• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Atatürk Genel Konular Üzerinden..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Really
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Really

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
1 Nis 2011
Puanı
7
Favori resmim budur.:

eteglx.jpg

ATATÜRK VE BİLİM
Atatürk� bilim adamı olarak düşünmek ne denli yanlışsa, O yüce insanı bilim dışlılıkla suçlamak (Hitler, Musolini vs.) o denli korkunçtur. Atatürk�n tüm yaptıkları, düşünce yapısı, bilme, toplumsal güce, akla dayanıyordu.
İsterseniz Onu kendi özdeyişiyle değerlendirmeye başlayalım:
�Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir.�sözü bile Onunla �bilim arasındaki işteşliğin, fikirlerin ne denli bilimsel verilerle örtüştüğünün bir kanıtı olsa gerek.
Bilimin kısaca bir tanımı ile konuyu genişletmeye çalışalım: �Bilim ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte uygarlığın gelişebilmesi için; insanoğlunun kendi aklını kullanabilmesi, düşünme ve yorumlama yeteneğinin geliştirilmesi, Dogmaların tutuculuğundan kurtulmasıdır. Bilim doğal ve toplumsal olayları araştırır.

1ovxtu.jpg

Hayatı �çaresizliklerle� dolu bir yaşam öyküsüdür!
tekilagame.com �Atatürk Hakkında tüm paylaşımlar
�7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı. Yalnız ve içine kapanık biri olarak yaşamaya, oradan oraya sürüklenmeye başladı.

�8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı. Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi.

�10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde, yeni okulundaki hocasından dayak yedi. Ailesi onu okuldan aldı. Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkamadı.

�17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

�24 yaşında tutuklandı, günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

jubb51.jpg

Atatürk'ün at üzerinde bir resmi :

6ofthe.jpg

Atatürk'ün Nüfus Cüzdanı Örneği :

2zfik9y.jpg

Bana göre Atatürk bugüne kadar yaşamış en zeki, en kudretli, ileriyi en iyi gören lider. Keşke görebilseydim o sarı saçlı, mavi gözlümü.
Atatürk'ü herşeyden çok seven biri olarak diyorum ki: İyiki varmışsın Atam! Sen zamanında olmasaydın şimdi burası Türkiye değil amerikanın, fransanın sömürge ülkesiydi. İsmide değişikti cismide!

Geri