• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

AutoIt - 10 Adet Ders

BurakKalkan

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2009
Puanı
33
AutoIt'in yardım dosyasından anladıklarımı programlama bilgimle birleştirdim ve ortaya bu dersleri çıkardım. Aynısı olmasa da yardım dosyasında olan konular ve kodlar, ancak ingilizce hepsi. Hala AutoIt öğrenmek isteyenler varsa bu şekilde komutları daha kolay kavrayabilirler. Şimdilik 10 adet ders var. Yeni konuları öğrendikçe onlarıda ekleyeceğim. Kolay gelsin..

a4286bbf5fb16d31470e4dfd130579d10f377b919a9f2abb851f9aa6842e46016g.jpg

MediaFire - Download

İndirme Linki - AutoIt_Dersler.rar

Virüstotal - Tarama Sonucu

Moderatörün son düzenlenenleri:
AutoiT'e nasıl Nesne ekliyoruz ? Buton, Text,İmage Felan ?

Ben Sadece edit kısmını görebiliyorum o kadar :)

:) Ben bir kaç tane örnek buldum. Aslında bakarsan baya örnek buldum istersen kodlarını vereyim editle? :)

hacım ygs nedeniyle pek pc basında duramıyorum. çok ders çalıştıgımda söylenemez ama hiç çalışmamaktan iyidir :D neyse sınavdan sonra paso pc başında olucam. pc basında sızana kadar uyumucam :D o zaman ne istersen yaparız.

----------

AutoiT'e nasıl Nesne ekliyoruz ? Buton, Text,İmage Felan ?

Ben Sadece edit kısmını görebiliyorum o kadar :)

yaw sicite editör mü ne öyle bişey vardı. autoit'i yükledikten sonra onuda yüklüyorsn. menüden koda/kode gibi bişey vardı yada alt + M tuşlarına basıp VB'deki gibi form falan açılıyodu

Tamam buldum ;

Ama buton'a 2 kere tıklayınca kod sayfası gelmiyor anladığım kadarıyla Edit Script'den yapıcaz

Hazır bir .au3 dosyasında ALT+M yaptığımda ilk buton,check vb. dizili halleri çıkmıyor. 0 'dan yapma yani bomboş çıkıyor ?

O autoit programının eklentisi yani siz şeklini şemalini gerekli şeyleri gui üzerine ordan ekliyceksiniz edit form'dan gui alıp script'den görevleri vericeksiniz.
Mesela ilk eklediğin buton hakkında

$Button1
şeklinde başlıycaksın bir döngü başlatmak için While 1 başka biri için while 2 o şekilde.Ama ingilizcen iyiyse help dosyasının sana büyük yararı olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Güzel bilgiler içeriyor, başlangiıç düzeyindeki ben için güzel kaynak olacak.

$Tab1 = GUICtrlCreateTab(208, 8, 337, 233)
$TabSheet1 = GUICtrlCreateTabItem("Skills")
$UseSkill1 = GUICtrlCreateCheckbox("Skill 1 Belt", 220, 48, 73, 17)
$Label4 = GUICtrlCreateLabel("Key", 340, 48, 22, 17)
$Skill1Key = GUICtrlCreateInput("3", 364, 48, 25, 21)

Ben hazır kod buldum diyelim bunlar var. Adam 340.... nasıl hesaplamış ? Yada bir eklentimi ?

Ben hazır kod buldum diyelim bunlar var. Adam 340.... nasıl hesaplamış ? Yada bir eklentimi ?

Bilmiyorum hala ihtiyacın var mı ama cevap vereyim :) Koda Designer yada ISN AutoIt Studio gibi benzeri programlar ile Form oluşturup oluşturduğun formun kodlarını alıyorsun. Scite'de düzenliyorsun (Buton özelliği vs.)
Bahsettiğin 340 label'ın soldan 340. karede olduğunu(yada herneyse) söylüyor. Bunların hepsini Koda ve ISN ile görsel olarak ayarlayabilirsin. :)
Forumda AutoIt ile ilgili pek konu yok. Aslında olsa güzel olur. Çünkü AutoIt anlatıldığı kadar basit ve sadece bilgilsayar otomatikleştiren bir yazılım dili değil. aklına gelebilecek herşeyi yapabilirsin. SBot en büyük örnek . :)

AutoIt'in yardım dosyasından anladıklarımı programlama bilgimle birleştirdim ve ortaya bu dersleri çıkardım. Aynısı olmasa da yardım dosyasında olan konular ve kodlar, ancak ingilizce hepsi. Hala AutoIt öğrenmek isteyenler varsa bu şekilde komutları daha kolay kavrayabilirler. Şimdilik 10 adet ders var. Yeni konuları öğrendikçe onlarıda ekleyeceğim. Kolay gelsin..

cache.php

MediaFire - Download

İndirme Linki - AutoIt_Dersler.rar

Geri