• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ben Kimim?

-NoPasaran

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Ağu 2009
Puanı
56
-------------------------------------------------

Son düzenleme:
Geç olsun güç olmasın diyecektim de güç de olacak senin için spora başla bence yarın :D

-------------------------------------------------:d

Son düzenleme:
O kiloyla nasıl yaşıyorsun hacı, spora falan gitsene

O kiloyla nasıl yaşıyorsun hacı, spora falan gitsene
Niye bende 122 kiloyum gayet normal yaşanıyor.

++++

zxqQxybr.jpg

Normal yaşanıyorda insan sağlığına fazla kilo zararlı mübarek bunu söylemeye çalışıyorum :)
Şakasına takılıyorum zaten. Dediğin gibi kilo çok insan bedenine çok zararlı. Fakat kilolu birine hadi kalk spor yap dediğin zaman yapmaz. İlla ki azim ettirecek, hırs yaptıracak bir sonucu olması lazım. [MENTION=210129]OsmanGazi[/MENTION] buralara gelirse mikrofonu ona vermek istiyorum.

Şakasına takılıyorum zaten. Dediğin gibi kilo çok insan bedenine çok zararlı. Fakat kilolu birine hadi kalk spor yap dediğin zaman yapmaz. İlla ki azim ettirecek, hırs yaptıracak bir sonucu olması lazım. @OsmanGazi buralara gelirse mikrofonu ona vermek istiyorum.

Hırs,azim tabiki sporun içinde olan şeyler ama kiloluysan ve gerçekten bu durumdan hoşnut değilsen günlük sporunu yaparak da kiloları eritebilirsin. İllaki şu kadar şunu yapcan şöyle yapcan diye bir sınırlaması yok. Diyetisyenler bile yapmıyor :)

Son düzenleme:
Hırs,azim tabiki sporun içinde olan şeyler ama kiloluysan ve gerçekten bu durumdan hoşnut değilsen günlük sporunu yaparak da kiloları eritebilirsin. İllaki şu kadar şunu yapcan şöyle yapcan diye bir sınırlaması yok. Diyetisyenler bile yapmıyor :)
Diyetisyenlik öğrencisi olarak son cümlene katılıyorum. :D Günlük hareketlerinin miktarının artışı bile kilo kaybetmeni sağlayacaktır. İçerisinde bol su olan besinler tüket kalorisi en az olan besin içerisinde suyu en çok olan besinlerdir. Domates,salatalık,marul,kabak vb.vb. Klasik olarak uykuya dalmadan en son 3-4 saat kadar önce yemek yemiş olmanı söyleyebilirim.Bunun nedeni yediğimiz şeyler 3 saat sonrasında sindirilmeye başlar ki malumunuz uyuyunca sindirim sistemi aşırı yavaş mod a alıyor kendini ve kilo olarak depo ediliyo yenilen şeyler az bir kısmı sindiriliyor yani. Aynı şekilde bir öğün yediğinde tok durmak istiyosan o öğün içinde posalı şeyler yemeni önerebilirim. Atıyorum kuru fasulye haşlanınca o kabuk gibi kısmı çıkar onlar seni en çok tok tutan kısımlardan sayılır ve fasulyenin kendisi kadar yararlıdır o kısım. Kilo verirken iyi protein alıyım diye her gün et yemek zorunda değilsin zaten herkesce bilinen bişeydir en ucuz protein olan 1-2 yumurta yesen günlük ihtiyacını karşılar. Ekmek tüketme demiyorum ama kendimden örnek veriyim 1.75 boyundayım 63 kiloyum ve günde en fazla tam buğday ekmeğinden 3-4 dilim yiyorum. Ramazanda sahur + iftarda toplam yarım ekmek bile tüketmiyorum aynı şekilde. Özet olarak diyeceğim günlük aktiviteni arttır illa ağırlık kaldır falan demiyorum kemik sağlığınla ilgili problem olabilir bunu öneremem oturduğum yerden ama diyeceğim asansör yerine merdiven kullan oruç tutuyorsan iftar sonrası direk oturma,yatma bi 30 40 dklık yürüyüşe çık, yediğin yemekleri hızlı yeme en birinci olma yani :D aklıma şimdilik bu kadar tavsiye geldi merak ettiğin bişey olursa her zaman sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Ben de 2 yıl içinde 80 kilodan 115lere geldim, yalnız hissetmeyin diye yazıyorum :D

Gayet yaşanıyor tabii ki ama yaşam kalitesi net düşüyor. Bir de bazen belim ağrıyor. Bu yaşta sıkıntı..

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diyetisyenlik öğrencisi olarak son cümlene katılıyorum. :D Günlük hareketlerinin miktarının artışı bile kilo kaybetmeni sağlayacaktır. İçerisinde bol su olan besinler tüket kalorisi en az olan besin içerisinde suyu en çok olan besinlerdir. Domates,salatalık,marul,kabak vb.vb. Klasik olarak uykuya dalmadan en son 3-4 saat kadar önce yemek yemiş olmanı söyleyebilirim.Bunun nedeni yediğimiz şeyler 3 saat sonrasında sindirilmeye başlar ki malumunuz uyuyunca sindirim sistemi aşırı yavaş mod a alıyor kendini ve kilo olarak depo ediliyo yenilen şeyler az bir kısmı sindiriliyor yani. Aynı şekilde bir öğün yediğinde tok durmak istiyosan o öğün içinde posalı şeyler yemeni önerebilirim. Atıyorum kuru fasulye haşlanınca o kabuk gibi kısmı çıkar onlar seni en çok tok tutan kısımlardan sayılır ve fasulyenin kendisi kadar yararlıdır o kısım. Kilo verirken iyi protein alıyım diye her gün et yemek zorunda değilsin zaten herkesce bilinen bişeydir en ucuz protein olan 1-2 yumurta yesen günlük ihtiyacını karşılar. Ekmek tüketme demiyorum ama kendimden örnek veriyim 1.75 boyundayım 63 kiloyum ve günde en fazla tam buğday ekmeğinden 3-4 dilim yiyorum. Ramazanda sahur + iftarda toplam yarım ekmek bile tüketmiyorum aynı şekilde. Özet olarak diyeceğim günlük aktiviteni arttır illa ağırlık kaldır falan demiyorum kemik sağlığınla ilgili problem olabilir bunu öneremem oturduğum yerden ama diyeceğim asansör yerine merdiven kullan oruç tutuyorsan iftar sonrası direk oturma,yatma bi 30 40 dklık yürüyüşe çık, yediğin yemekleri hızlı yeme en birinci olma yani :D aklıma şimdilik bu kadar tavsiye geldi merak ettiğin bişey olursa her zaman sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Ansiklopedi gibi maşaallah.. bu tavsiyeleri not alıyorum..

Son düzenleme:
Geri