• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Backlink Hakkında Bilgisi olan arkadaşlar içeri

CorleonMAFIA

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Nis 2009
Puanı
105
Arkadaşlar backlink ile ilgili bilgisi olan var mı? Bildiğiniz üzere şirketin aramalarda öne çıkmasıyla ilgili uzun zamandır çalışıyorum backlink ile öne çıkma olayını biraz araştırdım. Bilgisi olan arkadaşları dinlemek isterim.

Düzgün içeriğe sahip, uzun yıllardır faaliyet gösteren, güvenilir bir site senin sitenin linkini yayınladığında Google senin siten için diyor ki demek ki bu iyi bir site ki böylesine saygın ve düzgün bir sitede linki yayınlanıyor, senin rankını ve aramalardaki sonuçlarını biraz üste alıyor.

Ancak backlink işinde dikkatli olman gerek, mesela yeni açılmış bir site, düzgün ve özgün içeriğe sahip olmayan bir site, veya çok fazla backlink almış bir siteye backlink verirsen sana faydadan çok zarar verir. Sitenin yeni olup olmadığını, içeriğinin düzgün olup olmadığını belki inceleyerek az çok fikir sahibi olabilirsin ancak o sitenin daha önce ne kadar backlink aldığını tesbit edebileceğin bir mekanizma yok. Çok fazla backlink alan sitelerin çok fazla bir saygınlığı yoktur çünkü Google bunların bu işi ticarete döktüğünü düşünür.

Düzgün içeriğe sahip, uzun yıllardır faaliyet gösteren, güvenilir bir site senin sitenin linkini yayınladığında Google senin siten için diyor ki demek ki bu iyi bir site ki böylesine saygın ve düzgün bir sitede linki yayınlanıyor, senin rankını ve aramalardaki sonuçlarını biraz üste alıyor.

Ancak backlink işinde dikkatli olman gerek, mesela yeni açılmış bir site, düzgün ve özgün içeriğe sahip olmayan bir site, veya çok fazla backlink almış bir siteye backlink verirsen sana faydadan çok zarar verir. Sitenin yeni olup olmadığını, içeriğinin düzgün olup olmadığını belki inceleyerek az çok fikir sahibi olabilirsin ancak o sitenin daha önce ne kadar backlink aldığını tesbit edebileceğin bir mekanizma yok. Çok fazla backlink alan sitelerin çok fazla bir saygınlığı yoktur çünkü Google bunların bu işi ticarete döktüğünü düşünür.

Hmm Teşekkürler abi. Biraz uğraşıyorum site mevzusuna bakalım nasıl bir verim alacağız.

Geri