• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Askerlik tecil hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan PoleStar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

PoleStar

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
25 Ağu 2009
Puanı
86
Arkadaşlar 7 temmuz 1995 doğumluyum liseyi bitirdim diplomam var.Bu yıl 94 lü arkadaşlarım gitti.Ben 2 yıllık tecil hakkımı kullanmak istiyorum.Ne zaman tecil ettirmem gerekiyor? Bu yıl giden arkadaşlarıma kağıt gelmiş bazı arkadaşlarım artık kağıt gelmiyor diyorlar detaylıca bu konuda yardım edebilecek varmı?

Kağıt gelmiyorsa nasıl haber veriyorlar,cepten arayıp askerlik zamanın geldi evlat hadi gel mi diyorlar. :D

Yıllarca mektup ile çağrıldıysa bunca insan ve bu bir gelenek gibi olduysa her Türk genci o zamanı bekliyorsa,o kadar basit gibi görülüp kaldırılamaz.Askerlik şubesine gidip erteletmek istiyorum diyorsun 10 dakika içinde işini hallediyor şubedeki komutana imzada attırıyorsun bitiyor. :) Sana eğer mektup gelmediyse ya yoldadır yada adresi şaşırmıştır :D

En iyisimi sen git şubeye bence Burak :)

Kağıt gelmiyorsa nasıl haber veriyorlar,cepten arayıp askerlik zamanın geldi evlat hadi gel mi diyorlar. :D

Yıllarca mektup ile çağrıldıysa bunca insan ve bu bir gelenek gibi olduysa her Türk genci o zamanı bekliyorsa,o kadar basit gibi görülüp kaldırılamaz.Askerlik şubesine gidip erteletmek istiyorum diyorsun 10 dakika içinde işini hallediyor şubedeki komutana imzada attırıyorsun bitiyor. :) Sana eğer mektup gelmediyse ya yoldadır yada adresi şaşırmıştır :D

En iyisimi sen git şubeye bence Burak :)

İşe başlıcam tecil ettiricem bu yüzden şimdi ne zaman tecil ettireyim onu soruyorum kağıdın gelmesinimi bekliyim napıyım? Yoksa daha zaman geçsinmi ?

İşe başlıcam tecil ettiricem bu yüzden şimdi ne zaman tecil ettireyim onu soruyorum kağıdın gelmesinimi bekliyim napıyım? Yoksa daha zaman geçsinmi ?

Bana doğum günümden 2 ay sonra gelmişti,istersen birazcık daha bekle ama içinde şüphe duyucaksan askerlik şubesine gidip sorabilirsin,yardımcı olurlar.

Askerlik şubesine gidiceksin diplomanın orjinali,fotokopi 2tane bir kaç resim al 3-4sene sana sormadan erteliyorlar. Gitmessen eğer askere alırlar.

iPhone-5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Tescillik süresi 2 yıl Hakan :D ancak özel bir neden varsa 2 yıl ve üzeri yaparlar

Benim yaptığım ;

Kütüğünün bağlı olduğu askerlik şubesini telefon ile ara. ( ben tatvanı aramıştım)
Orada askerlik vaktinin gelip gelmediğini sor. ( narin popomu zor kurtarmıştım eyvallah asker abi)
Ordaki babacan abi komutandan azarını yemediği dakikalara gelmişsen seni kurtarmak için elinden gelen bütün bilgileri sana döker.
Sonra söylediği bütün belgeleri harfiyen çıkar. Bak normal şubeye gitme eğer kütüğün buluğun şehir değilse kesinlikle yabancı şubeye git.
Tecilsin hayrını gör.

Tescillik süresi 2 yıl Hakan :D ancak özel bir neden varsa 2 yıl ve üzeri yaparlar

2 yıl değil , 2-4 yıl arası değişiyor. Benim herhangi bir nedenim yok. Benimkini canı sıkıldı diye 3sene salladı mı yani?

iPhone-5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Çağrı kağıdının gelmesi lazım.(Kalktığı konusunda hiçbir yerde haber görmedim şahsen)Bizim arkadaşa gelmisti nisanda.

Eğer gelmediyse sen bir askerlik şubesine uğra derim.Sağlama al kendini

10 yıla kadar çıkıyor :)

eğer üniversite okuyacaksan bazı üniversiteler kendisi tecil ettiriyor 2 yıllık olsa bile ha senin için en temizi önce git şubeye de işte benim yoklamam gelmidi vs vs diye onlar evet geldi derlerse ne gerektiğini sor ve tecil et korkacak bir şey yok :D mesela ben şu anda kilo tahliline gitmedim sıkıntı yok yani :D

----------

edit 10 yıllık alabilmeniz için çok şeyler gerekiyor başta dayı falan

10 yıla kadar çıkıyor :)

eğer üniversite okuyacaksan bazı üniversiteler kendisi tecil ettiriyor 2 yıllık olsa bile ha senin için en temizi önce git şubeye de işte benim yoklamam gelmidi vs vs diye onlar evet geldi derlerse ne gerektiğini sor ve tecil et korkacak bir şey yok :D mesela ben şu anda kilo tahliline gitmedim sıkıntı yok yani :D

----------

edit 10 yıllık alabilmeniz için çok şeyler gerekiyor başta dayı falan

Ben hiçbir neden yokken 2 yıl demiştim. :)

Geri