• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bard/Warlock Rehberi

Red DeviLs

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
104
Arkadaşlar merhaba.
Şimdi anlatacağım builde ön yargılı bakmayın. Tamamen kasmak için yaratılmış bir builddir.
Özellikle +60 levelden sonra bard olarak girdiğiniz partylerde kasılabilirsiniz.
Warlock'u partye çağıran olmaz ancak bunun sebebi bilgisizliktir. Warlockun yararları saymakla bitmez. Party bulamadığınız zamanlarda noise+warlock'un muhteşem skilleriyle solo da kasılabilirsiniz.
Arkadaşlar ileride warlocku kapatmak isterseniz bard olarak partylere girebilin diye bardı partye girebilecek şekilde anlatıyorum.
28mfms6.jpg

Giyeceğimiz set
28mfms6.jpg

Robe.
Mag defi ve mag refi diğer setlere göre daha yüksek olan robe bizim için biçilmiş kaftan.
28mfms6.jpg

b4b5e8.jpg

28mfms6.jpg

Takacağımız silah
28mfms6.jpg

20aezpu.jpg

28mfms6.jpg

Takacağımız shield
2hwyxee.jpg

28mfms6.jpg

Takacağımız silah
2ryq7ao.jpg

28mfms6.jpg

Skiller
2s8k2te.jpg

2zdq4us.jpg

23rrej7.jpg

qys1vk.jpg

28mfms6.jpg

281c2ag.jpg

28mfms6.jpg

Dotların hasarını arttırır.MAX
28mfms6.jpg

iymzoh.jpg
28mfms6.jpg

Bu skill dotları kullandığınızda berserkinizin dolum süresini arttırır.Dakkadi bir zerkinizi doldurabilecek kadar hızlandırabilir.
28mfms6.jpg

qqpwsh.jpg
2408.jpg
28mfms6.jpg

Bu skill rakipte bleed statusu oluşturur ve belirli aralıklarla hasar verir.Bleed statusu düşmanın canının sürekli azalmasına sebep olur.2. si ise alan versiyonudur.Farm yapacaksanız açılabilir.
28mfms6.jpg

2404.jpg
2407.jpg
28mfms6.jpg

Bu skill rakipe belirli aralıklarla hasar verir.Ve üzerinde dull etkisi bırakır.Dull rakipi yavaşlatır ve universal pill ile geçmez.2. si alan versiyonudur.Farm yapacaksanız açılabilir.
28mfms6.jpg

2502.jpg
2506.jpg
28mfms6.jpg

İşte en işe yarayan skillerimizden biri.Rakipin mag. defansını düşürür.E bizde mag vuruyoruz?Max dememe gerek yok sanırım.2. si alan versiyonudur.Farm yapacaksanız açılabilir.Fw lerde wizardlara yardımcıdır.
28mfms6.jpg

2eejzfl.jpg
2qxs1zr.jpg
28mfms6.jpg

Bu skill bizim hiçbir işimize yaramaz.Phy def. düşürür ve bizde phy. vurmuyoruz.Bu skill başkalarına yardım amaçlıdır isteğe göre açılabilir.Fw de strlere yardımcı olabilirsiniz.2. si alan versiyonudur seçim sizin.
28mfms6.jpg

2krgpw.jpg
5pq04k.jpg
28mfms6.jpg

İşte işe yaran bir skill daha.Bu skill rakibin attack gücünü düşürür yani rakibin size daha az vurmasını sağlar.2. si alan versiyonudur.Farm yapacaksanız açılabilir.
28mfms6.jpg

2eell42.jpg
kboe1i.jpg
28mfms6.jpg

İşte muhteşem skilllerimizden biri daha.Bu skill rakibin hem phy. hem mag. defansını düşürür.Max dememe gerek yok zaten.2. si alan versiyonudur.Gene farm yapacaksanız açılabilir.
28mfms6.jpg

2601.jpg
28mfms6.jpg

Mag. Attack arttıran pasif skilldir.MAX
28mfms6.jpg

2w2pu3c.jpg
28mfms6.jpg

Trapların vuruş gücünü arttırır.MAX
28mfms6.jpg

2701.jpg
2703.jpg
28mfms6.jpg

İşte 2 nukemiz.Başka nukemiz yoktur malesef bunlar gene iyi hasar verir ikiside MAX.
28mfms6.jpg

2702.jpg
2704.jpg
28mfms6.jpg

İşte trap skillimiz.Çok eğlenceli bir skilldir.Adamın kafasına atarsınız ve beklenmedik bir anda patlar ve gerçekten güzel hasar verir.Hasar verirken defans önemsemez.2. si alandır fakat %100 gibi bir tutma oranına sahiptir.İkisininde MAX olmasında fayda var.
28mfms6.jpg

