• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bicheon/Cold/Light [120Lv]

The Bright

Leader
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
465
sromaxm.png

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar bu karakter yapılandırmamız Ss nuker üzerinedir.Build İse Bicheon-Cold-Lightning'dir.

Resimlere geçmeden önce şöyle bir uyarı yapayım ;

Kırmızı ile işaretlediğim tüm skiller kesinlikle açılmalıdır,işaretlemediğim ancak sp'niz çoksa açabileceğiniz skilleri diğer tüm skiller ile açıklayacağım.Sözü uzatmadan resimlerimize geçelim.

Bicheon :
3yjr1.png

Rahat anlayabileceğiniz bir şekilde resimlerin üstünden serileri ve özelliklerini yazıp gereken skill pointi yazacağım.

Ezme Serisi :
Bu seri Bicheon serisinin en az açılan skillerindendir,ancak serinin son skill'i %16 gibi bir ihtimalle Bleed tutturmaktadır ve Vs'de oldukça işimize yarayabilir.Sp'si bol olan açabilir ancak açmanızı önermiyorum.

Zincirli Kılıç Saldırısı Serisi :
Bu serideki skiller combo'dur ve kesinlikle açılmalıdır.Combo olma özelliğinin yanısıra neredeyse Force'deki tüm zehirler bu combolarda vardır. 73 Levelde açılan combomuz % 20 ihtimalle blood,impotent ve division verebilirken 100 Levelde açılan combomuz %20 ihtimalle Dull,Fear ve Stun verebilir.

Kalkan Teknikleri Serisi :
Bu seride 1.-3. ve 5. Skiller phy. defans sağlar diğer skillerimiz ise Blocking Ratio arttırır,eğer Phy defans skillerini maxlarsak(ki kesinlikle önerilir.) bize 2374 defans,eğer blocking ratiyo'yu maxlarsak bize % 44 Blocking ratio verir.Dolayısıyla bu seriyi maxlamanızı öneririm.

Pala Gücü Dizisi :
Bu seri uzaktan vuran ve ileri ki skillerinde 3 kez ard arda vurabilen bir seridir,Gerek Vs'de gerek Taxi yaparken işinize yarayabilecek güzel bir skilldir maxlamanız önerilir.

Saklı Pala Serisi :
Bu seri Silkroad dilindeki 'Yatır' skilidir.Genelde Vs'lerde kullanılır ve zora düştüğümüz zaman (Mesela snow biter crit yersiniz.) kullanılır,kesinlikle maxlanması önerilir.

Öldürücü Cennet Palası Serisi :
Bu seri ise Yatırın devamı olan Batır serisidir,Yatır maxlandığına göre batır da maxlanmalıdır

Kılıç Dansı Serisi :
Bu seride de skillimiz Pala Gücü dizisi gibi uzaktan vurur ancak bunun ilerleyen skillerinde 15m içerisindeki 4 kişiye atak yapar dolayısıyla açılması önerilmez.Eğer farm charınız varsa ve sp varsa açmanızı öneririz Farmdayken yardımı dokunabilir.

Kalkan Koruması Serisi(Pasif) :
İsminden de belli olduğu gibi bu skilimiz pasiftir ve bize %15 blocking ratio sağlar dolayısıyla maxlanmalıdır.

Bicheon skillerimiz burada bitiyor gelelim Lightning Skillerimize ;

Lighting :
3yjr3.png

Thunder Gücü Serisi : Bu seri Bizim imbuemiz(Yani el yakmamız) olucaktır dolayısıyla maxlamalıyız.

Delici Gücü Serisi :
Bu seri Magical atak verir,İnt olduğumuz için Magical atağa ihtiyacımız var dolayısıyla bu seriyi maxlamak zorundayız.Serideki skiller maxlandığında %19'luk bir magical atak verir.

Rüzgar Arşını Serisi :
Bu seride 2. ve 4. skiller silkroad dilinde ışınlanma diye tabir edilen mouse'yi tuttuğumuz yere ışınlanan skillerdir.Diğer skiller ise hızlı koşmamızı sağlayan skillerdir.2. ve 4. dışında tüm skiller maxlandığında bize %110 gibi bir hızlı koşma sağlar.

