• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Başlangıç

DaRKnesSS

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
30 Kas 2012
Puanı
0
Merhaba Arkadaşlar ben programlama dillerini öğrenicem ama şuanda nereden başlıcağımı bilmiyorum sırasıyla yazarmısınız ?

Öncelikle biraz genel bilgi edinmende fayda var. Bilgisayar programı nedir, nasıl çalışır, programlama dili nedir, ne işe yarar gibi aklına gelebilecek her türlü soruyu googleda arat. Programlamayla ilgili temel şeyler kafanda somutlaşacaktır. Daha sonra kendine bir programlama dili seçmen gerek ki senin için vb.net biçilmiş kaftan. 1-2 ayını bu dile ayır. İnternette vb.net ile ilgili binlerce kaynak mevcut. Örnek projeler indir, aç, incele ve anlamaya çalış.
Bu sürede azda olsa programlamaya dair birşeyler öğreneceksin. Yinede gerisini anlatmama gerek yok kendi yolunu kendin bulacaksın zaten (:

Öncelikle biraz genel bilgi edinmende fayda var. Bilgisayar programı nedir, nasıl çalışır, programlama dili nedir, ne işe yarar gibi aklına gelebilecek her türlü soruyu googleda arat. Programlamayla ilgili temel şeyler kafanda somutlaşacaktır. Daha sonra kendine bir programlama dili seçmen gerek ki senin için vb.net biçilmiş kaftan. 1-2 ayını bu dile ayır. İnternette vb.net ile ilgili binlerce kaynak mevcut. Örnek projeler indir, aç, incele ve anlamaya çalış.
Bu sürede azda olsa programlamaya dair birşeyler öğreneceksin. Yinede gerisini anlatmama gerek yok kendi yolunu kendin bulacaksın zaten (:
Teşekkürler biraz araştırdım ve uygun fiyatlara kitapları var Algoritma ve Programlama Mantığı ile başlayıp kendimi geliştirmeyi düşünüyorum :)

kardeş konuya pek hakim değilim bi soru sormak istiyorum hackerlar felen bu dilleri kullanarak birşeyler beceriyolra dimi ?

kardeş konuya pek hakim değilim bi soru sormak istiyorum hackerlar felen bu dilleri kullanarak birşeyler beceriyolra dimi ?

O konuya bende hakim değilim ancak birden fazla programlama dilini çok iyi bildikleri bir gerçek. Tabi bu işin sadece başlangıç kısmı yoksa programlama dili bilen herkes hacker olurdu değil mi :)

Geri