2801.jpg
2804.jpg
28mfms6.jpg

İşte kurtarıcılarımız.Stun skillerimiz.Bilmeyenler için söyliyeyim rakip 5 sn boyunca kıpırdayamaz.İkiside MAX çünkü biri tutmazsa direk diğerini basabiliyorsunuz.2. si alan etkili gene.
28mfms6.jpg

2802.jpg
2806.jpg
28mfms6.jpg

Baya gereksiz bulduğum bir skill serisi.Uzaktan vuran karakterlerin mesafesini düşürür.Fakat o kadar çok debuff ve dotlarımız varki bunu atmaya hiç zaman kalmıyor zaten pekte gerek olmuyor.Açmamanızı öneririm.
28mfms6.jpg

2803.jpg
2805.jpg
28mfms6.jpg

İlizyon serisi bunlarda eğlence skilleridir.Sizi her bilgisayarda farklı karakter olarak gösterir.Ben onu garment glavier görüyorsam siz onu armor axe görebilirsiniz.Farm yapacaksanız açılabilir.Kitaplar arttıkça daha yüksek levellerde görünebilirsiniz.
28mfms6.jpg

2901.jpg
28mfms6.jpg

Bu skill can çekme skillerimiz için gereklidir ve can çekme skillerimizin vurduğu damageyi arttırır pasiftir MAX.
28mfms6.jpg

3001.jpg
3005.jpg
28mfms6.jpg

İşte muhteşem skillerimizden..Bu skill hem rakibe hasar verir hem ondan hp çalıp size verir hemde rakipte decay statusu bırakır.Nedir bu decay derseniz eğer decay tutarsa debufflarınız çok rahat tutar rakibe.Stun,division vs. dahil.(Defansı önemsemeden sabit hasar vurur)
28mfms6.jpg

3002.jpg
3006.jpg
28mfms6.jpg

Evet buda gereksiz skillerden fakat farm yaparsanız açın derim.Rakipe 16sn boyunca ezik hasarlar verir.Etrafınızda bir kalkan oluşturur.Fakat verdiği hasar gerçekten çok ezik 2k gibi.İsteğe göre buda.
28mfms6.jpg

3004.jpg
3007.jpg
28mfms6.jpg

Ve işte reflect serimiz.Bu skill rakibin size vurduğu hasarı kendisinde yansıtır.Şöyleki Reflect %100 yansıtıyor rakip size 10k vurdu ama 10k da kendisinden gitti.Şimdi tabi şöyle bişeyde var yansıtması %35 ihtimalle yansıtıyor yani hep yansıtıcak diye bişey yok.İlk kitabı 4 yapıp bırakın sonra 2. kitabını maxlayın çünkü 2. kitabı açmak için 1.yi 4 yapmak gerekiyor.
28mfms6.jpg

3101.jpg
3104.jpg
28mfms6.jpg

Sleep skillimiz.Rakibi 20sn boyunca uyutur fakat rakibe vurduğunuzda bozulur.Ama bununda bir bugu var.Rakibe traptan sonra sleep atarsanız ne kadar vurursanız vurun sleep bozulmuyor.Ve bu gerçekten çok işe yarıyor.1. si MAX.2. alan isteğe göre açılabilir.
28mfms6.jpg

3102.jpg
3106.jpg
28mfms6.jpg

Buda güzel skillerimizden biri.Rakibin hem pot süresiniz 4 sn uzatır hemde pottan tam verim alamamasını sağlar.İlki MAX.2. si isteğe göre.
28mfms6.jpg

3103.jpg
3105.jpg
28mfms6.jpg

Warlock'un en gereksiz skilli.Sadece yaratıklara uygulanır ve yaratığın agresifliğini azaltır.Hiç dokunmayın.

28mfms6.jpg

2s8k2te.jpg

2zdq4us.jpg

23rrej7.jpg

qys1vk.jpg

28mfms6.jpg

rsza6w.png

28mfms6.jpg

2zi5xlx.jpg

28mfms6.jpg

1- Moving March, Swing march hızımızı artırmak için bir skill. Kesinlikle MAX.
2- Guard Tambour sizi fiziksel saldırılardan korur. MAX / Mana Tambour sizi büyülü saldırılardan korur. MAX
3-Hit March Clout March Atack Rate yi artırır. Birisi guard basarsa sizde dancenin üzerine basabilirsiniz.MAX
4-Noise Sizi canavarlardan korur. Basılı kaldığı sürece normal moblar size dalamaz(champion,party,giant türü canavarlar saldırabilir)
5-Mana Cycle / Mana Orbit Basılı kaldığı sürece sizin ve partydekilerin manasını doldurur.MAX
6-Dancing Of Magic / Dancing Of Wizardry Kesinlikle MAX. Partyde birisi mana tambur bastıysa üzerine guard tambur ve dance basabilirsiniz. Yada birisi guard tambur bastıysa dance+clout march basabilirsiniz.
özelliği:mag atack'ı artırır.

