulteden mezun olmuşmuydun? 4 yıllık haktan bende emin değilim 28 yaşına kadar her türlü haklı sebepten erteleyebiliyoruz diye biliyorum.
Yorumun için teşekkür ederim. şuan mezun değilim 4.yılım 1 ders bıraktım bilerek bu askerlik yüzünden :) ama şöylede bir sorun var yoğun iş temposu yüzünden okul kayıtlarını kaçırdım ve 2. dönem e kayıt yaptıramadım bundan dolayı bir sorun yaşadığımı düşünüyorum yine yaz okulunda okula kayıt yenileyeceğim. Ama okul sisteminde ve askerlik şubede kontrol edildiğinde hala öğrenci olarak görünüyorum. "Sanırım şimdiden mantık bitti"

Hala kayıtlı göründüğünü belirterek sürenin uzatılmasını istediğini söyledinmi? Sonuçta halen mezun değilsin ve bana nasıl hak tanındıysa sanada bir 2 yıl hak tanımaları gerekir ki ben tecil bitimine yakın sadece sorgulama için gittiğimde 2 yıl fazladan hak tanıyarak uzatıldığını söylemişlerdi. Şubeye gidip birebir tekrar görüşürsen yardımcı olacaklardır elbet. Mezun olmadan ve okula devam ediceğini söylediğin halde kimse seni zorla askere alamaz.

Banada geldi aynı kağıt benimde tecil aralık 2016 da sona eriyor.Tekrar okuduğuna dair belge göstermemizi istiyor sanırım

Yasa belli son düzenleme ile 29 yaşına kadar okuduğun sürece Askerlik ile alakan olmuyor. İster Aöf oku, ister okuma kayıt yaptır paranı öde kaydın güncel kalsın :)

Geri