• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar Bu Özelliklere Rağmen Kasıyor

FolloFush

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Ara 2009
Puanı
2
Vakit geçirmek için online bir oyun oynuyorum belki bilen bilir Silkroad 8 client açınca acayip kasılmalar oluyor yani ekran kartı Asus 7950 3GB 384Bit yani böyle bir ekran kartına rağmen nasıl o kadar kasabiliyor anlamıyorum bilgisayarı ilk topladığım zaman böyle birşey yoktu en ufak takılma olmuyordu yaklaşık iki hafta önce bu sorun ortaya çıktı oyunu oynarken tarayıcıyı açtığımda(Chrome) dahada çok kasılıyor.

Bilgisayarın Özellikleri :
KP3zr5.jpg

Buda görev yöneticisinde ki çalışan oyunun kullandığı bellek :
eoQlm7.jpg

Bellek sorunu hemen hemen çoğu bilgisayarda çıkmaya başladı ve farkettiğim birşey var bu sorun sadece windows 8 kullananlarda var. Kullandığın bilgisayar işlemci ve ekrankartı hemen hemen orantılı fakat o sisteme 4 gb ram çok az. Sanırım windows 32 bit sürümü kullanıyorsun ve ramin 4 gb değildir diye düşünüyorum. Windows 7 Ultimate 64 bit e geçersen sorun kalmayacağını sanıyorum

Bellek sorunu hemen hemen çoğu bilgisayarda çıkmaya başladı ve farkettiğim birşey var bu sorun sadece windows 8 kullananlarda var. Kullandığın bilgisayar işlemci ve ekrankartı hemen hemen orantılı fakat o sisteme 4 gb ram çok az. Sanırım windows 32 bit sürümü kullanıyorsun ve ramin 4 gb değildir diye düşünüyorum. Windows 7 Ultimate 64 bit e geçersen sorun kalmayacağını sanıyorum
Usta ram 4 GB değil 8 GB orada niye 4 görünüyor anlamadım Windows'un kendi seçeneklerinden özelliklere bakınca 8 GB görünüyor AIDA64'de niye öyle gözükmüş ben anlamadım

eQX6gy.jpg

Kasanın içini açıp ram soketlerini temizle muhtemelen donanımsal bir sıkıntı çekiyosun

abi o cpu o ram o ekran kartı kasması imkansız ya virüs yada kasanın içinde bi sıkıntı var

Oynadığın oyun Vsro files mi SRO-R & İ-SRO mu onu söylermisin bana ?

@FolloFush vsro clientlerinin grafiği düşüktür kasması anormal bir durum Selene'nin dediği gibi donanımsal bir sorunla karşı karşıyasın.İ-SRO & SRO-R olsaydı ekran kartı yüzünden diyebilirdim çünki onların grafiği yükseltildi.

@FolloFush vsro clientlerinin grafiği düşüktür kasması anormal bir durum Selene'nin dediği gibi donanımsal bir sorunla karşı karşıyasın.İ-SRO & SRO-R olsaydı ekran kartı yüzünden diyebilirdim çünki onların grafiği yükseltildi.
Sıkıntı nerede usta peki ben çözemedim bu olayda beni çıldırtmak üzere ne yapayım bilmiyorum?

Virüs vardır büyük ihtimalle,yok eminsen virüs olmadığından

Ya fanlardan biri arızalıdır buda büyük ihtimalle ekran kartı fanıdır ısınınca kasma yapar,yada tamamen donanılmsal bir sorun.

Selene'nın da söylediği gibi Win8'lerde böyle bir sorun var heleki 8.1'de bu sorun daha da çok gözlü görülüyor.Ayrıca bazı sistem güncellemeleride Win8'de bu tür sorunlara yol acabiliyor.Tavsiyem :

1-)Win8 64x kurman ama sakın 8.1 kurma.Eğer Win8'i sevmiyorsan Win7 kur fakat Win8 Win7'den daha hafif bir işletim sistemi olduğu için Win8 daha iyi performans gösterir.
2-)Kasanın içini bir kontrol et daha sonra elinden geldiğince temizle fakat bu işlemi format atmadan önce yap.
3-)Formattan sonra BitDefender İnternet Security kur.Tavsiye ederim 2013'ün en iyi Anti-Virüs programı seçildi ayrıca kullandım ve gayet güzel.
4-)Eğer sorun hala devam ediyorsa Win8 kurduysan.ComboFix'i yükle ve ardından Resimde gösterdiğim 2.Kısımdan format at.Format bittikten hemen sonra virüs programını kur ve güncelleştirmeler bitene kadar hiç bir şey yükleme.Bütün güncelleştirmeler bittikten sonra dilediğini yap.

w0w78.png

Selene'nın da söylediği gibi Win8'lerde böyle bir sorun var heleki 8.1'de bu sorun daha da çok gözlü görülüyor.Ayrıca bazı sistem güncellemeleride Win8'de bu tür sorunlara yol acabiliyor.Tavsiyem :

1-)Win8 64x kurman ama sakın 8.1 kurma.Eğer Win8'i sevmiyorsan Win7 kur fakat Win8 Win7'den daha hafif bir işletim sistemi olduğu için Win8 daha iyi performans gösterir.
2-)Kasanın içini bir kontrol et daha sonra elinden geldiğince temizle fakat bu işlemi format atmadan önce yap.
3-)Formattan sonra BitDefender İnternet Security kur.Tavsiye ederim 2013'ün en iyi Anti-Virüs programı seçildi ayrıca kullandım ve gayet güzel.
4-)Eğer sorun hala devam ediyorsa Win8 kurduysan.ComboFix'i yükle ve ardından Resimde gösterdiğim 2.Kısımdan format at.Format bittikten hemen sonra virüs programını kur ve güncelleştirmeler bitene kadar hiç bir şey yükleme.Bütün güncelleştirmeler bittikten sonra dilediğini yap.

w0w78.png
Doğru sanki Windows 8'de böyle bir problem yoktu ne zaman 8.1'e geçtim o zaman başladı sanırım çok sağol usta yarın format atacağım.

Kasanın içini temizle büyük ihtimal işlemci fanı tozlanmıştır veya işlemci fan socketi yerinden oynamış olabilir işlemciyi soğutmuyordur büyük ihtimal,bir arkadaş termal macun demiş kasa özelliklere bakılırsa eski değil termal macundan olacağını sanmıyorum.

64 bite geçmen gerekir şöyle özetleyeyim ;
32 şeritli bir yoldan mı gitmek istersin yoksa
64 şeritli bir yoldan mı tabii ki 64 şeritli tam performans alırsın pc den

anakarti felan desteklemiyorsa gecmesin daha kötü olur

win xpde 3 gb a kadar desteklerdi win 7 de öyle bi sorun yoktu benim bildiğim

Geri