• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Benim İçin Aşkın Tarifi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan N1 Kyuza
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

N1 Kyuza

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 May 2009
Puanı
22
Abimin lise günlüğünden arakladığım bi yazı görmemesi dileğiyle :D

Aşktan anlamıyormuşum.Çevremdekiler hep öyle der.''Fuat Sen Aşktan Anlamazsın'',''Fuat Senin aklın aşka ermez'' gibisinden nutuk atarlar.Aslında bunlara vermem gereken cevap çok basittir.Sizin aşktan çıkardığınız anlam ile benimki arasında dağlar kadar farklar var.İşte bu yuzden benim sizin aşklarınıza aklım ermiyor.Size göre evet siz çok fena aşıksınızdır.Hatta banada görede öyle evet çok seviyorsunuz,onun için ölüyorsunuz,her zaman onu düşünüyorsunuzdur ki öyle zamanlar olurki sizin için aşk yok olur.Peki hangi zamandır bunlar ? En basitinden çevremde gördüklerimi anlatıyım.Gelir ‘’Çok seviyorum’’,’’Onun İçin Ölüyorum’’,’’O benim Herşeyim’’ demeye başlar.Evet anlarım, doğruda söyler gözleri ağlar.Tam o anda çok güzel bir kız geçer bizim tabirimizle bir taş geçer hemen herkes kitlenir sokağının sonuna doğru o arada az önce söylenen aşk sözleri hatırlanmaz onun yerine ‘’ Çok Güzel Kızdı Lan’’,’’Çok fena birşeydi’’ gibi sözler yerini alır.Az önceki burukluk o üzüntülü havadan eser yoktur.Eee hani nerde aşk ? Az önce çok aşıktın ama şimdi değilsin.Unuttun gitti,aklına bile gelmiyor.Aşk bumudur ? 5 Dakika.. Sadece 5 Dakikada unutulacak kadar vasatmı ? Sadece 5 dakikada hüzünlü bir havayı neşelendirecek kadar küstahmı ? Yoksa sadece 5 dakikada insanı tekrardan aşık yapabilen bir mucizemi ?

İşte ben bu yuzden aşktan anlamıyorum yada anlamak istemiyorum.Yada kendimi sadece 3 kelimeye bağlamak istemiyorum.Bir nedeni olması gerekmez.Birini sevmenin bir nedeni olmamalı.Sırf çok güzel diye ,sırf çok tatlı diye veya çok iyi birisi diyeki biz insan taciriyiz bir insanın iyi veya kotu birisi olup olmadığını 2 günde anlıyan, bilen kişilikleriz herneyse yani sırf birini sevmenin bir nedeni olmamalı.Sırf var olduğu için sevmek gerekir.Sırf gözlerinin içine baktığında içinde hissettiğin o duygu fırtınasının verdiği hazla yaşamak istersin diye sevmek gerekir.Sırf onunla yaşadığın için sevmek gerekir.Ama illaki onun sana ait olmasıda gerekmez.İllaki sevgili olmanızda bir vasattır.Dediğim gibi sırf 3-5 kelimeyede bağlı kalmamak gerekir.Benim için sadece görmek yeterlidir.Onu sadece görmek,gizliden gizliye takip etmek ve onunda beni gizliden gizliye takip ettiğini bilmek işte ben bunu hiç birşeye değişmem.Başka hiçbirşey önemli değildir benim için.Aşkmı ,sevgimi umrumda bile olmaz.Sadece onun beni gördüğündeki yüzünün kızarışını,utancından ellerini sevimli bir aptalcasına sağa sola atmasını,heycandan ne yapıcağını bilememesi ve bunları benim farketmemem için başka birşeylerle uğraşma çabası içine girmesi .İşte bu.. İşte sizin tabirinizle olan aşk benim için budur.

Ben duygularımı 3-5 heceye veya kelimeye bağlamam.Ben duygularımı facebook duvarlarında ona ithaf edilmiş ,başkalarının murekkebinden çıkmış abuk subuk yazılarla da belli etmem.Ben duygularımı cep telefonunda düşüncesizce yazılmış aşk mesajlarıylada belli etmem. Birşeyler yaşandı ve bitti.Peki Ne Oldu ? Ben hiçbir zaman onun arkadasından üzülmedim,ağlamadımda.Onun arkadasından çok seviyorum,o benim herşeyimde demedim.Evet dalgaya aldım,şakaya vurdum.Yeri geldi saçmaladım ki bu ne yapıcağımı bilmememdendir.İşte bu size garip geldi.Sizin tabirinizle olan aşkı siz sadece yanyana olmak sanıyordunuz.Siz sabah size söylenen ‘’Günaydın Aşkım’’ akşam gelince ‘’İyi Akşamlar Aşkım’’ gibi sözlere aşıktınız.Siz sadece mahrurca olan zevklerinize aşıktınız aslında.Siz aslında sadece ‘’aşk’’ kelimesine aşıktınız.İşte bu yuzden benim düşündüklerim garip geldi size.

Ben hiçbir zaman sizin tabirinizle ayrıldığımıza üzülmedim.Çünkü biz hiçbir zaman ayrılmadık.Evet yanyana değiliz,sesini duyamıyorum,gözlerine bakamıyorum.Ama bunların hiçbiri benim için önemli değil.Biliyorum o her zaman yanımda her ne kadar ben göremesemde.Biliyorum o her zaman benle konuşuyor her ne kadar ben duyamasamda.İşte sizin tabirinizle ben aşkımı böyle yaşıyorum ve sizin aşklarınıza aklım ersin istemiyorum…

Son düzenleme:
Geri