28mfms6.jpg

Arkadaşlar bu builde işe yaramaz ya da gereksiz diyecek arkadaşlar elbette çıkacaktır.
Ancak şöyle birşey var Bard asla partysiz kalmaz. Belki 52 levele kadar zorlanırsınız ama daha sonrası daha rahat olur:) Şuan Fgw partylere bile warlock arıyorlar. Merak etmeyin bu buildle rahat edeceksiniz.

ip1vzq.jpg

Son düzenleme:
pwpde chnlerede etkili olabilcek bir build bu warlock buflarını verip bardla saldırınca çok etkili olabilir.Ayrıca tamburuda unutmamak lazım.Eğlenceli olacağı kesin.Eline sağlık.

pwpde chnlerede etkili olabilcek bir build bu warlock buflarını verip bardla saldırınca çok etkili olabilir.Ayrıca tamburuda unutmamak lazım.Eğlenceli olacağı kesin.Eline sağlık.

haklısın bardın atack skillerini göz ardı etmemek lazım ama bu build daha çok kasmak için.

arkadaşlar ben xbow çarı açmayı düşünüyorum ileride pt lere girmek istiyorum bunun için bard mı cleric mi açmalıyım hangi skilleri kullanmalıyım hiçbir fikrim yok.beni yönlendirmek isteyen arkadaşlar var mı?

arkadaşlar ben xbow çarı açmayı düşünüyorum ileride pt lere girmek istiyorum bunun için bard mı cleric mi açmalıyım hangi skilleri kullanmalıyım hiçbir fikrim yok.beni yönlendirmek isteyen arkadaşlar var mı?

Benim konumdaki gibi bard açarsan çok rahat pt bulursun. Ama mana orbit basabilmen için yüksek mana istiyor. Setinde İNt eksiği olmazsa basabilirsin ancak. onun dışında partyler zaten 2 bard yürür öteki bard basar orbiti sende dance yada guard açarsın.
Cleric açarsan pt bulamazsın herkes cleric zaten clerici arayan yok herhangi biri cleric olabiliyor ama bard olan çok kişi yok bu yüzden bardı tercih etmen senin yararına olacaktır.

Güzel rehber eline sağlık.Fakat Nukeleri maxlanmalı demişsin fakat resimlerde kırmızı kutu içinde yani açılmamalı olarak göstermişsin.

Bunun dışında bence bard/warlock değilde warlock/bard olsa build dot lardan bleed verende açılsa ve bu şekilde kasılsa bardı speed ve pt için kullansak daha faydalı olur diye düşünüyorum :'(

Arkadaşım eline saglık ugraşmısın ama bu build fos :) denedim biliyorum pvpde iş yapmıyo eu clerick charlara karşı hiç bişey yapamaz bide buf alan wizleri düşünmek lazım sadece yansıma ile korunma şansı var ama oda her zaman tutmaz böyle bi char kasacaksanız sadece pt lere girmek için bard yapmanız lazım ( zaten saglam kasmak isteyen adamların 7/24 pt si var )
Warlock Clerick4ever ^^

----------

Not : zehirleden sadece son 2 sini açılıcak zaten bi kişiye yada canavara sadece 2 si basılıyo birisi dul biside (adını hatırlamıyom :) kırmızı bişey def düşürüyo ) digerleri gereksiz sp harcaması
Warlcok skillerindeki en üste 2.sırada adı boyundurluk olan skil o 4 de max oluyo acılmıycak demişsin o skil olmadan olmaz pasif zaten o ^^

Son düzenleme:
Arkadaşım eline saglık ugraşmısın ama bu build fos :) denedim biliyorum pvpde iş yapmıyo eu clerick charlara karşı hiç bişey yapamaz bide buf alan wizleri düşünmek lazım sadece yansıma ile korunma şansı var ama oda her zaman tutmaz böyle bi char kasacaksanız sadece pt lere girmek için bard yapmanız lazım ( zaten saglam kasmak isteyen adamların 7/24 pt si var )
Warlock Clerick4ever ^^

----------

Not : zehirleden sadece son 2 sini açılıcak zaten bi kişiye yada canavara sadece 2 si basılıyo birisi dul biside (adını hatırlamıyom :) kırmızı bişey def düşürüyo ) digerleri gereksiz sp harcaması
Warlcok skillerindeki en üste 2.sırada adı boyundurluk olan skil o 4 de max oluyo acılmıycak demişsin o skil olmadan olmaz pasif zaten o ^^

Bu charın pvp için olduğunu kim söyledi?

----------

Güzel rehber eline sağlık.Fakat Nukeleri maxlanmalı demişsin fakat resimlerde kırmızı kutu içinde yani açılmamalı olarak göstermişsin.

