• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar Kasa Temizliği

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Prograf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Prograf

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2010
Puanı
59
İyi forumlar , kasayı temizlemek istiyorum. Yaklaşık 2 sene olucak ve yerde kenarda duruyor kasa tozlandı daha güzel bir temizlik yapmadım. Süpürge makinasıyla bi çekiyim dedim ama internette okuduğuma göre doğru bir uygulama değilmiş. Kompresör önerisi var ama evde kompresör yok , mümkünse evde temizlemeyi tercih ettiğimden dışarı götürmek istemiyorum. Hava basınçlı spreyler varmış , kullanan varsa ne şekilde kullanmalıyım nelere dikkat etmeliyim bahsederse sevinirim. En en son ihtimal kasayi internet kafeye indirip orda temizletmek ama onuda istemiyorum :) Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde fön makinası iş görür mü? Teşekkürler.

Fön makinası iş görmez çok zayıf kalır. İyi bir temizlik istiyorsan orta halli bir kompressor almak dışında pek bir seçeneğin yok. Ben bi tane almıştım yıllardır kullanıyorum. 1 dakikadan daha kısa sürede kasadaki bütün tozu alıyor.

Fön makinası iş görmez çok zayıf kalır. İyi bir temizlik istiyorsan orta halli bir kompressor almak dışında pek bir seçeneğin yok. Ben bi tane almıştım yıllardır kullanıyorum. 1 dakikadan daha kısa sürede kasadaki bütün tozu alıyor.

Direk kasanın içine bodoslama üflüyor musun? Birde ne kullanıyorsun tavsiye olarak söylersen ondan alayım

Kasayı dışarı kapının önüne çıkarıp yapmak daha mantıklı yoksa kasadan kalkan toz odanın içindeki eşyaların üzerine konar oda batar.

Şuna benzer bişey kullanıyorum: https://urun.n11.com/kompresor/hava...soru-elektrikli-hava-ufleme-korugu-P175127071

Ancak az önce gördüm bunun bir de hem üfleyeni hem çekeni varmış, ben alalı baya uzun zaman oldu o zamanlar yoktu. Fiyatı biraz daha yüksek ama tekrardan alma şansım olsa fiyatı biraz daha yüksek olsa da ondan alırdım.

https://www.hepsiburada.com/s-link-slx-bl900-model-kompresor-p-BS2055

Senede bir defa kullanıcağım birşeye böyle para vermiyim diyorum , etrafa sordurucam bi bulamazsam alırım. Bununla parçaları sökmeye gerek yok o zaman 10 dakka üfle miis temiz. Peki sıcak hava mı üflüyor?

Valla ben 2-3 ayda bir kullanıyorum çok tozlanıyor pc. Sene de bir de kullansan çaresizce çözüm arayıp sağa sola muhtaç olacağına al bi tane elinin altında bulunsun ömür boyu kullanırsın.

Soğuk hava üflüyor, sıcak hava parçalara zarar verebilir. Parçaları sökmeye gerek yok, 10 dakika sürmez en fazla 1-2 dakikada tertemiz eder çok şiddetli üflüyor çünkü.

S-link'in 600W'lık ürünü işimi görür diye düşünüyorum. 220 lira fiyatı var 900W olanlar 300 lira civarı. 600W alıp devam edicem galiba. Direk içine kuvvetli hava üflemek parçalara zarar vermesin?

S-link'in 600W'lık ürünü işimi görür diye düşünüyorum. 220 lira fiyatı var 900W olanlar 300 lira civarı. 600W alıp devam edicem galiba. Direk içine kuvvetli hava üflemek parçalara zarar vermesin?

Bişey olmaz ben yıllardır 900W olanı kullanıyorum.

İyi forumlar , kasayı temizlemek istiyorum. Yaklaşık 2 sene olucak ve yerde kenarda duruyor kasa tozlandı daha güzel bir temizlik yapmadım. Süpürge makinasıyla bi çekiyim dedim ama internette okuduğuma göre doğru bir uygulama değilmiş. Kompresör önerisi var ama evde kompresör yok , mümkünse evde temizlemeyi tercih ettiğimden dışarı götürmek istemiyorum. Hava basınçlı spreyler varmış , kullanan varsa ne şekilde kullanmalıyım nelere dikkat etmeliyim bahsederse sevinirim. En en son ihtimal kasayi internet kafeye indirip orda temizletmek ama onuda istemiyorum :) Bu konudaki tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde fön makinası iş görür mü? Teşekkürler.

Ben elimdeki kasayı yıllarca kullanacağım ve tekrar tekrar bilgisayarcıya götürmek istemiyorum diyorsan hava kompresörü al. Ha ben zaten sürekli kullanmayacağım şeye neden para vereyim diyorsan, zaten senede 2 kere yapsan, 5 senede 10 kere yapar. Sadece hava tutmaya bilgisayarcılar da fazla para almaz. Ben senin yerinde olsam bilgisayarcıya götürürüm. Hava tutturur alırım. İşlemci ve ekran kartı temizlemeyi de bilmiyorum diyorsan, kasayı bir bilgisayarcıya vermen daha mantıklı olur.

Geri