• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar durmadan reset atiyordu Simdi de biostar yazisinda donuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SweaTLe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SweaTLe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ocak 2012
Puanı
23
Evet arkadaslar k.b baslik cok oldu ancak problemim tamda su; Dun anakartimin sitesinden bakarak ona uyumlu toplam 4 Gb ram aldim dun takir takir calisiyordu bugun okuldan eve geldim pc yi actim ve bilgisayar acilamadi dedi ve beni başlangıç kurtarma ya yonlendirdi ordan. Bironceki gune sistemi geri yukledim ama nafile ayni sorun devam etti ve eski rami taktigimda pc normal olarak acildi.pcyi tekrar kapadim ancak acmak istedigimde reset atmaya basladi durmadan bende ram slotlarini kontrol ettim birinde problem var gibi ram tam takilmiyor ve suanda pc hala biostar yazisinda bekliyor sorun ne olabilir?

Edit:

Video: https://www.youtube.com/watch?v=N-JloRVO9Y0&feature=youtube_gdata_player

Son düzenleme:
eski rami çıkar yerine yenisini tam tak ve kasayı elektirikten kesip bios pilini çıkar 5 dakika sonra bios pilini tak kasayı elektiriğe bağla

Deniyorum. Tesekkurler yaptiktan sonra donecegim

----------

Olmadi hocam pili cikarttim yaklasik 10 dk bekledim geri taktim actim pcyi ayni biostar ekraninda donuyor hic bir tusa basilmiyor bassamda islemiyor

pili çıkarınca zaten defaulta alıyor , ramlerde sorun olabilir mi?

Dun takir takir calisan ram neden bugun bozulsunki ayrica onceden kullandigim tek li 1gb ram I de taktim problem ayni

----------

Up up beyler sorun anakartta olablirmi eski ramide taktim gene ayni orda dondu 30 dakika bekledim degisen bisi yok

Pc çalışmıyor ama acelesi yoksa açıkcası bu işlerdende anlarım 1-2 haftaya yardım edeyim.

Acelesi fazla yok ancak bu pazar kuzenimin pc ye tw ile baglanip bir isini halledecktim o kaar da acil degil ama (bilgidayar hala anajart logosunda donuyor hicbir tus islemiyor)

sorun anakartta benim eski kasadan örnek veriyim
sürekli res atardı bazen ramların 1ini görmezdi bazen kasa açılmazdı gibi gibi slotlarda sorun var sorun kesinlikle anakart...

Hayir sesden eser yok tertemiz buyrun video atayim 2dkkaya

----------

Video ilk posta eklendi insallah anlayabilmissinizdir o sonda cektigim biostar yazan ekrandan bir turlu gecmiyor ramleri cikarip ramsiz calistirdim monitor bile gelmedi sorun kesinlikle anakarttami?

ram de sıkıntı olabilir yada ram slotunda bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim

Evet arkadaslar k.b gecikti.Ancak sonunda yaptim.Sorun ide kablolarindan kaynaklaniyormus onu cikarip deneyince oldu
Ilgilenen herkese tesekkurler

Geri