Bunun dışında bence bard/warlock değilde warlock/bard olsa build dot lardan bleed verende açılsa ve bu şekilde kasılsa bardı speed ve pt için kullansak daha faydalı olur diye düşünüyorum :'(

ilk rehberim idare edin :D

Benim konumdaki gibi bard açarsan çok rahat pt bulursun. Ama mana orbit basabilmen için yüksek mana istiyor. Setinde İNt eksiği olmazsa basabilirsin ancak. onun dışında partyler zaten 2 bard yürür öteki bard basar orbiti sende dance yada guard açarsın.
Cleric açarsan pt bulamazsın herkes cleric zaten clerici arayan yok herhangi biri cleric olabiliyor ama bard olan çok kişi yok bu yüzden bardı tercih etmen senin yararına olacaktır.

kardeşim bu kadar içten yanıtladığın içn çok teşekkr ediyorum.ikna oldm

edit: bard skillerim yukarıda işaretlediğiniz skiller mi olmalı ?

Son düzenleme:
kardeşim bu kadar içten yanıtladığın içn çok teşekkr ediyorum.ikna oldm

edit: bard skillerim yukarıda işaretlediğiniz skiller mi olmalı ?

Evet gösterdiğim şekilde açarsan çok rahat kasarsın. Özellikle bardlar çok aranıyorlar. Herkes cleric bunu sakın unutma açacağın çarda başarılar başka soruların olursa özel mesaj atabilirsin.

Warlock skillerinin arka planını değişirmisin gözümü ağrıttı:) Renkler pek belirgin olmuyor

Bn Bu Buildi istiyodum Yardımların için Teşekürler Full ınt mi hybrt mı yapcaz statları ?

yok yinede pek sorun yapmaz int eksikleri zaten harpı eline alınca %50 artıyor 15k mp olsa 22.5 mp olur yeter bence

Anlatım güzel hocam. Eline sağlık ta Warlock kasmak için internetin Ttnet olmaması ve bilgisayarın kasmaması lazım. :D

eline sağlık

bleed veren dot ve reflectin 2. side açılmalı

Bard warlock olduğu için, doğal olarak sadece Robe giyebilir, hani sanki başka bi seçenek varmı LA da giyebilirmiş ama Robe giysek daha iyi olurmuş gibi anlam çıkıyo. Tek seçenek var Robe istesek de istemesek de.

Int char olduğu için sonuçta battle bard olma şansı da var aynı zmanda. Battlebard olursa, yani Seçimlilik de olsa, Ister kasmak için ister grup olayları için olsun, bards dream serisinin tamamı açılmalı ve maxlanmalı. Kale savaşı gibi durumlarda bard olma durumu olursa işe yarar çünkü. Doğal olarak da atak serisi, ikinci seri, battle chord da maxlanmalı bence. Ayrıca beautiful life, sondan 2. seri de maxlanmalı. O zman duruma göre battlebard duruma göre warlock kasılır.

Ayrıca warlock da area debufların hepsi açılmalı, seçimlilik olarak değil. Eğer pt de bard değil attacker olacaksa area dot ve area debuff atması lazm. Area dotlarda Dark Breath ve Dark Decayed (sondan 2si) kesinlikle açılmalı yani. Ayrıca kale savaşlarında kale savaşarında area debuflar kapılardaki adamlara da çok işe yarar. Strap de açılmalı daha hızlı zerk dolmasını sağlar.

Bazı açılardan eskik bi rehber olmuş, güncellenmesi lazım. O eksik bu eksik demeye gerek yok. En azından linkteki gibi olması lazım, Battlebard + Attacker olmaya niyet varsa

Rev6.com - The 6th Revolution: Skill Calculator - Europe

Kale savaşında faln lazım olabilir diye absolute dmg skilleri de ekledim ben (mesela bufflı wize overhealing ile dalan varsa sizde bununla dalarsınız. Sonuçta glut healing 20k hp silio, tunning sound 8.5k ama hem hızlı hemde amaç over/glut healing ile zayıflamış rakibi daha da zayıflamak/bitirmek).

Son düzenleme:
Konu için teşekkürler fakat tam anlamıyla ''olmuş'' diyemeyeceğim. Eksikleri ve yanlışları var. Yaptığın çelişkiler de cabası. Sanki biraz az uğraşılmış gibi. Ayrıca Warlock-Bard ile kasmak yerine Wizard-Bard yapar daha fazla vururum. warlock çarının kasma olayında pek etkisi yok. Hem madem int olacagız ve kasmak için açıyoruz neden division gibi skillerin masterlerini açmıyoruz. Sekmesi bizim işimize yarar tek tek debufflıyacak mıyız her mobu? Biraz ilginç bir rehber yine de teşekkürler.

Geri