• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Astsubaylık sonuçları

Keep Calm Party On

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
4
Cümleten hayırlı geceler arkadaşlar hava ve jandarma astsubaylık mülakatları tahmin ettiğim gibi 2. aşamaya katılmaya hak kazanmışım burdan da başvuru yapan arkadaşlar vardı durumlar nedir ? :) 1 temmuzda mülakat zamanı verilecekmiş mülakat ile ilgili internette araştırma yaptım fakat herkes tabir yerindeyse resmen saçmalamış kimi Atatürk ilke ve inkilapları Türkiye'nin coğrafi konumu komşuları ile ilgili sorular geliyor derken kimiside bana sadece nasıl geldin kimle geldi kendini anlat gibi sorular sordular demiş :) tahminimce iki yorumda değerlendirmeye değer fakat asıl merak ettiğim şey daha önceden mülakate girenler veya askerlik yapan arkadaşlar nasıl bir üslup kullanmalıyız kiyafet seçimi nasıl olmalı samimi kendin olmak iyimidir yoksa put gibi gerektiği yerlerde yalan dolan işlerine başvuralım mı :) mülakat sırasında dikkat edilmesi gereken önerilerinizi uzun uzun dinleyebilirim boş gitmek istemiyorum :)

Ülke bu haldeyken ne kadar doğru olur bilmiyorum ama senin için hayırlı olsun dostum :'(

Cümleten hayırlı geceler arkadaşlar hava ve jandarma astsubaylık mülakatları tahmin ettiğim gibi 2. aşamaya katılmaya hak kazanmışım burdan da başvuru yapan arkadaşlar vardı durumlar nedir ? :) 1 temmuzda mülakat zamanı verilecekmiş mülakat ile ilgili internette araştırma yaptım fakat herkes tabir yerindeyse resmen saçmalamış kimi Atatürk ilke ve inkilapları Türkiye'nin coğrafi konumu komşuları ile ilgili sorular geliyor derken kimiside bana sadece nasıl geldin kimle geldi kendini anlat gibi sorular sordular demiş :) tahminimce iki yorumda değerlendirmeye değer fakat asıl merak ettiğim şey daha önceden mülakate girenler veya askerlik yapan arkadaşlar nasıl bir üslup kullanmalıyız kiyafet seçimi nasıl olmalı samimi kendin olmak iyimidir yoksa put gibi gerektiği yerlerde yalan dolan işlerine başvuralım mı :) mülakat sırasında dikkat edilmesi gereken önerilerinizi uzun uzun dinleyebilirim boş gitmek istemiyorum :)

Şöyle açıklıyım bende 2sini birden kazandım 23 ünde havacılığın ilk mülakatı var ön sağlık koşu vs noral yazılı bir sınav olmuyorsun sözlü olarak konuşmana bakıyorlar düzgünlüğüne yani sorunun doğru veya yanlış cevaplanması çok önemli değil onlar için

Disiplinli olduğunu anlamaları lazım traşlı münkünde asker trası ol. Kıyafetlerin resmi olsun. Kimle geldin diye sorarlarsa annemle geldim deme sakın :D kendim geldim de . Birde coğrafyayı yakın tarihi ilke ve inkilaplara iç ve dış düsmanlara hakim olman lazım. Birde tipini sevmezlerse eşşekte kaç fites var deyip yol verebilirler :D

Ben size birşey anlatayım iyi dinleyin, lise 3 teyim o zamandan beri makina mühendisliği okumak istiyorum. Küçüklükten gelen bi sevgi. Bize dediler ki abiler var onlar size ders anlatacak bende tamam dedim adamlar ne güzel sorularımızı çözecek falan diye. Aradan aylar geçti yaz bitti 12. Sınıfa başladım. Bunlar dedi ki seni subay yapıcaz. Bende dedim benim hepatit B hastalığım var. Hastalığım geçti ama yinede olamam dedim. Boyum kilom gayet iyi ama. 183 e 77. Şimdi asıl mesele şu ben bunların ağzını yokladım kesinlikle gitmeye niyetim yok dedim gitsem ya elenirsem? Bana dediler ki öyle bir ihtimal yok. Abi nasıl yok? E işte bizim abiler senin ismini verecek gerekli yerlere. E abi bu yaptığınız günah değil mi? Beni başka bi adamın belki garibanın yerine sokacaksınız askeriyeye. Yok değil allah yolunca yapıyoruz değil. O gün babamı aradım dediğim şeyi ben unutuyorum ama babam devamlı anlatır. '' baba ben bunlarla iş yapmam bunlar yarın öbür gün devletle ters düşer benide ortada bırakırlar, kul hakkı yeniyor'' sonra bana ve beraberimdeki 4 kişiye asker olmayacaksanız abi evinden çıkın dediler. Ben ve 2 arkadaşım çıktık çünkü tünelin ucu b*k. Ama diğer ikisi daha iyi eğitim içi kaldı. Biri zeki(!) sene sonuna kadar adamlardan faydalanıp sonra ben asker olmıcam dedi. Şuan Erciyes Üniversitesi Makina Mühendisliğinde 4. Senem. Nasipse seneye yada biraz rötarlı bitecek ama kendi hakkkmla olacak herşey. Demek istediğim sizin gibi istekli gençler yerine zamanında ne tipler girdi askeriyeye. Buda böyle bi anımdır. Okuduysanız teşekkürler.

Son düzenleme:
İlginç bir hikaye. İyi yapmışsın. Benim bildiğim 'abi evlerinde' amaç genelde asker yapmak değildir :)

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlginç bir hikaye. İyi yapmışsın. Benim bildiğim 'abi evlerinde' amaç genelde asker yapmak değildir :)

Doğru diyorsun. Asker yapmazlar derken demek istediğim astronot yaparlar idi zaten.
Burada çok adam laf soktu bana ama ne yalan söyleyim en iyisi buydu gerçi diğer laf sokanlar yok artık aramızda ammmma ben bu yaptığını aaygısızlık mı algılayım şaka mı algılayım karar veremedim.

Yok estafurullah ikisi de değil öyle laf olsun diye yazdım :)

Geri