Aslan kükremesi serisi :
Bu serideki skiller çok hızlı vurur ancak çok az vurur.Açılmasına gerek duyulmayan skill serilerinden birisidir ancak eğlenmeyi seviyorum derseniz açmanız önerilir

Derişim Serisi :
Bu seri ise Karakterimize Parry Ratio kazandırır.Tüm skilleri maxladığımız zaman bize %48 gibi bir parry ratio sağlar.

Şimşek Gücü Serisi :
Bu seri ise Nuker'de lightningi seçmemizin amaçlarından biridir.Kasmaya giderken,Taxi yaparken düşünebildiğiniz her alanda bu skilleri kullanıcaksınız dolayısıyla maxlamak zorundasınız.

Cennetin Gücü Serisi(Pasif) :
Bu skill de lightningin pasif skilidir maxlandığında karakterimize %43 Parry Ratio kazandırır.

Lightning skillerimizde bitti Gelelim Cold Skillerimize

Cold :
3yjrb.png

Buz Gücü Serisi : Bu seri Cold imbuesidir(El yakmasıdır.) Eğer sp'niz bol ise Vs'deyken karşıdaki rakibinizi çıldırtmak için açabilirsiniz

Kırağı hayaleti Serisi :
Bu seride ki skillerimiz bize Phy defans sağlar,İnt karakter olduğumuz için Magicalımız güçlü Phy defansımız ise düşüktür dolayısıyla açılması gereken can alıcı skillerden biridir.Maxlandığında 237 gibi önemli bir phy defans sağlar.

Soğuk Dalga Saldırı Serisi :
Bu serideki skiller karşıda vs yaptığınız kişiyi yavaşlatır ancak gereksiz bir skill dolayısıyla açmasanızda olur.

Kırağı duvarı Serisi :
Bu seri bize Vs için faydalı olur,Karşınızdaki rakibiniz Bir Wizard ise Vs yeni başlarken karşı rakibin ilk atağını emmek isterseniz bu seriyi açmalısınız ancak olmazsa olmaz bir skill değil açılıp açılmaması size kalmış.

Kırağı nova Serisi :
Bu seride Kırağı duvarı serisi gibi rakibi yavaşlatmaya yöneliktir ancak bu skilli ilerletirseniz 5 metre içindeki tüm rakiplerinizi %100 ihtimalle yavaşlatır %50 ihtimalle dondurabilirsiniz.Ben açılanlar listesine koymadım ancak Vs sevdalısıyım diyorsanız zora düştüğünüzde alternatif bir skill olabilir.

Kar Fırtınası Serisi :
Bu serideki 2. ve 4. skilleri açmanızı öneririz.

Buz kalkanı serisi :
Bu skill gerek vs'de gerek kasarken işinize yarayabilecek bir skill.Kesinlikle maxlamanızı öneririz,tamamı maxlandığı zaman açık olduğu süre boyunca size gelen dmg'nin %63'ünü emer.

Buz Zırhı Serisi(Pasif) :
Bu skill de Cold skillerinin pasifidir. Skill maxlandığında karakterimize 237 Phy defans verir,dolayısıyla kesinlikle maxlanması gereken bir skilldir.

Bu da Sp Hesaplama programımız kafamız karıştığı zaman başvurabileceğimiz türden bir program ;

http://sro.mmosite.com/x/

Çok teşekkürler belli ki çok uğraşmışsın; ancak ben hangi türden zırhı giyeceğimi bilmiyorum, bir yardım edebilirsen :) Bir de bu build'in fire/cold/light' a göre ne tür avantaj/dezavantajları vardır?

Çok teşekkürler belli ki çok uğraşmışsın; ancak ben hangi türden zırhı giyeceğimi bilmiyorum, bir yardım edebilirsen :) Bir de bu build'in fire/cold/light' a göre ne tür avantaj/dezavantajları vardır?

Mag. defans açığı olacağı için garment öneririm :)

Fire/Cold/Light fazla kullanılmaz fire/cold/bicheon demek istedin sanırım ?

Geri